ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
watermelon
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 21:49

LIGOTA A ZABRZE

Post autor: watermelon »

witam! Czyli teraz nadchodzi ten moment żeby zadać to głupkowate pytanko kurcze one są dwa w zasadzie! UWAGA: co sądzicie na temat studiowania w Ligocie/Zabrzu ? Gdzie lepiej składać papiery waszym zdaniem ? Bo słyszałem że w Zabrzu ogólnie bardziej ludzko jest choć też to jest tylko pojęcie względne:)
Ale bardziej interesują mnie opinie na temat dent w Zabrzu
Jak kichacie na takie pytania juz to w sumie no nic sie nie stanie no. :)
Sam bym kichał.
Pozdrawiam.
student

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: student »

dobra rada - nie składaj do katowic podam odrobinę suchych faktów - w katowicach po pierwszej sesji odpadło ok 100 osób (łącznie ze spadochrobniarzami i płatnymi było jakoś do 400 osób na lekarskim), a u nas w zabrzu NIKT!
kostka

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: kostka »

zaciekawiona pisze:a czy to prawda, Że za zdawanie fizyki będą dodatkowe punkty? :twisted:
Nie to nie jest prawda. Liczą się tylko 2 przedmioty biologia i cheimia, fizyki nawet nie musisz zdawac i tak na nia nie patrzą
tomekb_111
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2008, o 21:04

ŚlUM- Katowice czy Zabrze?

Post autor: tomekb_111 »

jak to w koncu jest na tym Slasku? AM w Katowicach a AM w Zabrzu to dwie rozne uczelnie na ktore oddzielnie sklada sie papiery i oddzielnie mozna sie dostac?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2008, o 12:29 przez tomekb_111, łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: Batha »

to ta sama uczelnia. Wydział lekarski jest w dwóch miejscach. Podczas rekrutacji zaznaczasz, gdzie wolisz uczęszczać na zajęcia. Zazwyczaj wyższy próg jest w Katowicach, więc jeśli zabraknie Ci punktów do Katowic a starczy na Zabrze to właśnie tam będziesz studiować.
Awatar użytkownika
kasicowo
Posty: 86
Rejestracja: 10 maja 2008, o 20:24

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: kasicowo »

No wlasnie wiec jak sie nie dostane do Katowic to automatycznie mnie skieruja do Zabrza?Czyli nie trzeba skladac 2 podan?Bo mi to jest wszystko jedno,moge i tu i tu) O ile gdziekolwiek mnie zachca
Ostatnio zmieniony 14 maja 2008, o 14:10 przez kasicowo, łącznie zmieniany 1 raz.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: Batha »

w jedno miejsce. jeśli starczy Ci punktów na Zabrze, to tam Cię wezmą.
Katrin 18
Posty: 50
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 13:57

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: Katrin 18 »

Czy do Zabrza składa się osobno papiery
adna
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2008, o 13:35

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: adna »

Mam dylemat. próbować na UJ skoro mieszkam w Krakowie(ryzyk-fizyk)? Nie jestem pewna matury, bo o ile chemia(ok. 88) z biologią (ok. 90) poszły nawet, to fizykę jednak położyłam i jakieś max. 70 będzie, ale to bardzo optymistyczna wersja. To może jednak od razu do Zabrza i sobie lekarskim na UJ głowy nie zawracać? Tylko ewentualnie na jakiś inne w krk złożyć jakokoło ratunkowe".
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: Batha »

najlepiej złóż w obydwa miejsca. Z tego co wiem, opłata rekrutacyjna na każdej z uczelni kosztuje 65 zł, więc nie tak dużo
życzę powodzenia (nie dziękuj )
Maddy
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2007, o 22:42

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: Maddy »

Ja studiuję stome w Zabrzu i jestem zadowolona – ale uprzedzam, że nie jest łatwo – szczególnie I semestr to niezła jazda (poza tym dent jest tylko w Zabrzu, więc nie ma za bardzo wyboru). Niemniej wszystko jest do przeżycia i jak już się człowiek oswoi to wszystko jakoś da się zdać J A co do lekarskiego to mam zarówno tu jak i na Ligocie koleżanki i w Zabrzu jest dżo łatwiej. Jeśli w miarę się uczysz możesz mieć spokojnie 4 i 5, a w Katowicach możesz się tylko modlić o przetrwanie. Według mnie to głównie sprawa rozłożenia przedmiotów – u nas lekarski ma anatomię przez 3 semestry a na Ligocie przez 2 – to jest radykalna różnica. A co do profów to faktycznie nasi wydają się sympatyczniejsi.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: gosiaczek;) »

mam takie pytanko (zapewne to oczywiste ale wolę się upewnić). Składając papiery na lekarski w katowicach jesteśmy automatycznie brani pod uwagę w zabrzu? czy trzeba tam składać osobno?

[ Dodano: Pią Maj 23, 2008 13:34 ]
ok lightowo nie zadaje już głupiutkich pytań wszystko już wiem (tak to jest jak sie nie czyta uważnie forum)
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: ŚlAM (ŚUM) Katowice/Zabrze

Post autor: serine »

Wnioskuje wiec ze Zabrze posiada gorszy sprzet /starsze budynki itp ze przyjmuje studentów z nizsza puntkacja ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości