Próg na lekarski w roku 2011

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
runman
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2011, o 11:27

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: runman »

Ja co prawda prawie w ogóle nie znam Olsztyna, ale na samej Grunwaldzkiej widzia?em sklep medyczny i sklep z u?ywan? odzie robocz? - w obu powinny by? fartuchy
mamamia
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:07

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: mamamia »

a propo tego badania lekarskiego, jaki? specjalny druczek z uczelni czy mo?na prywatnie (jak najszybciej) bez skierowania
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: roofinho »

Kurde, mam 218 i do mnie tez zadzwonili.
Mam juz Pum ale do olsztyna mam duzo blizej.Powiedzia?em ze sie zastanowie ale nie wiem co mam robic
przelatek
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2009, o 23:05

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: przelatek »

PUM bez zastanawiania si? nawet. Ludzie od nas z uczelni s? na PUMie i bez porównania ?atwiej jest. Tutaj tylko kurde bajzel na kó?kach na prawie ka?dej katedrze, anatomii ucz? mgr biologii, fizjologii weterynarze i ze wszystkim robi? problemy. Ja bym si? nie zastanawia? nawet i ola? Olsztyn
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: astral_cutler »

id? do Olsztyna pliss! tam gdzie bli?ej, tym sposobem próg na PUMIE jeszcze spadnie.
PUM to dobra uczelnia, ale Olsztyn chwali si? za poziom- i prawdopodobnie dobrze zdany LEP w przysz?o?ci.
sickers
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 19:41

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: sickers »

roofinho,
Nie sugeruj si? opiniami innych, wybierz to co dla ciebie najlepsze nie wiem jak jest w Olsztynie, ale wiem ?e na PUMie wiele pozostaje do ?yczenia, ka?da uczelnia ma swoje plusy jaki minusy. pozdrawiam i ?ycz? dobrego wyboru
roofinho
Posty: 28
Rejestracja: 3 cze 2011, o 12:09

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: roofinho »

Dzi?kuje za szczere rady
sickers pisze:roofinho,
na PUMie wiele pozostaje do ?yczenia, )
Co konkretnie masz na mysli?

jedynym czynnikiem ktory przyci?ga mnie do olsztyna jest odleg?o.
Chcia?bym byc na uczelni na ktorej w miare mozliwosci nie ma szalenstwa z nauk?, chociaz s?yszalem ze poziom wszystkich akademii medycznych jest podobny.
Co do LEPu to przecie? i tak nie b?de go ju? zdawa?
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: dzids0n »

mamamia pisze:a propo tego badania lekarskiego, jaki? specjalny druczek z uczelni czy mo?na prywatnie (jak najszybciej) bez skierowania
idziesz prywatnie do lekarza medycyny pracy, daje Ci za?wiadczenie. Mo?esz te? zrobi? badania w Olsztynie za darmo, ale na to trzeba wi?cej czasu (badanie krwi, trzeba czeka? na wynik par? dni)
benzaldehyd
Posty: 81
Rejestracja: 15 lip 2011, o 16:54

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: benzaldehyd »

Mi to powiedzieli ,?e badanie od lekarza rodzinnego (za?wiadczenie) o tym ?e mog? to studiowa? To trzeba donie jak najszybciej do rozpocz?cia roku. Natomiast Pó?niej trzeba zrobi? badania ju? bardziej dokdne i to nale?y do ko?ca pa?dziernika. Dosta?em tak? kartk? organizacyjn? i tam jest napisane:
Informujemy równie? ?e do 30,10,2011 nale?y dostarczy? do Dziekanatu zaswiadczenie o odbytych szczepieniach WZW oraz bada? na nosicielstwo (xero karty szczepie? i ksieczki zdrowia)

A teraz najszybciej to musicie donies? poza tymi dokumentami tylko od lekarza rodzinnego za?wiadczenie o tym ?e mo?ecie studiowa? ( g?upia ma?a karteczka)
dzids0n, O ?adnych badaniach krwi mi nie mówiono! jedynie o posiewowe badania i nawet napisane w tych ich informacji ?e (xero karty szczepie? i ksieczki zdrowia)

BARDZO GRATULUJE WSZYSTKIM PRZYJ?TYM

Sklep medyczny jest na ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie tam mo?na kupi? wszystko co potrzeba. Znajduje si? zaraz za Starówk?- za mostem Jana

Co do dyskusji czy PUM czy Olsztyn! Ja nawet nie mam ?adnych w?tpliwo?ci ?e Olsztyn. Nie wiem czy zdajecie sobie spraw? ale tu jest wszystko nowe (z Unii :p) Wydzia? jest do m?ody sk?d ró?ne uwagi typu ?e jest beznadziejny- bo ludzie nowo?ci si? boj? . Prawda jest taka ?e za par? lat b?dzie niew?tpliwie jedn? z lepszych medycyn w kraju. Jest dobra kadra dydaktyczna nowy dobry sprawny sprz?t , nawet preparaty ?wie?utkie:P a nie jakie? sprzed wojny jak na innych Uczelniach medycznych. Istniej? w zasadzie 4 lata i ju? du?o osi?gn?li i osi?gn? jeszcze wi?cej. Poza tym próg zaliczeniowy tu wynosi 70% - to bardzo du?o, dlatego jest ciko. Na innych uczelniach ?atwiej jest np Gda?sk sobie Pituchow? przyswaja zamiast Bochenka i maj? du?o ?atwiej , przy okazji ucz? si? na suchych pozosta?o?ciach sprzed wojny
Co do tego ?e jest ba?agan w sprawach administracyjnych i ogólnouczelnianych - to prawda
benzaldehyd
Posty: 81
Rejestracja: 15 lip 2011, o 16:54

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: benzaldehyd »

przelatek, Anatomii kolego uczy nie mgr biologi tylko dr hab. n. med. Jerzy Gielecki, prof. UWM - to jest jego tytu? a nie mgr Poza tym sami lekarze ze znanych polskich uczelni medycznych.
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: dzids0n »

benzaldehyd pisze:przelatek, Anatomii kolego uczy nie mgr biologi tylko dr hab. n. med. Jerzy Gielecki, prof. UWM - to jest jego tytu? a nie mgr Poza tym sami lekarze ze znanych polskich uczelni medycznych.
prof. Gielecki tylko wyk?ada anatomi?, jest cz?owiekiem odpowiedzialnym za prowadzenie przedmiotu. Na ?wiczeniach ucz? asystenci i to oni s? pono? niezbyt ogarni?ci.

Badania krwi robi? w Olsztynie, je?li chcesz uzyska? za?wiadczenie (za darmo) o tym, ?e mo?esz tam studiowa?.
mshiri
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2009, o 22:50

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: mshiri »

Profesor - rzadko bo rzadko - ale ma zaj?cia ze studentami. Ma swoj? grup?, której poziomu zaliczania pilnuje.
Poza tym - jest g?ównym egzaminuj?cym podczas ko?cowego zaliczenia ustnego. Wi?c nie jest tylko nazwiskiem na stronie. Czasem wpada i przepytuje ni z tego ni z owego, a czasem przychodzi i prowadzi normalnie zaj?cia.
Zdarza?o si?
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: Próg na lekarski w roku 2011

Post autor: dzids0n »

mshiri pisze:Profesor - rzadko bo rzadko - ale ma zaj?cia ze studentami. Ma swoj? grup?, której poziomu zaliczania pilnuje.
Poza tym - jest g?ównym egzaminuj?cym podczas ko?cowego zaliczenia ustnego. Wi?c nie jest tylko nazwiskiem na stronie. Czasem wpada i przepytuje ni z tego ni z owego, a czasem przychodzi i prowadzi normalnie zaj?cia.
Zdarza?o si?
ja to wiem, chodzi?o mi raczej o naprowadzenie kolegi, który chyba twierdzi?, ?e jedynie prof uczy tam anatomii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości