Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Galaxy s10
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 09:01

Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Post autor: Galaxy s10 »

Jestem na drugim roku leku na cm umk (Bydgoszcz) i marzą mi sie praktyki za granicą. Nie chodzi o jakieś egzotyczne, odległe kraje, bardziej Czechy czy Skandynawia. Próbowałam załapać sie na Erasmusa ale się nie udało. Słyszałam, że można takie praktyki zorganizować we własnym zakresie. Czy ktos potrafi wyjaśnić jak sie do tego zabrać i na czym to dokładnie polega?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Post autor: Anthrax »

Wtedy trzeba działać na własną rękę. Po prostu musisz znaleźć interesujący Ciebie szpital - tutaj różne sposoby, albo opinie znajomych, opinie ludzi w internecie, albo po prostu jakiś konkretny szpital na którym Ci zależy, bo np. fajne miasto czy jakieś inne osobiste powody. Napisać do niego podanie z prośbą o odbycie praktyki (niektóre jeszcze będą chciały jakieś listy motywacyjne i inne rzeczy), załączyć program praktyki z uczelni (obowiązkowo). Jak się zgodzą władze szpitala to pozostaje nic innego jak podpisać umowę z uczelnią (można wysłać od razu z podaniem, najwyżej jak odmówią to nie podpiszą). Podpisaną umowę zanosisz do odpowiedniego miejsca na swojej uczelni - np. działu ds. praktyk studenckich w dziekanacie. Uczelnia musi tą umowę i szpital jako miejsce praktyk zatwierdzić i tyle.
Wtedy w wakacje sobie wyjeżdżasz, robisz praktyki w danym szpitalu i cieszysz się z nich. Nie zapomnij wziąć książeczki/karty praktyk - musisz mieć przecież dowód że je tam odbyłaś ;)

Ogólnie - taka sama procedura jak dla szpitala w Polsce, tyle że bardziej czasochłonna i kosztowna (listy polecone za granicę są droższe i dłużej idą - więc trzeba zacząć odpowiednio wcześnie działać)
Galaxy s10
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 09:01

Re: Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Post autor: Galaxy s10 »

Czy tylko z językiem angielskim mogę myśleć o Norwegii? Lekarza rodzinnego mogę robic po prostu w jakiejś przychodni albo prywatnym gabinecie?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Post autor: Anthrax »

A tego to ja już nie wiem niestety... Ja nigdy na takie praktyki nie wyjeżdżałem, to się nie interesowałem jakie są wymagania. Całą procedurę załatwiania znam, bo mój kolega sobie takie praktyki załatwiał rok temu w Hiszpanii (ale on znał język hiszpański, więc raczej z tym nie było problemu u niego). Jak jest z innymi państwami - szczerze nie wiem

Praktyki w przychodni z reguły robi się u lekarza rodzinnego albo lekarza pierwszego kontaktu :)
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Praktyki po drugim roku leku na własną rękę poza Erasmusem

Post autor: Blathmac »

Na SUMie wyglądało to w moim przypadku tak, że najpierw z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem musiałem dogadać się ze szpitalem w Niemczech. Po prostu napisałem maila do ordynatora i po kilku dniach dostałem odpowiedź, że nie ma żadnego problemu. W jednym przypadku nie mieli żadnych wymagań, a w drugim chcieli potwierdzenia, że jestem studentem i określonego miana przeciwciał anty-HBs.
Mając już wszystko ustalone musiałem złożyć w dziekanacie podanie o zgodę na odbycie praktyk za granicą, podając gdzie i na jakim oddziale będę je odbywał.
Nie było żadnej umowy między uczelnią czy mną a niemieckim szpitalem. Po prostu kwestia dogadania.
Polecam 8)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości