praca badawcza na olimpiade biologiczną

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Gość

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Gość »

HEJ WSZYSTKIM!JA TEZ MAM WIELKI APETYT NA TA OLIMPAIDE ALE JAK WIEKSZOSC NIE MAM POMYSLU NA TEMAT:(JESLI CHCECIE POPISAC NA TEN TEMT TO karolciap16.[at].pl
Gość

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Gość »

to jeszcze raz ja:)moŻe wiecie jak to jest z tą nową maturą i olimpiadą?pozdrofka do zobaczenia na olimp
Hatamoto

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Hatamoto »

Anonymous pisze:to jeszcze raz ja:)moŻe wiecie jak to jest z tą nową maturą i olimpiadą?pozdrofka do zobaczenia na olimp
Wyjście z etapu okręgowego = zwolnienie z matury.
Tristii

olimpiada biologiczna i ekologiczna??

Post autor: Tristii »

A czy wejście do etapu centralnego olipiady ekologicznej daje takie same uprawnienia jak w przypadku biologicznej?
Ba¶ka

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Ba¶ka »

sundarii pisze:czy ktos z was ma pomysl na jakąś prace badawczą lub doswiadczenie ktore moglabym wykonać na pierwszy etap olimpiady biologicznej. nie moŻe ono jedynie dotyczyć kręgowcow i rzeczy zwiazanych z medycyną i czlowiekiem. bardzo proszę was o pomoc i z gory dziekuje
A czy stworzenie jakiejś dobrej, edukacyjnej (oczywiście biologicznej) strony (stronki) moŻe być tematem pracy na olimpiadę biologiczną I jak coś takiego mogłoby wyglądać? To dobry pomysł Sama juŻ nie wiem, róŻne pomysły mi się walają po głowie, ale pewnie wszystko juŻ kiedyś było na olimpiadzie
Gość

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Gość »

A czy stworzenie jakiejś dobrej, edukacyjnej (oczywiście biologicznej) strony (stronki) moŻe być tematem pracy na olimpiadę biologiczną
Niestety nie Sposób prezentacji jest ściśle określony przez regulamin i ma być to plakat. Wejdź sobie na stronkę olimpiady i poczytaj, moŻe wtedy coś Ci wpadnie do głowy

Polecam teŻ lekturę róŻnych ksiąŻek z przykładowymi prostymi badaniami np. w zakresie ekologii. Ja wpadłem na swój temat właśnie po przeczytaniu takiej ksiąŻki .
Ba¶ka

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Ba¶ka »

Anonymous pisze:
A czy stworzenie jakiejś dobrej, edukacyjnej (oczywiście biologicznej) strony (stronki) moŻe być tematem pracy na olimpiadę biologiczną
Niestety nie Sposób prezentacji jest ściśle określony przez regulamin i ma być to plakat. Wejdź sobie na stronkę olimpiady i poczytaj, moŻe wtedy coś Ci wpadnie do głowy

Polecam teŻ lekturę róŻnych ksiąŻek z przykładowymi prostymi badaniami np. w zakresie ekologii. Ja wpadłem na swój temat właśnie po przeczytaniu takiej ksiąŻki .
Ale robię stronę, a przedstawiam tylko efekty mojej pracy w postaci plakatu. PrzecieŻ jak ktoś bada Żuczki, to nie przynosi ich na olimpiadę, tylko przedstawia w formie plakatu, analogicznie moŻnaby chyba zrobić stronę (wymyślić jakąś akcję - czegoś tam) a wyniki zaprezentować na plakacie
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: praca badawcza na olimpiade biologiczną

Post autor: przyrodnik »

Ba&#x15Bka pisze:
Anonymous pisze:
A czy stworzenie jakiejś dobrej, edukacyjnej (oczywiście biologicznej) strony (stronki) może być tematem pracy na olimpiadę biologiczną
Niestety nie Sposób prezentacji jest ściśle określony przez regulamin i ma być to plakat. Wejdź sobie na stronkę olimpiady i poczytaj, może wtedy coś Ci wpadnie do głowy
Polecam też lekturę różnych książek z przykładowymi prostymi badaniami np. w zakresie ekologii. Ja wpadłem na swój temat właśnie po przeczytaniu takiej książki .
Ale robię stronę, a przedstawiam tylko efekty mojej pracy w postaci plakatu. Przecież jak ktoś bada żuczki, to nie przynosi ich na olimpiadę, tylko przedstawia w formie plakatu, analogicznie możnaby chyba zrobić stronę (wymyślić jakąś akcję - czegoś tam) a wyniki zaprezentować na plakacie
Jeżeli można robić taką pracę, a ktoś z Was się zdecyduje, to chętnie pomogę - mogę udostępnić troszkę miejsca na serwerze (strona ładowałaby się z adresu TWOJAnAZWA.przyrodnik.com) Ale tylko sensowne pomysły akceptuję
Hatamoto

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Hatamoto »

A ja z innej beczki
OtóŻ piszę pracę o bioróŻnorodności w lasach w moim mieście - akurat jest o czym pisać, bo litych borów sosnowych jak na lekarstwo, w przeciwieństwie do większości naszych polskich lasów
Teraz trzeba by dokonać dokładniejszych badań - myślałem o tym, Żeby wyznaczyć w kilku kompleksach leśnych parę powierzchni próbnych, oznaczyć i policzyć drzewa i wyciągnąć średni skład+wskaźnik Shannona-Weavera dla kaŻdego kompleksu - dobrze kombinuję? oraz powyciągać wnioski -i tu przydałyby się jakieś bardziej specjalistyczne ksiąŻki, jakie polecacie?
Mi¶

Faliński Przewodnik do dŁugoterminowych badań ekologicznych

Post autor: Mi¶ »

Hatamoto pisze:A ja z innej beczki
OtóŻ piszę pracę o bioróŻnorodności w lasach w moim mieście - akurat jest o czym pisać, bo litych borów sosnowych jak na lekarstwo, w przeciwieństwie do większości naszych polskich lasów
Teraz trzeba by dokonać dokładniejszych badań - myślałem o tym, Żeby wyznaczyć w kilku kompleksach leśnych parę powierzchni próbnych, oznaczyć i policzyć drzewa i wyciągnąć średni skład+wskaźnik Shannona-Weavera dla kaŻdego kompleksu - dobrze kombinuję? oraz powyciągać wnioski -i tu przydałyby się jakieś bardziej specjalistyczne ksiąŻki, jakie polecacie?

MoŻe to będzie dobre: J.B. Faliński 2000 - Przewodnik do długoterminowych badań ekologicznych. Seria Vademecum Geobotanicum. PWN, Warszawa.

Janusz B. Faliński
Seria: Vademecum Geobotanicum
Wydawnictwo Naukowe PWN
Warszawa, 2001 r.
ISBN: 83-01-13239-6
Wydanie: Pierwsze
Objętość: s. 672
Format: 13x20 cm
Oprawa: Miękka

Przewodnik metodyczny poświęcony podstawom wieloletnich badań ekologicznych nad dynamiką populacji i zbiorowisk roślinnych, a takŻe innych układów ekologicznych oraz wybranych elementów środowiska. Oprócz części teoretycznej omawiającej powyŻsze problemy zawiera część proceduralno-metodyczną, omawia m.in. instalację aparatury do ciągłej lub powtarzalnej obserwacji, zastosowanie powtarzalnej rejestracji fotograficznej, zasady opracowania skal szacunkowych oraz wzorców interpretacyjnych niezbędnych w obserwacjach.
KsiąŻka bogato ilustrowana (rysunki i fotografie).
Gość

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Gość »

Ja do tego co napisałem wyŻej.

Tematy mi juŻ sie wyczerpały, więc nie mogę pomóc. Sorki wszystkim.
Renia

tematy pracy badawczej na olimpiadę biologicznĄ

Post autor: Renia »

Jak macie nowe tematy pracy badawczej na olimpiadę biologiczną to piszcie na forum, szukam dobrego tematu, chciałabym wystartować w olimpiadzie
Jarek

praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Jarek »

* NawoŻenie mineralne w rolnictwie a ekologia
* Wpływ nowoczesnych środków ochrony roślin na organizmy wodne
* Wpływ dźwięku (natęŻenia) na wzrost roślin
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości