Problemy skórne 3 latka - AZS?

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
muchastudio
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, o 18:09

Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: muchastudio »

Witam,
Bardzo proszę o pomoc i rady - cokolwiek. Bezsilny rodzic to smutny rodzic.

Syn ma alergię na mleko, białko kurze oraz orzechy. Wszystko odstawione od 3 tygodni jednak zmiany nadal nie ustępują, a wręcz się pogarszają. Nie wiemy już co robić. Bardzo proszę o rady - czujemy się z każdym dniem co raz bardziej bezsilni. Co robić, jak pomóc, do kogo się udać? Jesteśmy z Warszawy. Jeździmy po lekarzach (alergologach, dermatologach, na nfz oraz prywatnie) od pół roku i nikt nie potrafi nam pomóc i dobrać odpowiednie leki/zalecenia dla naszego syna.

Zmiany występują na:
- zgięciach nóg (od strony wewnętrznej)
- nadgarstek (jednej ręki)
- okolice ust
- kącik jednego oka (zewnętrzny)

Wszystko zaczęło się pół roku temu od zapalenia płuc. Od tamtej pory syn ma częste zapalenia oskrzeli (to prawdopodobnie udało nam się wyleczyć - od odstawienia alergenów narazie nie ma kłopotów) i oczywiście te zmiany, które nie znikają. Od alergologa dostaliśmy Clotrimazolum - nie pomaga. Sami z siebie próbowaliśmy Medihoney (na miodzie Manuka) - bez poprawy oraz Sudocrem z takim samym skutkiem. Oczywiście stosujemy proszek hipoalergiczny.
Pozdrawiam.
Załączniki
alergia.jpg
alergia-1.jpg
alergia-2.jpg
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

Czy syna to swędzi?
Czy u państwa w rodzinie występowało/występuje atopowe zapalenie skóry lub inna choroba atopowa?
Jakie były wyniki testów skórnych prick (nakłuwanie przedramienia i pomiar średnicy bąbla) oraz patch (przyklejanie plastrów na kilka dni i obserwacja reakcji)?
Mogłaby Pani podać wyniki morfologii krwi, CRP, badań mikologicznych (bo na podstawie ich wyniku zlecono klotrimazol?)?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

I czy ktoś w którymś momencie przepisał maść/krem z antybiotykiem np. bacytracyną, czy Państwo go stosowali i jakie przyniósł efekty?
muchastudio
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, o 18:09

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: muchastudio »

Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Czujemy się bezradni, a z dnia na dzień jest co raz gorzej i chcemy jak najszybciej podjąć dalsze działania.

Tak, syna to swędzi i drapie - dlatego są strupki - ale myślę, że to nie tylko od drapania - pewnie skóra też pęka samoistnie od tego, że jest po prostu sucha i robią się z tego kolejne strupki.
Ojciec dziecka ma łuszczycę oraz jako dziecko miał alergię na roztocza, kurz, chlor - aktualnie żadnych problemów z tymi alergenami, tylko łuszczyca.
Dziadek dziecka uczulony jest na kurz oraz roztocza - ciągle jest na lekach antyalergicznych (niestety) ponieważ alergia nie ustępuje, objawami jest pokrzywka skóry.

Testy prick nie były robione.
Testy patch też nie były robione.

Robione były tylko testy alergiczne z krwi. Wyszły alergie na:
truskawki, orzechy, białko jajka kurzego, nabiał

Badania mikologiczne też nie były robione. Clotrimazolum zlecony został przez alergologa ponieważ, cytuję: ponieważ syn ciągle dotyka i drapie, proszę smarować zapobiegawczo, bo jest bakteriobójczy i przeciwgrzybiczny".
Żadne maści z antybiotykami nie były stosowane.

Wyniki morfologii oraz CRP w załączniku. (CRP niestety było robione podczas choroby - zapalenia oskrzeli jeśli dobrze pamiętam, dlatego jest wysokie)

Dziękuję za odpowiedź oraz pozdrawiam.
Załączniki
Morfologia cz. 2
Morfologia cz. 2
Morfologia cz. 1
Morfologia cz. 1
CRT
CRT
muchastudio
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, o 18:09

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: muchastudio »

Zapomniałam dodać, że nikt nie miał problemów z AZS/chorobami atopowymi w naszej rodzinie.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

Czy syn mówi, że swędzi go w nocy bardziej niż w dzień?
Jakie leki syn brał od dzisiaj do miesiąca przed pojawieniem się zmian?
Czy wiąże Pani wystąpienie zmian z przyleganiem przedmiotów do ciała np. rajtuzy, pasek do zegarka, szalik zafarbowane jakimś barwnikiem albo może syn używał jakichś chemikaliów np. farb w przedszkolu i się nimi mazał?
Ile czasu Pani karmiła syna piersią?
Czy u Państwa w domu mieszkają palacze tytoniu?
muchastudio
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, o 18:09

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: muchastudio »

W dzień swędzi go najbardziej. Leki które brał:
- zyrtec
- groprinosin
- sanosvit calcium
- milukante
- fenspogal
- pyrosal
- nurofen forte

Nie wiąże zmian z żadnymi przedmiotami, które przylegają do ciała.
Karmiłam piersią niecały miesiąc po urodzeniu synka, po tym czasie był karmiony mlekiem modyfikowanym.
Ja palę czasami, ale nigdy przy dziecku, ani w mieszkaniu.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

Napisałem wiadomość prywatną
muchastudio
Posty: 5
Rejestracja: 11 lis 2017, o 18:09

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: muchastudio »

Bardzo dziękuję za pomoc!
Admin
Posty: 149
Rejestracja: 19 mar 2015, o 18:25

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: Admin »

Niestety użytkownicy forum nic lub niewiele dowiedzieli się z tego wątku. Podawanie porad w wiadomościach prywatnych nijak się ma z formułą naszego serwisu.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

Umknęło to mojej uwadze, Panie Administratorze, już się poprawiam Oto treść wiadomości, którą wysłałem do Pani:

"Szanowna Pani

Zadając Pani pytania myślałem o:
- wyprysku kontaktowym - przyleganie do ciała wyprysk kontaktowy potwierdza się testami patch
- wyprysku polekowym - może jakiś lek, ale sądzę, że żaden nie jest szczególnie powodujący wypryski
- świerzbie - jednak ten swędzi szczególnie w nocy
- grzybicy skóry gładkiej - być może potwierdzenie na podstawie badania mikroskopowego zeskrobin z drugiej strony klotrimazol nie pomógł, więc może nie
- opryszczce pospolitej - może
- łuszczycy - jednak w typowej łuszczycy zmiany tak nie wyglądają
- atopowym zapaleniu skóry - skonfrontowałem objawy z kryteriami Rajki i Hannifina

Według swojej wiedzy studenta po nauce dermatologii i alergologii dzieci wydaje mi się, że każde z powyższych schorzeń jest prawdopodobne z największym naciekiem na AZS. Proszę poczytać o każdym z tych schorzeń i skonfrontować obraz syna z opisami. Proszę przyjrzeć się kryteriom większym (głównym) i mniejszym (dodatkowym) Rajki i Hannifina - swędzi i w typowych miejscach, więc 2 spełnione, ale 3 tyg. to raczej za krótko do spełnienia przewlekłości oraz nie ma potwierdzenia, że alergie w rodzinie są na podłożu atopii. Ponadto palenie tytoniu (nawet jeśli nie przy dziecku, to jest ono narażone) i krótkie karmienie piersią zwiększa ryzyko wystąpienia AZS.


Pozdrawiam
kliop"
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: kliop »

Czy jest Pani pewna, że stosowała przepisane leki zgodnie z zaleceniem lekarza? Być może to jest przyczyna niepowodzenia terapii.
frucia
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018, o 12:48

Re: Problemy skórne 3 latka - AZS?

Post autor: frucia »

Moja córka też miała takie ogniska, strasznie ją to swędziało. Ciężko było mi powstrzymać ją od drapania. Znajoma, która jest zakręcona na punkcie naturalnych kosmetyków poleciła mi preparat. Nie miałam innego pomysłu, więc zamówiłam. Na stronie jest informacja, że można używać go w każdym wieku, jest bezpieczny i nie jest chemiczny. Po kilku dniach stosowania zmiany są mniejsze, a najważniejsze to, że córka nie płacze, bo ją swędzi skóra.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość