praca badawcza na olimpiade biologiczną

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
karolina141
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2008, o 19:06

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: karolina141 »

Ok teraz ja. Chcę się dowiedzieć czy mój temat jest dobry:) Wydaje mi się, że trochę przekombinowany i za skomplikowany, ale.Powiązania pospolicie występujących motyli z odwiedzanymi gatunkami roślin łąkowych Co o tym myślicie?
motylek1907
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2008, o 13:58

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: motylek1907 »

chciałabym zrobić pracę na tematwpływ substancji chemicznych na rozwój roślin zielonych np.rzeżuchy.nie wiecie jakie piśmiennictwo było by najbardziej wskazane?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: malgosi35 »

karolina141 pisze:"Powiązania pospolicie występujących motyli z odwiedzanymi gatunkami roślin łąkowych"
Jakie powiązania chcesz pokazać. Czy masz już przeprowadzone doświadczenie bo zbliża się zima?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: arti »

Kaamil pisze:są urządzenia do badania intensywnosci świecenia wieć problemu by nie było
Co prawd analizę instrumentalna będę miał za rok ale wydaje mi się ze spektrofotometr to nie takie proste w użyciu urządzenie
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: garbage »

i jak tam po recenzjach? Do mnie doszła dzisiaj. Jek ktoś juz ma to podzielcie sie wrazeniami
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Marcin_skc »

Już macie wyniki? normalnie już mam stres. Z jakiego jestes województwa garbage, i ile miałeś punktów?
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: garbage »

-aś. 41. warminsko-mazurskie. Praca nominowana do wyróżnienia. macie czas do 15 jeszcze
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Kasiax »

Ja też mam jakoś ponad 40 p, ale nie pamiętam dokładnie ile muszę sprawdzić.

Mam pytanie: Czy te punkty później są potrzebne do czegoś? Czy tylko były po to by wprowadzić drobną selekcję do etapu okręgwego?
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: garbage »

punkty za prace i za jej obrone jesli sa nomminowane do wyrozninia decyduja o mozliwosc startu w konkursie mlodych naukowcow czy jakos tak. A za co ci odjeli
Awatar użytkownika
Kasiax
Posty: 148
Rejestracja: 8 kwie 2006, o 19:36

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: Kasiax »

Prawdę mówiąc to nie wiem za co mi odjeli, czytałam tylko recenzję w której były same pochwały i zero krytyki. Tabelki z punktami nie widziałam - nawet nie wiem czy takie cos przyszło do szkoły.
garbage
Posty: 117
Rejestracja: 1 sie 2007, o 14:47

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: garbage »

u mnie tak samo w wiekszosci. same pochwały a tu 1, tam 2 pkt. najbardziej dobiła mnie interpretacja wynikow: wszystko super itd, ale praca byłaby pełniejsza gdyby wyniki były porownane do innych prac dendrologicznych obisujacy park X w miescie Y".
ok. wszystko super, tyle ze takie prace nie istnieja, o czym im w pracy napisalam i z tego powodu zauwazyli ze praca ma szczegolna wartosc pozanwcza, weic o co chodzi?
Paranoja. Powinny byc wysylane rownież tabelki z punktami, tak było by jasniej
MateoooII
Posty: 86
Rejestracja: 15 mar 2008, o 16:02

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: MateoooII »

ja z niecierpliwością czekam na recenzje bo jeszcze nie przyszły do naszej szkoły / ile trzeba miec punktów zeby przejsc dalej
ika006
Posty: 305
Rejestracja: 24 sty 2008, o 23:03

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

Post autor: ika006 »

MateoooII pisze: ile trzeba miec punktów zeby przejsc dalej
min. 20

[ Dodano: Sob Gru 06, 2008 13:56 ]
Ja z kolei w metodyce w tabeli zrobiłam literówkę, zamiast 0,00225%, miałam bez jednej 2, czego ja ani 5 osób w szkole nie zauważyliśmy:(. No, a później w dyskusji mam już poprawnie napisany roztwór. No i zarzucono ( z resztą przez tę literówke słusznie), że w metodyce mój czwarty roztwór jest pominęty w omawianiu wyników, a z kolei omawiam roztwór, którego nie mam metodyce zamartego (a nie mam przez tę literówke) I przez to sporo zabrano mi za metodykę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości