Praca badawcza- problem

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
witka22
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2013, o 13:46

Praca badawcza- problem

Post autor: witka22 »

Mam zamiar badać wpływ zwierząt glebowych na rozkład materii organicznej. Zamierzam zakopać 4 martwe kurczaki i teraz nie wiem czy mam to zrobić na różnych głębokościach czy na tej samej głębokości, ale jeden cały, drugi w siatce z oczkami, trzeci poćwiartowany, a na czwartego jeszcze nie mam pomysłu. Wtedy ten w siatce byłby próbą kontrolną. Który pomysł jest lepszy?

2 problem jest taki, że zamierzam wokół każdego z kurczaków przywiązać 2 pojemniki (te takie do moczu) z rozcieńczonym alkoholem tak aby te chrząszcze itd mogły tam wlatywać, a ja po prostu potem sobie je wyciągnę jak już będą martwe i oznaczę. I czy macie jakiś pomysły jak by te pojemniki zakopać, aby nie naleciała do nich ziemia?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Praca badawcza- problem

Post autor: Alra »

Martwe kurczaki, martwe chrząszcze - aż mnie trochę zmroziło .
Regulamin olimpiady głosi, iż: w pracy badawczej niedopuszczalne są doświadczenia prowadzące do uszkodzenia, bezsensownego cierpienia lub śmierci badanego osobnika".
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Praca badawcza- problem

Post autor: PIOz »

Witka22, tak jak Alra powiedziała regulamin OB jasno precyzuje tego typu sytuacje więc lepiej zmienić temat i pomysł na pracę bo pewnie i tak zostanie zdyskwalifikowana za niezastosowanie się do regulaminu,a szkoda byłoby Twojego wkładu w to wszystko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości