Problemy z zaśnięciem

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Problemy z zaśnięciem

Post autor: maroo123321 »

Witam
Jest godzina 3:52
To już 3 dzień z rzędu w którym siedzę do tej godziny.
To dość dziwne zważywszy na to że nigdy nie miałem takich przypadków
Szczerze powiedziawszy od tych 3 dni nawet nie odczuwam chęci aby pójść do łóżka.W tym momencie mogę zacząć robić cokolwiek sprzątać,grać,jeść .Dobrze wiem,że muszę się położyć ale przeraża mnie to z lekka.Kiedy już się położe ( także nie odczuwam chęci spana,nie czuję się śpiący) po ok.15-20 minutach mogę spokojnie zasnąć ale kiedy już się obudzę to gdzieś koło 17,00 .Spie dłużej niż nie spie ! Nawet nie czuję specjalnie żadnych negatywnych skutków ( tylko czsami lekki ból z tyłu głowy) .Jeżeli ktoś wie co mi dolega to proszę o rady.Zaraz zaczyna się szkoła a ten cykl trzeba uregulować.Swoją drogą czytałem jakąś informacje , że koleś nie spał 20 lat ( jakiejś gorączki dostał i od tamtej pory nie może zasnąc ale funkcjonuje normalnie - naprawde ciekawe ) .Proszę o jakieś porady
Pozdrawiam
Marek
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problemy z zaśnięciem

Post autor: AnnaWP »

Ile masz lat?
W okresie dorastania zdarza się coś takiego, zasypianie bardzo późno, zmienne potrzeby snu.
Z drugiej strony przestawienie cyklu dobowego zdarza się w każdym wieku.
Niestety - nie przychodzi mi nic innego do głowy niż: budzik. Nastawiaj budzik do znudzenia na 7. I wstawaj.
Po kilku dniach powinno się uregulować, jeśli nie, to wtedy skontroluj sprawę z lekarzem rodzinnym.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Problemy z zaśnięciem

Post autor: Medycyna Lwów »

poczytaj o higienie snu w necie - polecam artykuły dra Skalskiego z Kl. Psychiatrycznej WUM.
maroo123321
Posty: 39
Rejestracja: 22 gru 2011, o 21:14

Re: Problemy z zaśnięciem

Post autor: maroo123321 »

No chyba to było raczej takie przestawienie - teraz jest wszystko ok.sory za problemy
pozdrawiam
marek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości