praca po ochronie środowiska

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
fabisia1
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2008, o 14:58

praca po ochronie środowiska

Post autor: fabisia1 »

hay.w tym roku koncze studia na ochronie środowiska.Interesuje mnie praca w laboratoriach środowiskowych min w sanepidzie lub na oczyszczalni ścieków.Czy wie ktos z was jakie sa zarobki w takich laboratoriach?gdzie dostane najwiecej?:-)z góry dzieki za odpowiedz
agusiakmaj
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2007, o 16:54

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: agusiakmaj »

słuchaj nie orientuję się za bardzo ale słyszałam że w częstochowie np. w oczyszczalni dostają coś koło trzech tysiaków ale jak to zawsze bywa trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: jillian »

i wszyscy chcieliby doświadczenie (
Idz sobie najlepiej na staż. no jedynie jak masz znajomości albo duże szczęście
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Vinci »

W Polsce mamy okolo 4400 gmin, każda z nich potrzebuje fachowca od ochrony środowiska. sam Kraków co roku wypuszcza 4000 ochroniarzy
Beatrice
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2008, o 13:24

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Beatrice »

z praca to jest akurat tragedia:/ jak szlam na studia, wszedzie bylo slychac, ze tylu specjalistow potrzebuja. Mam juz tytul inzyniera, jestem w trakcie studiow magisterskich i jak narazie pracuje w zupelnie innym zawodzie. Szkoda gadac. Jesli gdzies juz szukaja to z doswiadczeniem, z dobra znajomoscia prawa ochrony srodowiska i przepisow bhp.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: jillian »

codziennie oglądam oferty pracy w swoim zawodzie, od czasu do czasu zdarza sie jakas fajna, ale zawsze chcieliby doświadczenie lub też pisząmile widziane doświadczenie w zawodzie Nie ma szans dostac pracy w zawodzie od razu po studiach o ile nie ma sie znajomości. Pozostaje jednak zawsze staż (niecałe 530zł netto) Nie zawsze jednak on jest taki jaki byśmy chcieli. Jest możliwośc czekania na propozycje stażu w swoim zawodzie, jeżeli weźmie sie byle jaki staż, a za tydzień pojawi sie staż naszych marzeń, to niestety nie dostasniemy go. W życiu przysługuje tylko jeden staż. Jest również możliwość, że idziemy do jakiegos zakładu (chociaz najczęściej stże są z urzędów/przedsiębiorstw państwowych: urzędy miejscie, starostwa powiatowe, inspektoraty, policja ohp) pytamy sie czy nie chcieliby stażysty z urzędu i wtedy oni piszą wniosek o stażyste. tylko że nie wiadono czy urząd pracy akurat będzie miał środki finansowe na to, ale zawsze można spróbować

[ Dodano: Nie Maj 11, 2008 17:39 ]
Vinci pisze:W Polsce mamy okolo 4400 gmin, każda z nich potrzebuje fachowca od ochrony środowiska. sam Kraków co roku wypuszcza 4000 ochroniarzy
Tak to prawda, gminy chętnie przyjmują stażystów. W moim mieście akurat teraz nie potrzebują. W pobliskich miejscowościach tak, ale musiałabym się raczej przeprowadzić. tylko jak potem wyżyć za 530zł netto
natalka86
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 22:01

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: natalka86 »

Mozna pracowac na uczelni.w laboratorium. U mnie przez pierwsze 3 miesiace stazu placa 1500zl a pozniej jak juz zostajesz zatrudniony to 1800.trzeba sie tylko dobrze orientowac czy taka praca akurat jest.
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: kerio »

Beatrice pisze:z praca to jest akurat tragedia:/ jak szlam na studia, wszedzie bylo slychac, ze tylu specjalistow potrzebuja. Mam juz tytul inzyniera, jestem w trakcie studiow magisterskich i jak narazie pracuje w zupelnie innym zawodzie. Szkoda gadac. Jesli gdzies juz szukaja to z doswiadczeniem, z dobra znajomoscia prawa ochrony srodowiska i przepisow bhp.
no to trzeba sie ksztalcic w tym kierunku przepisy BHP i p.poz do tego prawo srodowiska i jest roboty od groma w POlsce.
converse18
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: converse18 »

Ja właśnie waham się pomiędzy UJ - studia biologiczno-geograficzne a Ochroną środowiska na UŁ. I nie wiem po którym kierunku jest większa możliwość pracy. Może ktoś doradzi?
Ajlon
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2008, o 12:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: Ajlon »

A ja między biologia a ochrona srodowiska na UŁ
converse18
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: converse18 »

Ja bym wybrał chyba biologie na twoim miejscu, mnie sie podoba kierunek mikrobiologia] Musi być ciekawy. Ja już sam nie wiem czy się opłaca tą ochronę środowiska studiować. Jutro jadę zawieźć papier na UŁ a potem się zobaczy]
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: blacker »

Pracy po OŚ jest dużo. Podobno najlepiej zaczac staz w starostwie albo innych urzedach. Przegladalem oferty i najwiecej niestety est ofert dla ludzi z doswiadczeniem 2-3lat w zawodzie. Czy oni nie rozumieja ze jakos trzeba zdobyc to dowsiadzczenie 0.O

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 17:54 ]
Dodam tylko, że w Polsce po ochronie można zarobić gdzieś w granicach 30-40 tys. złoty rocznie, za granica 60-80 tys doalrow -.-
kerio
Posty: 53
Rejestracja: 28 sie 2007, o 22:36

Re: praca po ochronie środowiska

Post autor: kerio »

blacker większość studentów myśli że przebalują całe studia i będą mieli pracę. Znam ludzi którzy poświęcili trochę czasu na naukę, staż, podyplomówki i teraz mają pracę w firmie za 3 tyś miesięcznie i do tego za każde skzolenie z BHP 1000 zł od szkolenia. Średnio mają po 5 tyś na miesiąc, a zdarzały się i miesiące co mieli po 10 tyś Tylko trzeba umiejętnie zaplanować sobie to co chce się robić i można żyć godnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości