przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: AleksandraK »

A ja nie dalej jak wczoraj słuchałam narzekań chirurgów, że internista to ma klawe życie, bo zrobi dwójkę i już praktyka na całego, a tu szyją, szyją i końca nie widać:/
Frankly_speaking
Posty: 23
Rejestracja: 19 gru 2011, o 20:59

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Frankly_speaking »

Stalowy pisze:Właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałem, czy zaświadczenie takiego lekarza jest nieodwołalne (albo analogicznie komisja lekarska przy kończeniu studiów). Jak wygląda apelacja i czy zdarza się jakieś bezsensowne rzucanie kłód pod nogi.
Nie jestem prawnikiem i nigdy nie korzystałam, ale z tego co wiem przysługuje Ci odwołanie od decyzli lekarza medycyny pracy do Wojewódzkiego Ośrodka Medycy Pracy. Czy zdarza się rzucanie kłód pod nogi? Tego nie wiem, ale wiem, że nie wszyscy lekarze są na bieżąco z wytycznymi , poza tym wszystko często jest kwestią na kogo trafisz. W 99% przypadków jest dobrze*

*nie jestem też lekarzem, więc nie wypowiadam się na temat komisji lekarskiej, piszę generalnie o decyzjach lekarza medycyny pracy.
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: proximeaccessit »

attyde pisze:proximeaccessit, z interną chodziło mi o to, że jest taka ogólna opinia, że internista to taki zwykły lekarz, ma niewielkie pole do popisu itp. Często ludzie myślą, że jak lekarz jest internistą to nie ma specjalizacji. Ale to tak samo jak z tym, że specjalizację wybiera się od razu na studiach :p
A tak, już chyba z 10 razy byłam pytana, na jakiej specjalizacji jestem.
A co do interny, to podobno jest to jedna z trudniejszych specjalizacji, przede wszystkim z uwagi na rozległość wiedzy, którą należy się posługiwać. Znajomy anestezjolog powiedział, że do interny trzeba mieć niezły łeb, więc takie przekonania pokutują pewnie przede wszystkim wśród osób, które o medycynie pojęcie mają raczej niewielkie.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Stalowy »

Sam w gimnazjum miałem takie przekonanie, że internista jest lekarzem zaraz po studiach Więc to wszystko wynika po prostu z całkowitej niewiedzy na ten temat.

Przypomniał mi się znajomy pytający mojego współlokatora kiedy on szedł na medycynę.

"Te stary, a fajne są laski na ginekologii?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: _włóczykij »

A mam pytanie, jakie są przeciwskazania do zawodu fizjoterapeuty?

Ja mam boczne skrzywienie kręgosłupa, 3 lata temu miałam sierowanie na masaże, ćwiczenia, laser chyba także. Przez ten rok w ogóle nie miałam jakiegokolwiek doczyniea z ćwiczeniami fizycznymi, czy ogólnie sportem. Mam astmę (ale nie jest ona tak nasilona, biorę najmniejszą dawkę leku wziewnego)oraz odczulam się już prawie 5 rok. Czy te Schorzenia są przeciwskaniem do tego zawodu?
Chodzi o to też, że nie jestem jakoś sprawna fizycznie, przejadę 50km na rowerze, ale zrobienie już 100 brzuszków na raz(po rocznym nic nie robieniu to jest wysiłek jak dla mnie )
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Grzybu123 »

Lekarz pewnie nie napisze Ci niezdatności do studiowania, jednak dobrze zastanów się, czy dasz radę (od znajomych wiem, że jest to ciężka i męcząca praca).

Pozdrawiam.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: _włóczykij »

Grzybu123, cięższe od pielęgniarstwa? bo między tym, a tym się waham + poprawa matury (lek), ale jeśli nie zdołą się poprawić to będę musiała zostać.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: hotdog1990 »

Adele pisze:Grzybu123, cięższe od pielęgniarstwa? bo między tym, a tym się waham + poprawa matury (lek), ale jeśli nie zdołą się poprawić to będę musiała zostać.
To wszystko zależy bo obydwa zawody są ciężkie ale u pielęgniarek jest moim zdaniem takie rozgraniczenie że na chirurgii i chyba internie jest zdecydowanie najciężej a na innych oddziałach jest sporo lżej ale to nie znaczy że lekko i łatwo
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: witek_932 »

Jak myślicie, czy nerwica natrectw jest przeciwskazaniem do podjęcia studiów medycznych? Dodam tylko, że natrectwa nie są nasilone, nie utrudniają mi normalnego funkcjonowania. Dostanie się na medycynę jest moim celem od niepamietnych czasów, zastanawiam się tylko czy mogą być jakieś problemy z dostaniem prawa do wykonywania zawodu.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Michch »

Jeżeliby ją odpowiednio ukierunkować, np. na naukę, to może nawet pomóc
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: Padre Morf »

Nie powinno być problemów.
Awatar użytkownika
schlank
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2012, o 20:26

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: schlank »

a co z wadą wzroku i kierunkiem lekarsko-dentystycznym? dodam, że noszę soczewki
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeciwskazania medyczne do podjęcia studiów medycznych

Post autor: a_niap »

Niewiele osób na tych studiach nie ma wady wzroku, wiec nie wiem po co to pytanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości