przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: anusia1994 »

A czy jak w pierwszym zadaniu dałam zły pierwiastek a w konsekwencji złe pozostałe odpowiedzi to dadzą punkty za b i c czy automatycznie będzie zero?

absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: absolutnieabsurdalna »

zero na 100 %
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: KatarzynaZSDM »

absolutnieabsurdalna pisze:koleżanka Pani_M pisała ze ma znajomego egzaminatora , niech zapyta o tę linijke bo jak tak czytam na roznych stronach i rozmawiam z ludzmi jedni mówią że można i tak i tak , drudzy ze nie można , a trzeci zrobili linijką i nawet nie przyszło im do głowy żeby zrobić inaczej - patrz Ja ]

Przez NamelessOne teraz zastanawiam sie czy powinno się pisać tę czy tą linijkę . Najpierw miałam tą pozniej zmienilam na Tę a teraz to tę brzmi mi dziwnie i znowu mam ochote zmienić .
Mnie pani polonistka w gimnazjum uczyła tak: jak rzeczownik kończy się na ą to piszemy tą", jeśli na ę to tę". Przykład: tą linijką, tę linijkę.

yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: yecur »

bylo kiedys takie cos jak chemical forum i tam sie udzielali egzaminatorzy ,ale chyba przestalo istniec
Awatar użytkownika
washable_blue
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2013, o 18:21

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: washable_blue »

KatarzynaZSDM pisze: Przez NamelessOne teraz zastanawiam sie czy powinno się pisać tę czy tą linijkę . Najpierw miałam tą pozniej zmienilam na Tę a teraz to tę brzmi mi dziwnie i znowu mam ochote zmienić .
Mnie pani polonistka w gimnazjum uczyła tak: jak rzeczownik kończy się na ą to piszemy tą", jeśli na ę to tę". Przykład: tą linijką, tę linijkę. :-
[/quote]
Obie formy są dopuszczalne i napisanie tą linijkę już nie jest błędem, a kiedyś było.
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: Edenista »

Tomek938 pisze:Uznanie jako błąd połączenia punktów od linijki w zadaniu z wykresem to potwierdzona informacja ?
To powiedzcie teraz po co piszę na pierwszej stronie arkuszu , że można korzystać z linijki?.chyba ze może służyć do dłubania w uchu i do gryzienia w ramach odstresowania się
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: KatarzynaZSDM »

Czyli tak samo jak z jest napisane i pisze", pewnie dlatego zalegalizowali oba wyrażenie bo wiele osób tak mówiło, ciekawe czy tak samo zrobią z przyszłem", hue hue
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: gej »

Kasia, gdzie znalazłaś, że uznali oba?
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: plecha »

Moglby sie ktos w miare rozsadny ustosunkowac co do tego wykresu? Sam polaczylem linijka, wiec chce zeby ta odpowiedz byla poprawna i probuje to w ten sposob argumentowac. Zdziwilbym sie, gdyby nie uznawali, gdyz punkty posrednie pomiedzy podanymi mozna teoretycznie bylo wyliczyc, ale nikt o to nie prosil. Juz sam nie wiem, a nie moge przestac o tym myslec

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: randomlogin »

Ale jakie wyliczyc. Jesli wiadomo, ze funkcja jest eksponencjalna, a to akurat jest material podstawy z matematyki i rozpoznac taka funkcje to nie jest filozofia, i sa punkty, to sie bierze od reki rysuje krzywa laczaca te punkty w ksztalt takiej funkcji i tyle. Nie mam pojecia co beda uznawali - ale blagam, nie piszcie, ze wymaganie krzywej byloby nielogiczne, zle i w ogole sprzeczne z dobrymi manierami i moralnoscia.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: yecur »

pisalam ,ze od linijki jest zle ,to ktos tam mowil ,ze pisze glupoty:)i sama zaczelam wierzyc ,ze mam zle:)
nevergonnabe
Posty: 91
Rejestracja: 13 maja 2012, o 11:33

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: nevergonnabe »

widzę, że niektórzy nie ogarniają o co z tą linijką chodzi) a chodzi nie o to, że ma być od ręki a nie od linijki, tylko o to, że ta funkcja nie jest liniowa tylko taka jak krzywa rozpadu promieniotwórczego.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: yecur »

to w koncu jak nalezalo wykonac ten wykres
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości