Progi punktowe na farmację 2012

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: mis koala »

kester pisze:mis koala, to może i Ja na prawo złoże, a może ktoś się pomyli i mnie wpiszę na listę przyjętych
Ja myślę, że na konserwatora powierzchni płaskich ( fachowa nazwa sprzątaczki) to by nas przyjęli, ale na takie prawo to może byc ciężko A mogliby się tak pomylic i mnie wpisac na lek na CMUJ zamiast 164 wpisac 194, bo 6 to taka podobna do 9 to co za różnica

Wasyl U mnie w klasie poprawiała połowa, a z tego co się orientuje naprawdę niewielu osobom udało się poprawic
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Hogwartnik »

Wasyl pisze: A tak btw. to gdzie zawsze są najniższe progi? Nie chodzi mi tylko o progi z ubiegłego roku, tylko o ogół.
Zazwyczaj w Białymstoku, Bydgoszczy i Sosnowcu
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: seelaaf »

Wasyl, oto wyniki moich kolezanek i kolegów, którzy wraz ze mna poprawiali: 1) biola 40coś%, chemia 33, biola 73 chemia 62, biola 65 chemia 47. reszty nie znam. no, nie poszly jakoś te matury w mojej szkole. nie wiem jak inni, na ożeż w mature chwalili się wynikami,ale akurat nikt nie napisal o wyczynach z bioli/chemii/fizyki.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Wasyl »

A jakie mieli wyniki wcześniej?

A wracając do wątku zimowania. Jeśli mam być szczera to NIE DA SIĘ uczyć do jednego i drugiego. Ja zrobiłam technika farmacji, na pierwszym roku poprawiłam maturę na 60% (ale to była ta banalna matura, więc i tak wynik słaby) bo wykładowczyni z TPLu i farmakologii cisnęła jak się tylko da (a mówią, że technicy nie muszą się uczyć.), a na drugim roku wiadomo, egzamin zawodowy i ogólna masakra, więc nie udało mi się poprawić matury. Przedmioty z zajęć pochłaniały totalnie (a trzeba się było ostro uczyć, bo nienauczenie groziło urwaniem głowy), a nie sądzę, że na studiach odpuszczają. Koniec końców nie zimowałam, tylko zdobyłam zawód, popracowałam i chodziłam na korki. Jak dla mnie opcja chodź na korki i ew. pracuj jest najlepszą opcją jaka może być, gdy chce się poprawić wynik. No, chyba że są takie kierunki studiów, gdzie na pierwszym roku przerabia się CAŁY materiał maturalny.
Awatar użytkownika
asqua92
Posty: 576
Rejestracja: 26 mar 2011, o 21:17

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: asqua92 »

U mnie z osób, które widziałam, co poprawili to tylko jedna dziewczyna miała wynik 80% z biologii i 90% z chemii, a reszta to nie za ciekawie. Ja mam nadzieję, że 163pk styknie na Zabrze, a na razie zostaje mi farmacja
seelaaf
Posty: 892
Rejestracja: 16 lip 2011, o 20:25

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: seelaaf »

Wasyl pisze:A jakie mieli wyniki wcześniej?
po 30, 40% z obu przedmiotow. ta osoba ktora miala 62 z chemii uzyskala ten wynik w tamtym roku, w tym nie udalo sie poprawic.
i to nie są jakieś totalne tepe dzidy, bo pewnie niektorzy moga tak pomyslec. naprawde ambitne i madre osoby.

Wasyl, a ile pkt masz w tym roku? i gdzie sie wybierasz na studia? w ogole to prawda, ze uzyskanie technika daje jakies pkt rekrutacyjne
Awatar użytkownika
arapaima
Posty: 858
Rejestracja: 13 mar 2011, o 11:17

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: arapaima »

Wasyl Dać to się da bo sama jestem tego przykładem. Jednak jest to naprawdę męczące.
A tak w ogóle jak czytam twoje posty to naprawdę życzę ci dostania się na farmacje bo widać, że ci zależy


U mnie matury tez prawie nikt nie poprawił.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Wasyl »

151, także wiszę gdzieś tam na granicy i czekam na dopust Boży. Nie, tytuł technika nic mi nie daje, jedynie gdybym się dostała na farmację, to np. cały materiał z TPLu (technologia postaci leków - czyli robienie leków) już znam. No i byłabym mocno do przodu z farmakologią. Ale o dodatkowych punktach to mogę tylko pomarzyć
Startuję do Poznania, Łodzi i Bydgoszczy, chociaż preferuję Poznań, ale tam są nieco wyższe progi.
arapaima, dzięki
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: norbi92 »

W zeszłym roku próg w Poznaniu wyniósł 150, więc raczej się załapiesz. Trzymam kciuki
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: mis koala »

Tak się zastanawiam po co ja wogóle złożyłam podanie na farmację do Białego Chyba przypływ emocji
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Wasyl »

norbi92 pisze:W zeszłym roku próg w Poznaniu wyniósł 150, więc raczej się załapiesz. Trzymam kciuki
Ja słyszałam, że nieoficjalnie spadł do 148 Byłoby super, ale Łódź i Bydgoszcz też przyjmę z pocałowaniem ręki ^^
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: mis koala »

coś na humorek
Natomiast jedyny 100 proc. wynik w powiecie uzyskało Technikum Uzupełniające dla dorosłych w moim mieście, ale tam do matury przystąpiła tylko jedna osoba.
Awatar użytkownika
Wasyl
Posty: 249
Rejestracja: 2 maja 2007, o 18:10

Re: Progi punktowe na farmację 2012

Post autor: Wasyl »

mis koala, dobry avatar
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości