Preparaty mikroskopowe układu czuciowego wołka zbożowego

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Tomek1
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2009, o 18:40

Preparaty mikroskopowe układu czuciowego wołka zbożowego

Post autor: Tomek1 »

Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Piszę z nadzieją, że znajdują się tu osoby mogące nakreślić mi ścieżkę postępowania w moich planowanych badaniach.
A o co chodzi: Planuję poznać dokładnie układ czuciowy pospolitego szkodnika - wołka zbożowego. Poszczególne części jego ciała chciałbym zalać w odpowiednim medium, wykonać preparaty mikroskopowe z cienkich skrawków, zabarwienie ich (barwnikami wiążącymi się z komórkami nerwowymi), wykonanie zdjęć każdego skrawka oraz złożenie takiej serii zdjęć w odpowiednim programie komputerowym.
I moje pytania:
jakie medium do zatopienia preparatu zastosować? Tu chodzi o to żeby szczecinki pokrywające ciało wołka zostały dokładnie pokryte oraz żeby nie pozostawały przestrzenie z bąbelkami powietrza w preparacie.
Jakie barwniki mogły by zdać egzamin w tym przypadku? Dodam, że mam dostęp do mikroskopu konfokalnego i na nim chciałbym wykonać zdjęcia, no chyba, że wystarczą zdjęcia spod „zwykłego” mikroskopu bo i do takiego mam dostęp (sprzęt z najwyższej półki.).
I ostatnie: Jakie programy komputerowe mogły by być pomocne przy stworzeniu modelu 3D ze zdjęć.
Będę też bardzo wdzięczny za polecenie literatury obejmującej wyżej opisany temat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości