Strategie Wydalania!!

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
watermelon
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 21:49

Strategie Wydalania!!

Post autor: watermelon »

witam! mógłby ktoś z was napisać po 2 zalety wydalania amoniotelicznego urykotelicznego i ureotelicznego ? Bardzo proszę o pomoci wsparcie
zadanie tego pytania w sensie czy wy wiecie na na na na byłoby ekstrawagancją więc pytam tak.
Aha i prośba moglibyście nie pisać tych poważnych komentarzy tutaj w sensie na podręcznik już nie starczyło? i taki inne titiriti bo to już staje się nudned
alkinson
Posty: 146
Rejestracja: 15 mar 2008, o 22:53

Re: Strategie Wydalania!!

Post autor: alkinson »

watermelon pisze:Aha i prośba moglibyście nie pisać tych poważnych komentarzy tutaj w sensie na podręcznik już nie starczyło? i taki inne titiriti bo to już staje się nudned
Można tu znaleźć takie posty, ponieważ czasami zdarzają się na pytania, na które nawet szybciej można znaleźć odpowiedź po prostu zaglądając do podręcznika szkolnego albo wpisując w google. Nie widzę nic prostszego : )
watermelon
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 21:49

Re: Strategie Wydalania!!

Post autor: watermelon »

no wiem wiem d trzeba było coś napisać bo niby miejsca duzo nie ? i trzeba jakies wprowadzenie zrobić będąc tu 1 raz :D nie no na brzuch. wracając do tematu przewodniego że to tak fajnie określę trzeba już mi było odpisac coś o tych strategiach
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Strategie Wydalania!!

Post autor: Batha »

watermelon pisze:amoniotelicznego
małe straty energii
ureotelicznego
mało toksyczny produkt

i tyle wiem
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Strategie Wydalania!!

Post autor: Jakusz »

amonioteliczne - małe straty energii na syntezę amoniaku organizmy amonioteliczne nie muszą martwić się o straty wody (które są duże w tym przypadku, gdyż amoniak musi być silnie rozcieńczany, aby nie zaszkodzić temu organizmowi), gdyż żyją w środowisku wodnym

ureoteliczne - wydalają m.in. mocznik taka strategia jest niejako pośrednia pomiędzy amonio- a urykotelicznymi. Średnio kosztowny i średnio toksyczny azotowy produkt przemiany materii możliwość całkiem przyzwoitego zagęszczenia z odzyskaniem dużej ilości wody

urykoteliczne - wydalają kwas moczowy zaletą jest bardzo znikoma potrzeba rozcieńczania (dochodzi nawet to wytrącania kryształków kwasu moczowego np. u ptaków po postacią białych odchodów), a zatem niskie straty wody jakkolwiek wytworzenie kwasu moczowego wymaga dużych nakładów energetycznych

P.S. Dlaczego chciało mi się to pisać? Te informacje na prawdę są w podręcznikach - ja tez chodziłem do liceum.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości