Problematyczne zadania

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Problematyczne zadania

Post autor: daavid17 »

a jaką barwę w probówce gdzie powstaje jod zapisaliście? Witowski podaje czarny i już się cieszyłem, ale nauczycielka mówiła, że brązowy/pomarańczowy.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Problematyczne zadania

Post autor: dmnunited »

adamantan mówi, że nawet mój różowo-fioletowy powinni zaliczyć.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Problematyczne zadania

Post autor: daavid17 »

a tam gdzie jest hydroliza i powstaje siarkowodów i octan amonu to mogą być normalnie dwie strzałki jak przy każdej innej hydrolizie? Bo już zwątpiałem.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Problematyczne zadania

Post autor: Aksolotl »

Akurat w tej hydrolizie niby powstaje siarkowodor, ktory sie ulatnia, co nie przemawialoby za odwracalnoscia hydrolizy. Ale nie wiem.

daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Problematyczne zadania

Post autor: daavid17 »

o k**wa.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Problematyczne zadania

Post autor: dmnunited »

Mysle, ze dwie strzalki zalocza

13112015

Re: Problematyczne zadania

Post autor: 13112015 »

agnieszka789 pisze:Wiem że to takie wróżenie z fusów, ale jak myślicie, uznają mi w zad 3.: Masa 1 mola substancji, jednostka: g?
Nie znam się na ocenianiu maturalnym, ale na logikę: masa molowa to g/mol, a więc masa jednego mola wyrażona w gramach. Nie ma sensu tego komplikować. Moim zdaniem dobrze napisałaś.
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Problematyczne zadania

Post autor: daavid17 »

Dmnunited chciałbym żeby było jak mówisz, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o odwracalność to takiej rzeczy raczej nie popuszczą. Po za tym egzaminatorzy jakoś zapracowali sobie na tytuł czepialskich. Ach trzeba było przyjąć, zasadę żadnych odwracalnych na maturze", dla mnie oczywistością było wtedy jednak, że każda hydroliza jest odwracalna. A teraz czytam, że wcale tak nie jest.
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Problematyczne zadania

Post autor: liliana »

daavid17 pisze:Dmnunited chciałbym żeby było jak mówisz, ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o odwracalność to takiej rzeczy raczej nie popuszczą. Po za tym egzaminatorzy jakoś zapracowali sobie na tytuł czepialskich. Ach trzeba było przyjąć, zasadę żadnych odwracalnych na maturze", dla mnie oczywistością było wtedy jednak, że każda hydroliza jest odwracalna. A teraz czytam, że wcale tak nie jest.
wątpię, żeby zwracali na to uwagę, raczej chodziło o samą wydajność
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Problematyczne zadania

Post autor: dmnunited »

Mysle, ze zalicza i tyle.

liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Problematyczne zadania

Post autor: liliana »

nawet u Dariusza, są w dwie strony, sama nie pamiętam jak zapisałam, ale nie powinien to być błąd. Zastanawiam się nad zadaniem 8, metoda dobra, ale widać przyjęłam inne zaokrąglenia i wysżło mi 0,05
daavid17
Posty: 543
Rejestracja: 19 lis 2013, o 16:21

Re: Problematyczne zadania

Post autor: daavid17 »

Jaka wydajność? U Dariusza była jedna chyba, że zmienił.
liliana
Posty: 105
Rejestracja: 1 cze 2013, o 22:16

Re: Problematyczne zadania

Post autor: liliana »

daavid17 pisze:Jaka wydajność? U Dariusza była jedna chyba, że zmienił.
Chodziło mi o to, że H2S jest bardziej wydaje niż samo HS, przepraszam za skrót myślowy. Jeżeli chodzi o to zadanie, to teraz sprawdzałam, jest w dwie strony
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości