praca: weterynarz

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
KoJoT

PYTANIE

Post autor: KoJoT »

Mam pytanie Do jakiego liceum dobrze jest chodzić jeŻeli potem chce się iść na studia weterynaryjne :?: :?:
orime
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 15:24

Re: praca: weterynarz

Post autor: orime »

po pierwsze trzeba iść do biol-chemu a jeżeli chodzi o szkołe, no to albo masz dobrego nauczyciela od biologii i chemii(czasem nawet w najlepszych szkołach, są słabi pedagodzy), albo trzeba samemu więcej zakuwać
Natalia:)
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2006, o 13:22

Re: praca: weterynarz

Post autor: Natalia:) »

Najlepiej isc do szkoly, gdzie prym wioda przedmioty scisle, no i przede wszystkim wybrac profil biol-chem, jezeli nie chcesz potem sam zakuwac rozszerzonego programu, tych przedmiotow.

Pamietej, tylko, ze na weterynarie jest sie BARDZO trudno dostac:(
hmmmm

Re: praca: weterynarz

Post autor: hmmmm »

miałam nadzieje ze to bedzie wygladac łatwiej. a co jesli nie jestem dobra z chemii? nie ma zadnych szans na przetrwanie? a wie moze ktos jak to wyglada w krajach anglojezycznych?
z czego trzeba zdawać mature, koniecznie z chemii?
Natalia:)
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2006, o 13:22

Re: praca: weterynarz

Post autor: Natalia:) »

Jezeli chemia nie jest Twoja mocna strona, to odradzam taki profil. Ja wyszlam z gimnazjum z 5 na swiadectwie, w pierwszej klasie liceum (profil biol-chem) zobaczylam jakie mam braki materialowe do reszty klasy, nie bylam oczywiscie sama, ale to otworzylo mi oczy. Od małej marzyłam żeby zostać weterynarzem, ale teraz kiedy mam pisac mature z chemii uważam, że nie jestem na nią gotowa, a przecież uwielbiałam ten przedmiot, po prostu wystarczy kilka lekcji nieuwagi i nie nadrobienie tego materialu i juz jest ciezko, zwlaszcza, ze chemia ma ciag przyczynowo-ciagowy jezeli nie umiesz wczesniejszych lekcji nie ma co marzyc o zrozumieniu nastepnych:(
Wiec jezeli nie jestes dobra z tego przedmiotu i nie wierzysz w siebie, ze dalabys rade, nie polecam tego profilu.Niestety
Atawara
Posty: 4
Rejestracja: 7 lis 2006, o 18:05

Re: praca: weterynarz

Post autor: Atawara »

Weterynaria jest w Warszawie, Wrocławiu, Olsztynie i Lublinie.
A mnie nurtuje jeszcze jedna rzecz, czy musze mature z fizyki zdawać,żeby się dostac na weterynarię? Czy to jest konieczne czy mile widziane?
Natalia:)
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2006, o 13:22

Re: praca: weterynarz

Post autor: Natalia:) »

Czy mile widziana jest fizyka na maturze, to nie mam zielonego pojecia, ale raczej nie
Napewno nie chcą jej we Wrocławiu informacje potwierdzone
Atawara
Posty: 4
Rejestracja: 7 lis 2006, o 18:05

Re: praca: weterynarz

Post autor: Atawara »

bo jako tako strikte fizyki nie ma na studiach, ale jest przedmio bodajże biofizyka
jakby ktos chciał spis przedmiotów, to pisac bo mam link
BlueSky
Posty: 40
Rejestracja: 28 wrz 2006, o 21:10

Re: praca: weterynarz

Post autor: BlueSky »

Atawara, jasne- wrzuc prosze ten link!
weterynarz

Re: praca: weterynarz

Post autor: weterynarz »

NO to wszystkich z pasją zapraszam na forum zawsze jest masa ciekawych pytań , a chętnych doautoreklamy zapraszam do współpracy w rozwoju serwisu (kontakt)
Ostatnio zmieniony 5 gru 2006, o 12:55 przez weterynarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: praca: weterynarz

Post autor: Kiara »

Uważam,że dla prawdziwego weta nie liczy się kasa lecz dobro zwierzątek. Każdy zawód powinien być łączony z przyjemnością i samozadowoleniem. A nie ,bo tu się zarabia więdej niż gdzie indziej- wię pójdę tam. No sorx,ale to jes chore.
wercia

Re: praca: weterynarz

Post autor: wercia »

od 5 lat marzę Żeby zostać weterynarzem.Kocham zwierzątka lubię się uczyć a przedewszystkim czytać po skończeniu studiów chcę otworzyć własną klinikę

Pamiuętajcie ten zawód jest trudny i przynajmiej dla mnie niepowinny liczyć się zarobki tylko pasia i wiara w siebie :!: :) :yahoo:
HERMIONKA

Re: praca: weterynarz

Post autor: HERMIONKA »

Ufcia, nie moŻna myśleć tylko o zarobkach. Ja na przykład chcę studiować weterynarię , bo lubię zwierzęta i ciągle czytam o nich ksiąŻki, takŻe wem jak się nimi opiekować. Lubię czytać o zwierzętach i myslę, Że mogę zdać. Sama mam psa i wiem jak się nim opiekować. Mój pies to wilczur, suczka, lubi biegać po ogrodzie i kopać przy swojej budzie, a nie lubi za vardzo aportować i wiele innych rzeczy. jeśli masz zwierzę musisz widzieć co ono lubi i umieć się nim zaopiekować. :!:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości