PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Guru »

kkkkk pisze:a jamie sa progi na biologie do opola?
marmi pisze:czy ktos moze sie orientuje jakie progi punktowe sa na Akademi Rolniczej
Prosze nie zadawac bezsensownych pytan jakie beda progi gdyz tego nie wiadomo!

Jest dokladnie tak jak pisała beba:
beba pisze:Jakie są progi to sie okaze po poprawie matur i napłynieciu wszystkich wyników wraz z podaniami na konkretne uczelnie.
Tego dzis nikt przeciez nie wie!
Pozdrawiam
Nika

Zapytanko

Post autor: Nika »

Hej mam pytanko . Jakie ma mszanse dostania się na farmację w Lublinie jeśli wyliczyłam sobie, Że z chemii i biologii będę miała po jakieś 70% (no z biologii moŻe ciut więcej) Nie to Żebym jakichś proroctw się domagała, ale tak orientacyjnie chciałabym wiedzieć. Bo szczerze mówiąc to nie wiem czy jest sens składać w ogóle papiery. Jeśli jest ktoś bardziej zorientowany to bardzo prosiłabym o odp -)
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Gacek »

Jak już jesteśmy przy wątku progów
Jak myślicie, jak trudna chemia i łatwa biologia przełożą się na progi na farmacjach?
Pozdrawiam
Gacek

moderator: Przesunalem pytanie. prosze pisac w odpowiednich tematach.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2007, o 07:47 przez Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
pure morning
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2007, o 21:49

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: pure morning »

myślę, że tak
podobnie będzie z medycyną jak na moje oko progi podskoczą po łatwej bio i fizyce o jakieś 30 pkt, bo chemia moim zdaniem była porównywalna z ubiegłoroczną
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: sztyga20 »

No nie wiem, 30pkt, myślę że za dużo zwłaszcza, że najczęściej spotykam się z opiniami o bardzo trudnej chemii, trudnej fizyce i łatwej biologii.

Jeśli miałbym zgadywać - pójdą 5-15pkt w górę.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: paol »

Wydaje mi się, że nie ma powodu sądzić, że progi wzrosną aż o 30 punktów. Na uczelniach, które w zeszłym roku miały niski próg jest to możliwe, na lepszych uczelniach - Poznań, czy Kraków, taki wzrost jest prawie niemożliwy, a na reszcie może koło 5 do 10.

Łatwiejsza matura nie oznacza wyższych wyników, ale wzrost zdawalności. Kto umie i trudną maturę napisze i tyle samo głupich błędów zrobi. Czy łatwa, czy trudna matura, stres jest zawsze i nie ma co się zasłaniać trudnością matury.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie wogóle nie wzrosną, albo bardzo niewiele. Dlaczego to juz kiedys pisałem w innym watku.
go¶ciu

mam wĄtpliwości

Post autor: go¶ciu »

zaleŻy co rozumiecie przezłatwa biologia - rzeczywiście z samą tylko ogólną wiedzą i odrobiną pomyślunku moŻna było mieć spokojnie 50%, ale np. dla mnie próg 80% z biologii był nie do przekroczenia (nie umiem zupełnie myśleć poichniemu"), pozatym istnieją zawszegranice głupich błędów". chyba Że ktoś jest nieomylny. Warto teŻ pamiętać Że matura ogólnie poszła słabiej niŻ w zeszłym roku. TakŻe do większych progów punktowych przyczynia się głównie zwiększone zainteresowanie danym kierunkiem. Ja mam nadzieję, Że nie nastąpimoda na farmację". Bo dałem papiery tylko na ten kierunek i jeśli się nie dostanę to czeka mnie wojsko :yahoo:

p.s. i mam pytanie: złoŻyłem papiery na farmację tylko we wrocławiu, mając 78% z biologii i 87% z chemii (165pkt.). Czy mogę być spokojny Bo cały czas pozostajeelement ryzyka". mam jeszcze jeden dzień na złozenie gdzieś papierów więc jak się zmobilizuję to moge jeszcze złoŻyć na analitykę medyczną. (tylko pytanie czy jest sens).

a. w zeszłym roku dolny próg na farmację w pierwszym naborze wynosił o ile się nie mylę 147pkt.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: malwka »

może ktoś powiedzieć jaki był próg w tamtym roku na SGGW na ochronie środowiska
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Medycyna Lwów »

coś koło 133 pkt SGGW niedawno gdzieś widziałem progi i mi się rzuciło w oczy.
tmk1986@o2.pl

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: tmk1986@o2.pl »

czy wie ktos ile punktow tzreba uzyskac zeby sie dostac na awf do krakowa zaoczne?i jak dobrze trzeba zaliczyc sprawnosciowke przy slabo zdanej maturze.mile widziane sa czasy poszczegolnych dyscyplin
Marcino198
Posty: 6
Rejestracja: 4 lip 2007, o 00:03

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Marcino198 »

Witam serdecznie ! Proszę o podanie mi progów punktowych na następujące kierunki: politologia i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Moje wyniki matury: polski podst. 66%
angielski rozszerzony 66%
historia podst. 65%
WOS rozszerzony 66%
I nie wiem czy mam szanse i czy jest sens skladac w ogole papiery i placic za zapisanie sie na te kierunki na UJ. Proszę o oswiecenie czy mam szanse i o te progi punktowe Pozdrawiam
PS. Sorry za drugi ten sam post ale jestem tu nowy i za bardzo nie wiem gdzie to pisać. Mam nadzieje ze tu.

[ Dodano: Sro Lip 04, 2007 15:03 ]
PS2
Zapisałem sie na dwa kierunki na Slaski i wyszlo 160 zł. Na UJ wpis kosztuje 65 na jeden kierunek a szkoda mi kasy gdybym sie i tak mial nie dostac dlatego pytam.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: PROGI PUNKTOWE/PROCENTOWE NA POSZCZEGÓLNE UCZELNIE

Post autor: Medycyna Lwów »

Chyba ci odpisałem w tamtym wątku - na Uj masz naprawdę małe szanse dostać się z wynikami w granicach 60 pkt - taka jest prawda niestety, ale próbować zawsze można.
ps poproś moderatorów, zeby usunęli tamten wcześniejszy temat.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości