Poznań - Leśnictwo

Wszystko o studiowaniu leśnictwa w Polsce. Studia na SGGW, AR w Krakowie, AR w Poznaniu i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zasady rekrutacji na leśnictwo.
uszaty91
Posty: 19
Rejestracja: 26 lis 2009, o 21:10

Poznań - Leśnictwo

Post autor: uszaty91 »

Może mi ktoś powiedzieć jakie w ostatnich latach były progi punktowe na leśnictwo?

Będę w 2010 zdawał biologię i chemię za rozszerzeniu + matma podstawa. I ile mniej więcej musiał bym mieć procent żeby spokojnie dostać się do Poznania?

Oraz jak jest w Poznaniu. Warto tam studiować ten przedmiot? Nie chodzi mi o naukę tylko o poziom i czy jest akademik bo na Śląsku mieszkam I jaka atmosfera - wszyscy kują czy można od czasu do czasu kielonka strzelić?
Danas
Posty: 117
Rejestracja: 23 gru 2008, o 17:36

Re: Poznań - Leśnictwo

Post autor: Danas »

Poprzednich lat konkretnie nie pamiętam, ale ogólnie można zauważyć z roku na rok tendencję ku spadkowi progów. Na I rok leśnictwa 2009/10 progi nie były zbyt wygórowane, ostatni miał chyba poniżej 50 punktów, więc dostać się nie było trudno. (punktowanie 0.1 za polski i język obcy 0,4 za kierunkowy podstawowy (czyli np. biologię) 0,8 za kierunkowy rozszerzony)
Ale:
-im więcej będziesz umiał do matury tym lżej Ci będzie później na studiach
-nikt nie wie tak na prawdę jaki będzie próg
Więc po prostu im wyższy wynik z matury tym lepiej.

Zrezygnowałem z leśnictwa jeszcze przed składaniem papierów, więc z własnego doświadczenia Ci nie powiem, ale z tego co słyszałem to poziom jak najbardziej OK. Oczywiście, że jest akademik w akademiku na pewno o towarzyszy do kielonka nie będzie trudno
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości