Profilaktyka zdrowotna

Dyskusje medyczne poruszające problemy badań medycznych, terminów, sposobów realizacji i przygotowań, interpretacji wyników z badania krwi i innych.
Morfina
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2014, o 10:39

Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Morfina »

Hej. Ostatnio miałam przyjemność spędzić sporo czasu u lekarza i zaczęło mnie zastanawiać jak często wykonujecie badania profilaktyczne? Wiadomo, że każdy poświęca dużo kasy i czasu na dbanie o urodę i samopoczucie, ale jak to się przekłada na nasze zdrowie. Jakie wykonujecie badania i jak często?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Mårran »

Raz na jakiś czas badanie lekarskie, morfologia itp., ostatnio miałam to u lekarza medycyny pracy do pracy. No i ginekolog. Teraz czeka mnie cytologia.
Pani Buka
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: AnnaWP »

Podobnie.
Morfologię miewam co jakiś czas. Cytologia to ważna sprawa, więc też miewam. W mojej rodzinie ważny jest też okulista - obciążenie jaskrą.
Morfina
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2014, o 10:39

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Morfina »

A czy jeżeli leczę się prywatnie to potrzebuję skierowania na badania krwi, czy wystarczy, że przyjdę rano i powiem na recepcji?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Mårran »

Jak wezmiesz skierowanie, to bedziesz miec za darmo.

Pani Buka
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: AnnaWP »

Większość badań (nie wiem czy wszystkie) można wykonać prywatnie, na życzenie. Płaci się za nie odpowiednio do cennika, który powinien wisieć.
Skierowanie na podstawowe badania (np. morfologia) lekarz rodzinny powinien dać, wówczas są bezpłatne.
Ogólnie to lekarz rodzinny powinien zlecić odpowiedni pakiet, np. w razie obciążenia cukrzycą, na pewno trzeba na to zwrócić baczniejszą uwagę.
Morfina
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2014, o 10:39

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Morfina »

Za darmo mieć nie będę:( Nie pracuję na etat tylko umowę o dzieło i ubezpieczenia nie mam. Więc czy tak czy siak za wszystko płacę. A jak to jest z tymi markerami nowotworowymi? To wiarygodne badanie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Profilaktyka zdrowotna

Post autor: Mårran »

Jeśli będziesz płacić za badania, to idziesz do labu i zgłaszasz, jakie badania chcesz zrobić. Oni Ci mówią, kiedy i ile masz zapłacić. Morfologia krwi to parę złotych raczej.

Markery nowotworowe bada się, jak się podejrzewa konkretny nowotwór, a i to nie często. Najczęściej do monitorowania przebiegu i leczenia już rozpoznanego nowotworu. Robienie markerów bez tego jest bez sensu.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości