próg 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

zloto pisze:próg rzeczywiście ma szanse spaść o te 2-3 punkty
ja nie chcę nikogo dołować, ale wystarczy zanalizować trochę te listy, żeby wiedzieć, że spadek o 3 punkty jest małoprawdopodobny
dzisiaj zakwalifikowali 33 osoby
25 ma 248 punktów
45 osób ma 247 punktów
czyli aby próg spadł o 3 punkty (do 246) papiery wycofać musiałoby 70 osób, co jest praktycznie niemożliwe.
Awatar użytkownika
Bereta
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2009, o 22:12

Re: próg 2009

Post autor: Bereta »

Gwoli ścisłości:
26 kandydatów ma 248 pkt
21 kandydatów ma 247 pkt
(liczone dokładnie z kalkulatorem w ręku i z użyciem palca wskazującego)

Czyli ponad 40 kandydatów wśród osób przyjętych i dzisiaj zakwalifikowanych musiało by zrezygnować ze studiów, by próg spadł o 2 pkt.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Rzeczywiście, nie można robić sobie za dużych nadziei - lepiej spojrzeć realistycznie. Ja moje szanse (mam 247 pkt) oceniam na 50 %. Jeśli zostanę zakwalifikowana do przyjęcia, to dopiero we wrześniu.

Życzę powodzenia wszystkim oczekującym na pomyślny przebieg rekrutacji!
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: próg 2009

Post autor: holly golightly »

a nie około 27-30 i 247 już by weszło? Chyba że źle myślę
Awatar użytkownika
Bereta
Posty: 33
Rejestracja: 4 lip 2009, o 22:12

Re: próg 2009

Post autor: Bereta »

holly golightly pisze:a nie około 27-30 i 247 już by weszło? Chyba że źle myślę
No tak, chyba masz rację.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

Bereta pisze:Gwoli ścisłości:
26 kandydatów ma 248 pkt
21 kandydatów ma 247 pkt
(liczone dokładnie z kalkulatorem w ręku i z użyciem palca wskazującego)
masz racje bereta, dwa razy policzyłam tych 248 - w każdym razie o ile Ty z 247 masz szansę wejść (liczba miejsc do przeskoczenia jest mniejsza niż liczba dzisiaj zakwalifikowanych), o tyle, że spadek o 3 punkty (czyli prawie 50 miejsc) jest raczej mało prawdopodobny
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: próg 2009

Post autor: siouxsiesioux »

Kochani, bądźmy dobrej myśli. We Wrocławiu było już kilka list i za każdym razem kogoś im brakowało. Tym razem wątpię, że będzie inaczej - kolejna lista może to być dla nas wielka radość i prezent. Ja byłam pesymistką od początku - a jednak próg spada znacznie, a przede wszystkim - spada dalej. Osobiście obstawiam, że w poniedziałek o góra 1-2 pkt., ale trzymam kciuki, żeby jak najwięcej osób mogło w przyszłym tygodniu spełnić marzenie pt. Medycyna we Wrocławiu".
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: próg 2009

Post autor: holly golightly »

ja w sumie mam dylemat czy się przenosić ze stomy na lekarski jakbym się dostała czy nie ,męczy mnie już ta rekrutacja
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: próg 2009

Post autor: siouxsiesioux »

holly golightly, a co wolisz robić - pytanie Gdybyś chciała się potem ze stomy przenosić, to więcej zachodu dla Ciebie samej, nadrabianie anatomii, niepewność, czy się zgodzą etc. A tak, jeśli się dostaniesz, to masz od razu to, co widnieje w Twoim podpisie jako cel główny. Nie rezygnuj z tego
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: próg 2009

Post autor: holly golightly »

Wiesz la donna e mobile
Moj konformizm mówi mi stomatologia , a resztki młodzieńczego entuzjazmu i idealizmu proszą o lekarski. W sumie dla mnie najważniejsze jest by być dobrym w tym co robisz.Także muszę gruntownie przemyśleć + i - każdego.

Wielu znajomych lekarzy twierdzi, że lepszym zawodem dla kobiety jest stomatologia bo jest mniej stresująca, przeważnie ma się więcej czasu dla rodziny , większą niezależność, a zarobki są takie same,lub większe.
Fakt faktem ,że trzeba trochę się natrudzić,by otworzyć gabinet i że jesteś narażony na problemy z kręgosłupem.
Trochę obawiam się,że zawód lekarza w wiekszym stopniu niż zawód lekarza-dentysty wymagałby ode mnie poświęcenia jakiejś części mojego życia prywatnego-przez co powiększyłabym grono sfrustrowanych lekarzy.
Ale tak jak mówiłam muszę to jeszcze raz dokładnie przemyśleć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
siouxsiesioux
Posty: 110
Rejestracja: 2 lip 2009, o 09:11

Re: próg 2009

Post autor: siouxsiesioux »

Niewątpliwie praca lekarza zwykłego wydaje się być bardziej obciążająca, natomiast wszystko zależy od pozycji, jaką sama sobie wypracujesz, jednym słowem: dla chcącego nic trudnego. Moja mama (lekarka) pracuje trzy razy w tygodniu do 13:00 i ma dla nas wystarczająco dużo czasu. Fakt faktem, że stomatolog nie ma do czynienia codziennie z tak wielkim stresem, bólem i cierpieniem, a z drugiej strony to monotonna i mało emocjonalna praca. Już offtopuję wyraźnie, więc się przymykam, natomiast faktycznie najlepiej jeśli rozważysz dokładnie plusy dodatnie i ujemne, przy tym najważniejsze to nie robić nic wbrew sobie. A zresztą raz wybrane studia nie muszą być na zawsze i kiedy będziesz na 100% pewna, możesz zadziałać. Życzę Ci możliwie najlepszego wyboru .
Wielkie kapcie
Posty: 24
Rejestracja: 6 gru 2008, o 10:43

Re: próg 2009

Post autor: Wielkie kapcie »

We wrześniu zaczyna się kolejna rekrutacja z list rezerwowych. Czy ktoś wie jak to było w zeszłym roku? Tzn. o ile punktów się zmniejszył próg? Napiszcie jak coś wiecie?
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: próg 2009

Post autor: shisha pangma »

Wielkie kapcie pisze:We wrześniu zaczyna się kolejna rekrutacja z list rezerwowych. Czy ktoś wie jak to było w zeszłym roku? Tzn. o ile punktów się zmniejszył próg? Napiszcie jak coś wiecie?
nie ma co porównywać do poprzednich lat, bo wcześniej były w lipcu tylko dwie listy, trzecia w okolicach 1 września, ostatnia (piąta albo szósta) w stosunku do przedostatniej różniła się o 1-2 punkty.
tratat
Posty: 10
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:33

Re: próg 2009

Post autor: tratat »

to oni dzwonia jak ktos sie dostanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości