Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Andreas

Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: Andreas »

Czy są przejściówki do mikroskopu z aparatu cyfrowego? Planuje kupić mikroskop optyczny i podłączyć do niego aparat cyfrowy. Raczej nie zadawala mnie kamera dołączona w standardzie (1,3 M), wolałbym swój aparat 7 M. Aparat cyfrowy (Minolta) ma gwint, na który zakłada się tuleję a na nią moŻna zakładać dowolne pierścienie.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: Marcin I. »

Napewno się da! Przynajmniej na mojej Alma Mater podłączali kiedyś -canona! Co prawda spece byli tacy, że chcieli coś spiłowywać w miejscu mocowania obiektywu-ale dzięki zaradności zwykłego, szarego studenta (nie mojej ) okazało się że problem można rozwiązać dzięki przejściówce z mocowania bagnetowego na gwint M42.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: Aniaww »

Da się, ale skubańce robią to tak, że musisz kupić u producenta mikroskopu. My zapłaciliśmy za to w pracowni krocie.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: prazm »

Ceny dobrych mikroskopów są takie, że cyfra to tylko przysłowiowy kwiatek w butonierce. Nie wiem czy warto brać się za mikrofotografię przy pomocy kiepskiego sprzętu. To co zyskujesz na optyce aparatu tracisz na optyce mikroskopu. Naczynia połączone.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: przyrodnik »

Przejściówka to koszt 200zł (widziałem takie w sklepie internetowym).
szpec

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: szpec »

nie wiem jak wy ale ten pomysł jest do bani :idea:
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: lynxlynx »

przyrodnik, masz częściowo rację. na przykład do mikroskopu olympusa zakupowanego przez jeden z zakładów, na mojej byłej już alma mater, dodawano niejakogratis aparat z przejściówką - takie są relacje cenowe. zatem zastanów się, czy nie warto dostosować aparat do mikroskopu, skoro piszesz o kupnie dobrego sprzętu. najczęściej firmy takie jak olympus czy nikon robią przejściówki pod swoje własne typy mocowania obiektywów i nie robia innych, taki mały monopol
dolores.matusik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2007, o 13:48

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfroweg

Post autor: dolores.matusik »

Pewnie, że są takie przejściówki:
Adapter_fotograficzny_dla_mikroskopow_z_gwintem_T2

oraz pierścień t2 do minolty:
Pierscien F1_T2_dla_Minolta_/_Sony,_FOX

Kapitalizm rozwiązuje takie sprawy. Dowiedz się tylko czy średnica jest złączki jest zgodna ze średnicą tubusu Twojego mikroskopu

Pozdrawiam
slobo5
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2005, o 01:00

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: slobo5 »

Są takie przejściówki. Widziałem kiedyś ofertę na allegro, oczywiście wszystko zależyod rodzaju aparatu cyfrowego(czy da radę do niego doczepiać dodatkowe pierścienie czy nie). Jeżeli tak to na pewno coś się znajdzie
egpaulus
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2007, o 20:17

Re: Przejściówka do mikroskopu optycznego z aparatu cyfrowego

Post autor: egpaulus »

Ja mam przejściówkę po przejściach:p Carl Zeiss kończy się ona gwintem M42 do tego przejściówka m42-eos i wszystko gra! koszt tego niewielki!

[ Dodano: Nie Lip 13, 2008 13:50 ]
Aha ale wszystko zależy jaki to mikroskop masz?! W Olympusie Cx. blablabla mieli od razu gotowe wejście na aparat np
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość