Procenty...Punkty... ILE??

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Dwuletnia
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2008, o 20:02

Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: Dwuletnia »

Witam wszystkich] jestem tegoroczna maturzystka,zamierzam skaladac dokumenty na ochrone srodowiska na akademie rolnicza w Lublinie,Krakowie,Wroclawiu.Elokodzy prosze o pomoc.interesuje mnie ilosc potrzebnych punktow by dostac sie na te uczelnie,oraz ilosc osob na jedno miejsce,bardzo mi na tym zalezy jestem jeszcze niezdecydowana co dokladnie zamierzam robic w przyszlosci.jezeli moglibyscie to prosze piszcie SERDECZNIE POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: malwka »

hej, ja jestem na Ochronie Środowiska, ale na Uniwersytecie Warszawskim. O ile sie orientuję, to na OŚ potrzebna jest chemia i/lub biologia na poziomie rozszerzonym (do wyboru matematyka, fizyka, geografia - przynajmniej tak było w wawie i w Łodzi). W Łodzi wymagali chyba jeszcze rozszerzonego angielskiego.
Wyniki miałam hm.przeciętne a dostałam się i do Wawy i do Łodzi. Podejrzewam, że na tych uczelniach, na które chcesz iść poziom jest mniej więcej podobny. Jeśli ze wszystkich przedmiotów będziesz miała ok 60% (może nawet troszkę mniej) to myślę, że się dostanieszbyć może w rekrutacji dodatkowej, ale się dostaniesz)

pzdr i powodzenia:)
Dwuletnia
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2008, o 20:02

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: Dwuletnia »

Malwka dzieki wielkie,wydaje mi sie ze 60% powinnam uzyskac. a zdaje biol rozszerzona,polski i angielski podst. Warszawy sie bojewszyscy mowi ze droga,ze za glosna i przereklamowana.wiec nie bralam jej pod uwage. zastanawiam sie nad Uniwer. Przyr we Wroclawiu. tylko nie wiem ile tam trzeba miec min % zeby sie dostac. LUdzie HELP!


dzieki i pozdrwiam
Ajlon
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2008, o 12:10

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: Ajlon »

Zdajesz tylko biologie rozszerzoną?
A na ochrone nie potrzebna czasem chemia?
Ja zdaje biologie, chemie, angielski roszerozne i polski podst. Wyników nie bede miala super, takie srednie, ok 60% z biologi i mniej z chemii (niestety za dobra nie jestem)
Od wczoraj załamana chodze po internecie szukajac ile procent trzeba mieć bo słyszałam że ok 70-80, co dla mnie jest nierealne.
Interesuje mnie jeszcze biologia i biotechnologia. Bardzo chcialaby sie dostać na któryś z tych kierunków, jak myśłicie mam szanse z takimi srednimi wynikami
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: Biochejter »

Na OŚ na AR Lublin przyjmują praktycznie wszystkich, także z 60% to nie będzie problemów. Na biologię to będzie gdzieś na granicy, a na btch to raczej na dzienne nie bardzo (mowa o AR Lublin). OŚ w Lublinie jest jeszcze na KUL i UMCS - tam też nie jest ciężko sie dostać.
natalka86
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 22:01

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: natalka86 »

Na UJ (jak ja szlam) wymagali rozszerzonej Biologii ilub chemii a drugi przedmiot na dowolnym poziomie.z tego co pamietam. Ale latwo to przeciez sprawdzic
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Procenty...Punkty... ILE??

Post autor: Kaya »

Na PWr brali wszystkich. Też tam złożyłam jako koło ratunkowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości