Preparat z rozmazem krwi; wybór mikroskopu

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Mojsista
Posty: 29
Rejestracja: 17 wrz 2011, o 15:29

Preparat z rozmazem krwi; wybór mikroskopu

Post autor: Mojsista »

Witam
Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się mikroskopią. Czytałam na tym forum dużo wątków na temat przygotowania własnych preparatów itp.jednak nadal nie wiem jak barwić preparaty. Czy ktoś mógłby mi to w prosty sposób wytłumaczyć? I czy aby oglądać krwinki pod mikroskopem czyli przygotować preparat z krwią muszę użyć jakiegoś barwnika np. barwnika giemsy ( bo czytałam też że można nanieść kropelkę krwi na szkiełko podstawowe i dodać zwykły roztwór soli fizjologicznej)
Byłabym wdzięczna gdyby ktos krok po kroku wyjaśnił mi sposób na zrobienie preparatu na którym będę mogła oglądać te krwinki i dlaczego użycie barwnika jest takie ważne.
Moje drugie pytanie jest takie : przy jakim powiększeniu mogę oglądać takie preparaty? Planuję sobie zakupić mikroskop do 450 zł, wiem że jest to kiepska suma żeby kupić coś porządnego ale gdyby ktoś mi doradził byłabym wdzięczna bo zależy mi żeby jak najszybciej sobie jakiś mikroskop sprawić no i oczywiście być w miarę z niego zadowolonym.
Pozdrawiam
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość