Problem z chomikiem

puma87
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2008, o 09:01

Problem z chomikiem

Post autor: puma87 »

witam mam pytanie odnosnie chomika ktorego kupilam 5 dni temu. Mam akwarium kolowrotekdrzewko z dziurkami", domek pietrowy z watka specjalna do legowiska. DAłam tez słoioczk (toaleta). Niestety chomik ciagle robi kupki i sika w domku na watke. Codziennie musze mu rano sciagac domek i wyciagac kupki suszyc bo domek jest z drewna. Nie wiem czy to normalne ? do tego tych kupek jest dosc sporo kazdego dnia. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

I co do tych kupek to chyba nie najlepiej ze jedzenie chomikuje wlasnie na nich

I jeszcze mam jeden problem, chodzi o to ze Ciastek nie boi sie mojej reki, podchodzi bez problemu ale podgryza mnie cały czas( czasami lekko a czasami mocniej), jak mam na niej jedzenie to wezmie je ale wchodzi dalej na reke i podgryza, jak nic na niej nie mam to wchodzi i podgryza jak ja odsuwam to jakby ja gonił i chcial podgryzac. Nie wiem co to moze oznaczac, kwestia przyzwyczajenia jeszcze ?

CO myslicie na temat domków z drewna sosnowego i zabawek tez z tego drewa (kupione w sklepie zoologicznym). Moga byc niebezpieczne ? chomik gryzie domek, niestety nie wiem czy on zjada to drewno czy wyrzuca pozniej.
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Problem z chomikiem

Post autor: nxxx »

Nie mozesz dawac chomikowi waty do klatki! Jak zaplącze sobie nogę w watę, to będzie problem. Chyba, ze to jakas specjalna wata?
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Kingu$ka »

puma87 pisze:DAłam tez słoioczk (toaleta). Niestety chomik ciagle robi kupki i sika w domku na watke.
Heh, jeśli chomik juz przyzwyczai się i znajdzie sobie swoje wlasne miejsce do robieniatych rzeczy to trudno go odzwyczaić. Mój chomik też nie chcial robić tych rzeczy w sloiczku. Chomiki przeważnie znajdują sobie wlasne miejsca (przeważnie w rogach klatki), gdzie robią kupki i oddają mocz.
Po co mu wogóle w domku wata? Jeżeli będzie chcial, to sam sobie pownosi trociny i trawę.
puma87 pisze:CO myslicie na temat domków z drewna sosnowego i zabawek tez z tego drewa (kupione w sklepie zoologicznym). Moga byc niebezpieczne ? chomik gryzie domek, niestety nie wiem czy on zjada to drewno czy wyrzuca pozniej.
Ekologiczne domki zawsze są dobre, lecz szybko chomik może je pogryźć. Napewno latwiej jest utrzymać czystość w domku plastikowym z otwieranym dachem. Oby tylko nie byl toksyczny - trzeba pamiętać.
Wydaje mi się, że chomikowi drewno nie szkodzi. Chomiki mają juz to we krwi, że lubią wszystko podgryzać
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Kaulitz »

twój chomik może nie umie kożystać z toaletki którą zrobiłaś mu w akwarium. żeby się przyzwyczaił daj my do środka słoiczka troczę osiusianych trocinek na pewno przekona się do swojego WC, a co do waty w domku to nie jest taka zła chomikowi wygodnie się na niej śpi
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Kasia;) »

Mój chomik też robi kupke w swoim domku i już go tego nie oducze- waty mu nie kładę do środka i uważam, że jest ona absolutnie zbędna, sam zanosi sobie trocinki do domku i tez ma mięciutko i ciepło. Poza tym odchody mogą swobodnie spaść na dno pod trociny i nie jest zmuszony bezpośrednio na tym leżeć, siusiu wychodzi na zewnątrz i zawsze robi to w kąciku, który sam sobie wybrał
Domek ma z płyty wiórowej, też wiecznie go podgryza i jakoś jeszcze mu nie zaszkodziła- a mieszka tak już prawie 1,5 roku
puma87
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2008, o 09:01

Re: Problem z chomikiem

Post autor: puma87 »

dzieki za odpowiedzi jesli chodzi o trocinki pisalam ze ma w domku granulat takie kukurydziany nie trocinki dlatego do domku wsadzilam mu watke specjalna dla gryzoni bawelniana . Daje mu ja wlasnie dlatego ze nie ma trocinek a po drugie ze zawsze lepiej zeby mocz (bo wlasnie niestety tez robi w domku) wsiakal w watke niz w drewno. Kupilismy tez trocinki o zapachu jabłkowym firmy chipsi niestety po rozapakowaniu wedlug nas okazaly sie nie dosc drobne to jeszcze je zjadal ito dosc sporo. TAk wiec je wymienilismy spowrotem.
Yoroshiko
Posty: 42
Rejestracja: 2 lis 2007, o 11:52

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Yoroshiko »

Lepiej wyciągnij domek. Drewno z drzew iglastych nie jest odpowiednie dla gryzoni.
puma87 pisze:niestety po rozapakowaniu wedlug nas okazaly sie nie dosc drobne
Niestety? Właśnie to zaleta
puma87
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2008, o 09:01

Re: Problem z chomikiem

Post autor: puma87 »

przepraszam pomylka okazaly sie bardzo drobne dlatego moze mi ktos z WAs doradzic jakie sa najlepsze bez zapachowe duze trociny ? (firma) I co do domku czytalem ze sosna jest skzolida ale swieza bo chodzi o zapach a te ze sklepu aczej do najswiezszych nie naleza
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Kaulitz »

ja zawsze po prostu proszę panią w zoologicznym żeby mi wybrała jakieś grubsze trociny
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Kingu$ka »

puma87 pisze:Kupilismy tez trocinki o zapachu jabłkowym firmy chipsi
Kiepskie są. Za bardzo są nasączone tym zapachem, są za drobne i trzeba by chomikowi wsypać całe opakowanie, żeby mu bylo wydognie.
W sklepie napewno zauważysz grubsze trociny, albo poprostu zapytaj
puma87
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2008, o 09:01

Re: Problem z chomikiem

Post autor: puma87 »

a moze ktos uzywa jakis dobrych poniewaz chce kupic na stronce internetowej wszystko poniewaz odrazu kupuje troche zabawek itd PAni ze stronki radzila mi bez zapachowe trociny firmy animals ale z tego co czytalem kometarze sa dosc ostre i pyla i juz sam nie wiem
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Problem z chomikiem

Post autor: Elizabethh »

Apropos załatwiania się chomików wszędzie to normalka! Chomik to nie jakieś super bystre zwierze więc załatwiać się w 1 koncie zaczej nie będzie. A wiórki? eeee. wiórki grube i będzie okej. Raczej nie kupujcie zprasowanych po chomiki je poprostu biorą za karmę)
Awatar użytkownika
lizosomek
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:04

Re: Problem z chomikiem

Post autor: lizosomek »

Mój chomiczek załatwia się zawsze w jeden wybrany róg klatki.
A mieszka w łupinie kokosa.nie wiem czy dobrze ale strasznie ją lubi i o dziwo jej nie podgryza.
Co do kołowrotka.Kubek nie chciał biegać w takim metalowym zrobionym z prętów ( z dziurami miedzy) a za to szaleje jak opętany na plastikowym (bez dziur).
Trociny kupuje mu najzwyklejsze dla gryzoni.Takie dość duże. A jako wyściółkę do klatki chomik dostaje papier toaletowy.Sam tak wybrał.(Jako że bardzo hałasuje kołowrotkiem wynoszę go do łazienki na noc i kiedyś przypadkiem tak postawiłam klatkę, że stykała się z rolką papieru.no i Kubek wciągnął do klatki przez noc pół rolki.).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości