Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: atomic »

Witam,

Czy może ktoś wie czy jest możliwość przeniesienia się ze studiów płatnych (niestacjonarnych) na dzienne (stacjonarne)?

Chodzi mi o kierunek lekarski.

Wiem, że jest opcja zdawania matury i przystąpienia ponownie do rekrutacji, ale podczas studiów to chyba ciężko maturę poprawić.

Słyszałem, też że jest możliwość przeniesienie się bez ponownej rekrutacji tzn. np za jakąś dobra średnia czy coś?

Czy jest to prawda, może ktoś zna warunki jakie trzeba spełnić?
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: vanille »

atomic pisze:
Słyszałem, też że jest możliwość przeniesienie się bez ponownej rekrutacji tzn. np za jakąś dobra średnia czy coś?

Czy jest to prawda, może ktoś zna warunki jakie trzeba spełnić?
Ja też tak słyszałam, więc chyba coś w tym jest. Wydaje mi się, że na stronie CM UJ powinno coś o tym być, albo na forum kopernika
atomic
Posty: 13
Rejestracja: 15 cze 2008, o 12:45

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: atomic »

Właśnie problem w tym, że na stronie nic nie ma, a jak dzwoniłem do sekretariatu to mi mówiły, że trzeba będzie poprawić maturę.

Jedak lekarki mi mówiły, że jest taka możliwość, a ponoć jest ona bardzo prosta po 3 roku, bo są jakieś praktyki, ale dalej nie wiem czy to prawda czy nie.
mentos13
Posty: 16
Rejestracja: 6 lip 2009, o 16:58

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: mentos13 »

średnia minimum 4,5 albo mature poprawić
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: Mandarynka »

[quote="mentos13"]średnia minimum 4,5 albo mature poprawić[quote]

Srednia + poprawa matury. Poza tym o wysokości średniej decyduje dziekanat
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: kallinka1 »

Nie znam ani jednej osoby, której udałoby się przeniesienie z NS. A Każdy by chciał także wydaje mi się, że jest to po prostu niewykonalne. Ponadto uczelni bardzo na rękę bo po co ma kształcic kogos za darmo jak może wziac 20 tysiakow/rok.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: stan1906 »

dlaczego niewykonalne? nawet jak się mature poprawi? mi brakło 3 pkt w tym roku na dzienną stomatologie, i przy dobrych wiatrach wskocze nawet z tym samym wynikiem za rok jeśli matura z matmy będzie trudniejsza.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: kallinka1 »

Chodziło mi o to, że bez poprawiania matury jest to wg mnie niewykonalne, a o to było pytanie.
Ale odpowiadając na Twoje, to będąc na I roku stomy czy leka ciężko jest poprawiac maturę, bo zawsze jest coś do nauki (chociażby z anatomii). Także chyba tak czy siak mała szansa.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: stan1906 »

zgadzam się, masz rację. trudne zadanie
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: kallinka1 »

Poza tym jeśli dostales się gdzie indziej- nawet się nie zastanawiaj tylko idź tam. Broń Boże nie zrób głupoty pod tytułem CMUJ za wszelka cenę. Naprawdę nie warto.
cmujlekarski
Posty: 11
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:34

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: cmujlekarski »

Zadanie trudne, ale wykonalne. Będąc na pierwszym roku poprawiłem chemie o 20%. Ale w sumie poprawa niewiele daje jeśli dziekanat robi sobie z ludzi jaja i ustala reguły rekrutacji tak, że odcina drogę starszym rocznikom. Jedyne co pozostaje to poprawić i liczyć że za rok będą równe warunki dla wszystkich.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przeniesienie się wewnątrz uczelni z płatnych na dzienne...

Post autor: stan1906 »

mnie ratuje to, że biologie muszę poprawić o jakieś 2% albo nawet w ogóle. a matmy i chemii nie tykam bo mam po 100%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości