problemy z szynszylkiem

Spidi
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2008, o 21:19

problemy z szynszylkiem

Post autor: Spidi »

Hej,
tydzien temu zauwazylam, ze moja szynszylka ma kawalek wygryzionego futerka nad ogonkiem [nie do skory, futerko jest tak jakby skrocone]. Dzisiaj zauwazylam, ze obok klatki fruwa jej futerko i wydaje mi sie, ze zwonu musiala sie gryzc. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, dostaje piasek codziennie i jak wedle potrzeby z niego korzysta. Pewnie ja swedzi ale od czego.? Czy ktos zna taki przypadek jak moj ? Prosze o rade.!
Marzena
Posty: 557
Rejestracja: 17 sty 2007, o 20:31

Re: problemy z szynszylkiem

Post autor: Marzena »

Być może ma świerzbowca.
Nilka
Posty: 5
Rejestracja: 2 paź 2008, o 15:20

[Link] problemy z szynszylkiem

Post autor: Nilka »

Hmm to zależy . Napiszę co wyczytałam z mojej książki o szynszylakach :

GRYZIENIE FUTERKA :

Objawy : widoczne , plackowate , łyse miejsca
Przyczyny : zwierzę wygryza sobie futerko z nudów lub pod wpływem przeżytego stresu, notoryczne budzenie gryzonia podczas jego pory spoczynku [tzn w dzień ]
Postępowanie : Usunięcie czynników , które mogą gryzonia niepokoić , stresować , zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu i zabawy

Może to być również grzybica , gdy zobaczysz strupki .

Radzę na razie ją poobserwować , tak jak jest napisane powypuszczać , niech pobiega , pobawić się ,raczej nie denerwować ] Jak nie pomoże , to pewnie trzeba się udać do weterynarza ]

Radzę też poczytać tutaj : tematy64/choroby-niezarazliwe-vt6612.htm
Spidi
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2008, o 21:19

Re: problemy z szynszylkiem

Post autor: Spidi »

dziękuję za odpowiedź

to gryzienie futerka miało miejsce na razie tylko dwa razy, tak to siedzi sobie spokojnie.
Popodglądam ją teraz trochę bardziej uważnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości