Problem, matura

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
AnkaSkakanka
Posty: 22
Rejestracja: 5 sty 2015, o 16:16

Problem, matura

Post autor: AnkaSkakanka »

Witam Jestem w 2 klasie liceum, śledzę rózne grupy przygotowujące się do matury. Gdy widzę ich pytania to załamuję sie, większość dla mnie to czarna magia. Z resztą wiele rzeczy których uczyłam sie od początku roku po prostu nie pamiętam / Czy ma ktoś jakieś rady, jak uczyć się by jednak zapamiętać coś na dłużej? Boję się, że nie poradzę sobie z maturą.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Problem, matura

Post autor: Epsilon »

AnkaSkakanka, niektore pytania z dziwnych zbiorow i matur robionych przez wydawnictwa sa kosmiczne. Tym sie nie przejmuj.

Jestes w drugiej klasie, masz jeszcze czas na przygotowania. Bazuj na jednym podreczniku pod mature, rob tematy po kolei albo jak ci pasuje, patrz na schematy, staraj sie omijac szczegoly, a rozumiec ogol - mechanizmy, co jak na co dziala. Np. przy zwierzetach nie zakuwaj budowy jakiegos ukladu przy kazdym gatunku, tylko ogarnij sobie ewolucje, co sie zmienia u jakiej grupy.

Rzeczy, ktorych trzeba sie nauczyc na pamiec, troche nazw itp. wynotuj sobie w osobnym zeszycie albo jakos wyroznij i co jakis czas do nich wracaj. Przy takich rzeczach najwazniejsze jest powtarzanie.

No i nie siedz nad ksiazkami w swieta czy inne wolne, bo bedziesz wymiotowac biologia niedlugo

Wczesnie zacznij przegladac arkusze z matur majowych i probnych CKE z kluczami odpowiedzi, zeby zorientowac sie, o co pytaja na maturze i jak pisac dobre odpowiedzi. Poza tym dla sprawdzenie wiedzy rob sobie czasem zadania ze zbiorow.

Powodzenia!

AnkaSkakanka
Posty: 22
Rejestracja: 5 sty 2015, o 16:16

Re: Problem, matura

Post autor: AnkaSkakanka »

Bardzo dziękuję za radę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości