Praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Medycyna Lwów »

Jeździłeś chyba w luku bagazowym - albo jeździłeś busem a nie karetka zwłaszcza ze od dawna kierowca ma byc ratownikiem - moze jeszcze pies z wami tam był?

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Kaamil, ja też jeździłam w karetce, chociaż tylko kilka razy, ale siedziałam na siedzeniu z tyłu i miałam wygodne miejsce ^_^ Nie wiem, ile ludzi jest w Wawce, może zabieracie po kilku pacjentów, żeby było taniej.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

Kaamil pisze:zwłaszcza ze od dawna kierowca ma byc ratownikiem
Powiedz mi prosze skad ten pomysl?


EDIT: a w ogole tez miescilem sie w karetce, a maly nie jestem. Wszyscy sie jakos mieszcza, tylko nie ty?

I kolejny EDIT, bo znalazlem paragraf, ja lubie paragrafy. Ustawa o PRM - zakladam, ze slyszales?
W skład zespołów, o których mowa w ust. 1, wchodzi kierowca, w przypadku gdy żaden z członków zespołów ratownictwa medycznego nie spełnia warunków, o których mowa w art. 106 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151, z późn. zm.).
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: mossa »

Ja też się jakoś mieściłam bez problemu. Nie wiem jak w Warszafffce, ale w moim skromnym powiecie karetka P miała 3 miejsca, a S-ka 4, więc idealnie dla zespołu + mnie.
lith pisze:Strasznie małe te karetki w Wawce macie, albo to ego tyle miejsca zajmuje.
Myślę, że tutaj mamy rozwiązanie całej zagadki
lek. mossa
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Meril »

Ej, nie straszcie mnie z praktykami pielęgniarskimi na internie bo właśnie tam się zapisałem Serio tak źle?. (Szpital mały, w rodzinnym mieście, jeśli to ma jakieś znaczenie)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Meril, nikt Ci nie powie, kto w tym szpitalu nie był. Możesz trafić na fajną ekipę pielęgniarek, a możesz na zatruwaczy dupy. Sam też daj sie poznać od dobrej strony, to Ci pozwolą więcej robić.

Akurat na internie robi się sporo zastrzykow, pobierań krwi, to możesz się załapać. A pościel, karmienie itp. też jest. Jak wszędzie.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Meril
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, o 22:04

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Meril »

Dzięki Marran Zobaczymy w wakacje jak to wyjdzie
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: goodman »

Meril, to wszystko zależy od szpitala jak się dogadasz i jak zinterpretuje Twój program praktyk. Ciężko powiedzieć, moi znajomi na internę narzekali, bo było nudno, nic się nie działo i niewiele się praktycznych rzeczy nauczyli (bo trafili na pielęgniarki wredne - nie chciało im się ich niczego nauczyć, albo się bały, że im pacjenta zepsują), a często byli wykorzystywani do czarnej roboty, ale generalnie to nie reguła i raczej po prostu nie mieli szczęścia. Różne są szpitale i dobrze zrobić rozeznanie w miarę możliwości, jak tam konkretnie jest od kogoś, kto już tam odbył praktyki. Zwykle w małych szpitalach pozwalają na więcej, bo nie mają jeszcze dość studentów, więc nie odsyłają ich do mycia kaczek czy basenów.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

M&#xE5rran pisze:A pościel, karmienie itp. też jest. Jak wszędzie.
Wszedzie jest - nie wszedzie robia to praktykanci. Na szczescie.
Awatar użytkownika
Ajihat
Posty: 83
Rejestracja: 29 gru 2013, o 13:20

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Ajihat »

Dużo też zależy od samego studenta. Czy się garnie do roboty i jest ciekawy czegoś się nauczyć czy tylko przychodzi na praktyki się poszwędać.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Ale jak na wejscie robi za wielkiego doktora, to tez pewnie bedzie mial pod gorke ^^ A niektorzy chca konczyc robote o dziesiatej i zrobic praktyki w tydzien i im sie to udaje.

Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: lith »

W tych karetkach u mnie to były 3 siedzące miejsca z tyłu no i 2 miejsca w kabinie kierowcy (no teoretycznie w niektórych 3, ale w 3kę chłopa to tak słabo by to było ), a nie były one jakieś specjalnie duże, ot zwykłe karetki jakich wszędzie pełno. ciężko mi sobie te warszawskie, gdzie ciężko jest się wcisnąć w 4kę wyobrazić. Polonezy? O.o
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Praktyki wakacyjne

Post autor: goodman »

W wawie do każdego trzeba doliczyć jego ego, więc dlatego 3 chłopa zajmuję zwykle w nich aż 6 miejsc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości