wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
madzia205
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2008, o 10:06

wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: madzia205 »

Czy posiada ktoś testy z etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego z konkursu kuratoryjnego z biologii dla województwa łódzkiego
Najbardziej interesuje mnie rok obecny ale mogą być również testy z lat poprzednich.
Chciałabym wziąć w nim udział w przyszłym roku ale nie wiem jaki jest stopień trudności pytań i czy w ogóle mam jakieś szanse.
Bardzo proszę o odpowiedź!
WW_contra
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2008, o 10:24

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: WW_contra »

A w której jesteś klasie?

No pewnie, że masz szanse! Jeśli z takim wyprzedzeniem już wiesz, że chcesz startować, to przez rok się spokojnie przygotujesz
madzia205
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2008, o 10:06

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: madzia205 »

teraz jestem w drugiej klasie gimnazjum.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: michicho »

madzia205, posiadam sporo materiałów, brałem udział w konkursie, dostałem się do etapu rejonowego, a do wojewódzkiego tlyko 1 osoba przeszła - jak okazało sie później wygrała również etap wojewódzki

jasne, że masz szanse madzia, polecam Tobie abyś regularnie sobie powtarzała np. w tym tygodniu troche o budowie roślin w przysżłym np troche o człowieku.

zakres jest duży lecz masz bardzo dużo czasu, jesli byś stopniowo się przygotowywała już od teraz do daję glowe, że przejdziesz do kolejnych etapow. Ja sie przygotowywałem przez miesiąc, i to tak w sumie niesumiennie troche :p

Pozdrawiam
Michał
madzia205
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2008, o 10:06

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: madzia205 »

A mógłbyś przesłać mi parę testów? Sprawdziłabym co muszę szczególnie powtórzyć.
Mam nadzieję, że mi się uda w przyszłym roku, chociaż z sumiennością to u mnie bywa różnie. Planuję pouczyć się trochę w wakacje i nadrobić trzecią klasę, ale zobaczymy jak to będzie.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: mila1301 »

Dobrze jest się wziąć za ten konkurs już w II klasie, bo w III to już nie ma za bardzo czasu.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: cornysylwia »

Ja wystartowałam w III gim i na rejonie w tym roku (łódzkie) miałam 100%, a w finale zostałam laureatką. Nie jest wcale za późno jak widać, uczyłam się z książek do LO różnych wydawnictw, rozwiązywałam testy z lat ubiegłych, maturalne i chodziłam na kółko co tydzień. Bardzo dużo zawdzięczam mojej Pani od Bilogii i wychowawczyni, zawsze znalazła czas, nawet kontakt przez n-k był:) Najważniejsze to systematyczna nauka,bez przesady też i nie czekanie do końca na konkursie, bo zazwyczaj pierwsza myśl jest najlepsza.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: wojewódzki konkurs biologiczny dla gimnazjum 2007/2008

Post autor: Marcin_skc »

Mi się udało zostać finalistą już w drugiej klasie. A w trzeciej 2 pkt zabrakło mi do laureata (strasznie głupie błędy zrobiłem w kilku pytaniach). Do nauki polecam jakies łatwe repetytoria dla licealistów, w książkach do gimnazjum jest za mało. Moja koleżanka która też przeszła do rejonowego to do testu na rejonowy przeczytała wszystkie 3 książki jakie normalnie mamy w szkole ze wszystkich lat i nie przeszła a ja przeczytałem jedno repetytorium dla licealistów i przeszedłem. Polecam jakies proste tak aby gimnazalista mógł to pojąć tak więc odradzam narazie villeego to na OB np: ja uczyłem się z repetytorium dla licealistów GREGa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości