Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Eevsien »

Witam wszystkich jako nowa na tym forum:)
Hmm. co do próbnej to wydawało mi się ciężko, kiedy opuściłam salę. Patrząc na nią teraz wydaje mi się dosyć łatwa, dlatego zaczynam się obawiać tego, co spotka nas w maju . a to już tylko 13 tygodni.
Moje 85% ani trochę mnie nie pociesza biorąc pod uwagę to jaki pogrom był na normalnej rok temu .
Pozdrawiam:*:*:*
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Olusia1990 »

To właśnie- TEORETYCZNIE powinniśmy mieć prostą! Cemu wszyscy tak straszą trudną ?
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: agnika »

Olusia1990, wlasnie ja tez mysle ze w tym roku dadzą prosta ale wtedy progi podskocza
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: dragonka »

To w sumie nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo przy prostej wszyscy zdają lepiej ] Chyba, że komuś zależy żeby powiedziećco to się z tym krajem porobiło, miałem 80% a się nie dostałem, o ja biedny!
Jovisse
Posty: 44
Rejestracja: 4 sty 2009, o 21:10

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Jovisse »

Tak, jak ktoś tu wcześniej napisał - sami geniusze na tym forum. To jednak trochę dziwne, że wszyscy mają po 80-90 %. Owszem, nie twierdzę, że próbna była trudna, bo było mało na wiedzę, ale są tzw słowaklucz", przez które wiele osób traciło punkty. Ja osobiście miałam 70%, mogło być lepiej, ale naprawdę nie narzekam. Jakoś dziwnie się to wszystko czyta, zwłaszcza, że u mnie, najlepsza dziewczyna w klasie (naprawdę jest rewelacyjna z biologii) miała 85%.
Ech, te internetowe koloryzacje
(jest też taka możliwość, że po prostu osoby, które miały poniżej 80% się nie wypowiadają, bo zasypane takimi wysokimi wynikami się wstydzą )
juvika
Posty: 93
Rejestracja: 4 sie 2008, o 21:38

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: juvika »

ja miałam 76% nie jest to może najwyższy wynik ale i tak jestem zadowolona biorąc pod uwagę że nie wszystko jeszcze przerobiłam no i może nie jest to też wytłumaczeniem ale próbne pisałam od godziny 7.30 od razu po chemii bez żadnej przerwy między maturami, i przez to porobiłam strasznie głupie błędy.
sss
Posty: 57
Rejestracja: 6 sie 2008, o 14:14

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: sss »

Dla mnie takie wyniki nie sa ani troche szokujace. Ja mialam 92% i nie bylam jedyna osoba w klasie z takim wynikiem. Inne osoby mialy w granicach 70-80% wiec tez duzo. Ja jakos specjalnie sie tym nie ekscytuje bo w maju nam takiego prezentu raczej nie sprawia P. I nie sadze zeby ktos koloryzowal na forum i wypisywal wyssane z palca wyniki, bo jaki mialby miec w tym cel?
Eevsien
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2009, o 19:42

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Eevsien »

U mnie najwyższym wynikiem było 90%, nie ma co ściemniać, bo i tak na prawdę wszystko rozstrzygnie się w maju . Swoją drogą wtedy, jak się pośledzi inne wątki, otworzy się droga dla dociekliwych poszukacie sobie fałszerzy wyników po tym, czy podostawali sie gdzie chcieli .
Pozdrawiam:*
agnika
Posty: 317
Rejestracja: 26 lip 2008, o 19:02

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: agnika »

sss, zgadzam sie w 100 %, ja mialam teraz 90 % z tej z operonu robionej w domu mialam 50 % i nie koloryzuje
monstera
Posty: 18
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 21:48

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: monstera »

Wg mnie matura rozszerzona była banalna dla tych, którzy tylko potrafią czytać poszłam totalnie nieprzygotowana, z brakami wołającymi o pomstę do nieba i zdałam na 83%
Paulinkon, dobrze zaznaczyłaś)glikokaliks pełni funkcję ochronną i receptorową.
paulina212
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:08

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: paulina212 »

monstera pisze:Wg mnie matura rozszerzona była banalna dla tych, którzy tylko potrafią czytać
to prawda, baardzo dużo informacji było w treści. problem w maturze z biologii tkwi w tym, że trudno trafić w klucz. czasami nie przyznaje się punktów tylko dlatego, że nie zostały użyte pewne określenia - nieważne, że sens został zachowany. dlatego nie sprawdzałam po maturze klucza, bo niepotrzebnie bym się denerwowała.
monstera
Posty: 18
Rejestracja: 4 kwie 2008, o 21:48

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: monstera »

Paulino, polecam Ci świetną książkęOsiągnięcia maturzystów w 2008r", czy jakoś tak. Zebrane są pytania, najczęstsze błędy i poprawne odpowiedzi maturzystów zdających przedmioty zwane potocznieścisłymi". Świetna lektura. Po przeczytaniu troszkę się podłamałam, bo rzeczywiście czepiają się każdego słówka, ale przynajmniej jestem świadoma. Mój nauczyciel dostał ją chyba na szkoleniu z CKE.
Olusia1990
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2009, o 18:50

Re: Próbna Matura Biologia Styczeń 2009

Post autor: Olusia1990 »

monstera, nie wiesz gdzie można ją kupić ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości