Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 2016

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 2016

Post autor: Krasus »

Zamierzam w 2016 r. podwyższać poziom matury którą zdawałem w 2009 r. z biologii i chemii (poziom rozszerzony). czy ktoś będący w temacie mógłby mi przybliżyć jak zmienił się zakres materiału (co doszło, czego już nie wymagają, na co kładą większy nacisk) i również ogólnie, subiektywnie - czy poziom egzaminu się podniósł czy spadł?
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: cyjanowodor93 »

Szczerze,to wydaje mi się,ze głównie teraz trzeba kłaść nacisk na rośliny, zwierzęta,ekologię itp. Na pewno nie będzie multum zadań z człowieka jak było to kiedyś. Teraz matura będzie sprawdzać umiejętność czytania ze zrozumieniem, myślenia. Uważam też,ze może zwiększyć się liczba doświadczeń. Jeśli chodzi o chemię,to w sumie zakres materiału pozostanie bez zmian,bo prawdopodobnie za rok również będzie podział na starszą i nowsza maturę,tak jak było to w tym roku. Wydaje mi się,ze mogą pojawić się jakies pytania bardziej teoretyczne- typu wyjaśnij itp. To tylko moje przypuszczenia, matura jest nieprzewidywalna. Robić zadania,arkusze i jeszcze raz zadania i arkusze, dawać z siebie 100 % i mieć trochę szczęścia a bardziej dobrze ☺ Powodzenia!

P.S. Co do poziomu to nie wiem co odpowiedzieć. matura z chemii była dla nowszej podstawy niezbyt wymagająca w porównaniu dla poprawiajacych,biologia chyba porownywalnie. Zobacz arkusze i sam sobie odpowiedz

Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: KatarzynaZSDM »

Moim zdaniem, matury są teraz trudniejsze niż przykładowo te z 2009 roku.

Haugen
Posty: 112
Rejestracja: 28 gru 2013, o 02:28

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: Haugen »

W 2016 i 2017 masz jeszcze szanse poprawiać przedmioty na starych zasadach, więc będzie wyglądała jak dotychczas, tylko trudniejsza niż np. ta, którą zdawałeś w 2009.
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: Krasus »

Dziękuję za odpowiedzi
KatarzynaZSDM pisze:Moim zdaniem, matury są teraz trudniejsze niż przykładowo te z 2009 roku.
Lovatnet pisze:W 2016 i 2017 masz jeszcze szanse poprawiać przedmioty na starych zasadach, więc będzie wyglądała jak dotychczas, tylko trudniejsza niż np. ta, którą zdawałeś w 2009.
A można wiedzieć dlaczego twierdzicie że jest/będzie trudniejsza?
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: cyjanowodor93 »

Bo niektóre zadania są po prostu z dupy wziete

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Poziom i zakres matur z chemii i biologii od 2009 do 201

Post autor: bedziedobrzeXd »

Ja również poprawiam wynik za rok a pisałam w 2012.
Powodzenia!

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości