Wybór rasy psa

seba50015
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2019, o 09:39

Wybór rasy psa

Post autor: seba50015 »

Witam.
Otóż od pewnego czasu wraz z dziewczyną zdecydowaliśmy się na kupno psa.
Tylko problem jest w tym że żadne z nas nie miało wcześniej psa i ciężko mi wybrać...
Zacznę od początku, czyli od fascynacji buldogiem angielskim.
Gdy stwierdziliśmy że chcemy psa i jesteśmy na to gotowi, to najpierw był pod uwagę bramy buldog, ale po dokładnym skanie internetu stwierdziłem, że to jednak nie jest dla nas, ponieważ z nimi ponoc różnie bywa.. Jeden będzie żył te 10 lat bez prawie niczego, a drugi nic tylko będzie chorował.. Raz że to kosztuje więcej niż bym chciał wydawac na psa, (mówię o weterynarzu który kosztuje, nie o tym ile będzie kosztował pies) a dwa to że jak się już do niego przyzwyczaimy to będzie ciężko jak odejdzie.
Później były różne psy na które zwracałem uwagę np.: Beagle, jack Russell Terrier. Lecz Beagle z tego co wyczytałem to pies który nie może żyć w mieszkaniu bo wszystko zdemoluje, a Russel jest ponoć bardzo halasliwy.. Oba fgdy zostaną same na parę godzinek. Były jeszcze inne rasy ale i tak już za bardzo się rozpisałem XD


A więc do tematu, proszę pomóżcie mi wybrać rasę która będzie dla nas odpowiednią, (z wyjątkiem pudla i bulterier)
Mieszkamy razem w mieszkaniu 50m2 (ja mam 22 lata a moja dziewczyna 20)
Oboje chodzimy do pracy, lecz pies będzie że mną jeździł bo pracuje w firmie w której znajdę miejsce dla niego żeby sobie siedział, a że mam dwie przerwy to go będę brał na nich na spacer.
Interesują mnie psy które nie będą problemowe w wychowaniu jak i z jakimiś tam sztuczkami nie będzie problemu. Średni tak do 40 cm w klebie i krótka sierść bo mniej zabawy z pielęgnacja. I żeby właśnie nie były halasliwy w mieszkaniu jak np wyjdziemy że znajomymi w weekend wieczorem, bo nie chce mieć problemów z sąsiadami ;)
Dziękuję z góry za pomoc :)
robertoszal
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 10:18

Re: Wybór rasy psa

Post autor: robertoszal »

Do mieszkania najlepszy będzie mały piesek i najlepiej z włosami a nie sierścią, zauważysz różnice jak będziesz musiał odkurzać dwa razy dziennie. Ja Ci polecę maltańczyka małe a słodkie. Owczarka podhalańskiego na pewno nie bierz bo byś miał po mieszkaniu mimo to że przez 9 godzin leży.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości