praktyki po 1. roku med

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Padre Morf »

Agalek pisze:właściwej techniki ścielenia łóźka panie uczyły nas przez 2 zajęcia z rzędu
Nam mówiły, że źle pościelone łóżko powoduje dyskomfort pacjenta a nawet odleżyny w skrajnych wypadkach
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Agalek »

Morfeusz pisze:
Nam mówiły, że źle pościelone łóżko powoduje dyskomfort pacjenta a nawet odleżyny w skrajnych wypadkach
Tak, nam też to mówiły:D. Jak również to, że główną przyczyną zakażeń szpitalnych jest lekarz i jego ręce"
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Khayman00 »

Agalek pisze:wtedy też dowiedziałam się, żestosuję niewłaściwą technikę strzepywania okruszków z pościeli".

no to piękna historia i piękna nazwa dziwnie normalnej rzeczy, czyli strzepywania okruszków tu wyniesiona do rangi techniki
Jeszcze jakieś smaczki?
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Judith* »

Ja tu mam obawy przed dostaniem się w przyszłym roku, przeżyciem anatomii .
a teraz przeraziłam się ścieleniem łóżek!
rozyczka88
Posty: 13
Rejestracja: 13 lip 2008, o 18:34

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: rozyczka88 »

ta. teszitalne praktyki w ciągu roku na CMUJ polegają na tym, że przychodzi grupa studentów na oddział przyglądać się jak wyglądapraca w szpitlau ale bynajmniej nic tam nie robią.
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Luna »

Wlaśnie jestem w trakcie odbywania praktyki po I rok lek , wybralam neurochirurgie i musze przyznac, ze naprawde sie opłacało:)
robimy wszystkie te rzeczy co pielegniarki: leki, kroplowki, zastrzyki, wenflony itd, a poza tym bardzo czesto chodzimy na bolk operacyjny, podczas operacji lekarze opowiadaja nam co robia itd, jest ciekawie
Musze przyznac, ze wiele zalezy od oddziałowej i lekarzy, ktorzy pracuja na danym oddziale, a poza tym - checi

pozdrawiam
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Korczaszko »

znajmoy jest na praktykach w szpitalu w moim mieście scieli łózka kapie dziadki i babki, komentarznie wiedziałe, że baba może miec tak długie cycki". jako że jest to dość daleki znajomy nie wiem na jakim konkretnie jest oddziale ale sam sobie wybrał nasza miejską umieralnię
fabiolkaa
Posty: 117
Rejestracja: 3 lip 2008, o 09:21

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: fabiolkaa »

W moim mieście są 3 szpitale- taki nie wiem jak to napisac- ogólny jest pełno różnych oddziałów, szpital gruźliczy i szpital dziecięcy.
Czy ja będę mogła sobie wybrać w którym chcę mieć praktyki ? Czy uczelnia (ŚUM) W jakikolwiek sposób ingeruje w mój wybór?
Wiecie zawsze lepiej myć małe dzieci niż niekiedy zboczonych facetów po piędziesiątce. P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Medycyna Lwów »

po 1 roku na praktyki pielęgniarskie możesz wybrać dowolny oddział. Niektóre uczelnie sugerują wybór (np. w Lublinie sugerowali internę lub chirurgię). Na WUM sami sobie wybieraliśmy.
MhrocznaP.
Posty: 44
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:09

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: MhrocznaP. »

A ja wam mówie będzie super. Osobiście ( jak znam życie ) skończe jak znajomy Korczaszko w naszym miejskim brudnyms zpitalu gdzie wchodzisz ze złamaną nogą a wychodzisz z wzw. Czarno to wszystko widze. Chcem i siem bojem .
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Padre Morf »

MhrocznaP. pisze:w naszym miejskim brudnyms zpitalu gdzie wchodzisz ze złamaną nogą a wychodzisz z wzw.
to sie nazywa promocja
MhrocznaP.
Posty: 44
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:09

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: MhrocznaP. »

Bolesne aczkolwiek prawdziwe ^^ Kiedyś zburze ten kurnik a jego ruiny porośnie trawa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: praktyki po 1. roku med

Post autor: Korczaszko »

ee nie jest u nas brudno, akurat z zew. i wew. większość oddziałów wygląd okej (no sorry P. ale ja je zwiedzałam ostro ). Gorzej że dochtory są zue
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości