Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Danielo
Posty: 33
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:04

Re: przeniesienie

Post autor: Danielo »

Jeśli ktoś podobnie jak ja chce się przenieść na WUM po 2 roku lekarskiego, nieważne skąd, to może pisać na maila.
mateusz20
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:52

Re: przeniesienie

Post autor: mateusz20 »

Witam
Jakie mam realne szanse na przeniesienie sie na lekarski z GUMed do WUM?
Studiuje na 1 roku, średnia myśle ze będzie w przedziale 3,8 4,0(bliżej 3,8 niestety).
przez 2 lata studiowałem farmacje na WUM. Do GD mam ok 500km a do Wa-Wy 180km. Matura z fizyki w moim wykonaniu to ŻAL, także nie moge liczyć na droge przez rekrutacje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

Szanse praktycznie bliskie zero. Sama srednia Cie dyskwalifikuje przy takim uzasadnieniu (wlasciwie to żadne uzasadnienie). A i jeszcze to że chcesz po 1 roku - też odpada.
Lepiej poprawić mature albo zostać tam gdzie jesteś
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Czy średnia naprawdę jest aż tak ważna? Ja też bym chciała po I roku się przenieść, tyle że z UMB, chociaż zdaję sobie sprawę, że realne szanse mam dopiero po II. Pochodzę z Warszawy, maturę pisałam kilka lat temu i ponowne podchodzenie do niej nie ma dla mnie większego sensu, a całą swoją przyszłość i życie prywatne związałam z moim rodzinnym miastem. Moim argumentem są przede wszystkim finanse. Nie chcę za bardzo wnikać w szczegóły, ale zastanawiam się czy utrzymywanie całej rodziny tylko przez jedną osobę jest wystarczającym argumentem? Głodem nie przymieram, ale finansowanie mieszkania w stolicy i dodatkowo w Białymstoku (który wbrew pozorom aż tak tani nie jest) jest dla nas ogromnym obciążeniem. Ostatnio naczytałam się różnych komentarzy i już sama nie wiem co o tym myśleć.
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: przeniesienie

Post autor: nuitsa »

dlaczego realne szanse dopiero po 2 roku?
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Bo wszyscy o tym dookoła mówią i mi się udzieliło Poza tym sporo osób właśnie po II roku się przenosi, ale nie wiem na ile jest to spowodowane wyrównaniem programów na uczelniach, a na ile niechęcią przenoszenia studentów przez uczelnie po I roku.
A tak naprawdę mam nadzieję, że przeniesienie na II rok jest możliwe. W każdym razie zamierzam o nie powalczyć. W najgorszym wypadku będę ich nachodzić w następnym roku.
nuitsa
Posty: 117
Rejestracja: 9 maja 2011, o 20:44

Re: przeniesienie

Post autor: nuitsa »

hehe a nie wiesz może ile tak około co roku sie przenosi na wum?
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Niestety nie, a też chciałabym bardzo znać te liczby. Natomiast z rozmów ze znajomymi, wiem, że na ten rok akademicki przeniósł się kolega znajomej z Białegostoku i problemów mu nie robili (jest obecnie na 3 roku leku), mimo że z Warszawy nie jest. To samo ze stomą, też z Białego - ale tutaj przenieśli dziewczynę na rok 2. Nie wiem natomiast na jakich warunkach. Z forum wynika, że w każdym roku kilka takich osób się znajdzie. Także wystarczy się postarać znaleźć w ich gronie
strangegirl
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2009, o 00:33

Re: przeniesienie

Post autor: strangegirl »

to czy cie przeniosą czy nie mało zależy od Ciebie. Są osoby ze średnią 4,5 i z Warszawy których nie przenieśli, a są takie co miały 3,5, mieszkają poza Warszawą i obecnie są na WUMie. Trudno określić na jakiej dokładnie podstawie przenoszą. Napewno liczy się też uzasadnienie, ale to i tak loteria, bo podań jest zazwyczaj dużo, a przeniesione są tylko pojedyncze osoby. Więc jak widać staranie się nie zawsze coś daje w tym przypadku.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Zdaje sobie z tego sprawę, ale ci, którzy o tym decydują to też ludzie. Dużo rzeczy w życiu można wychodzić". Mnie naprawdę bardzo na tym zależy i zrobię bardzo dużo aby się to udało. Pierwszym krokiem jest na pewno pozytywne myślenie
strangegirl
Posty: 18
Rejestracja: 28 lip 2009, o 00:33

Re: przeniesienie

Post autor: strangegirl »

Powodzenia
zuzaarbuza
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2012, o 14:02

Re: przeniesienie

Post autor: zuzaarbuza »

w zeszlym roku przeniesli ponoc 14 osob lacznie na 3 i 4 rok. ja mialam srednia 4,3 i jestem z Warszawy, mam problemy zdrowotne i guzik ich to obchodzilo. generalnie strasnzie mnie WUM zniechecil do siebie bo zero tam informacji. w zeszlym roku mieli zadzwonic 16.09 z wynikami rekrutacji, ale nie zrobili tego i do tego telefon odebrali dopiero 20.09. no ale coz, bede probowac tez w tym roku na 4 rok. Jest ktos jeszcze?:)
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: przeniesienie

Post autor: sulejka »

nuitsa pisze:dlaczego realne szanse dopiero po 2 roku?
Byłam kiedyś swiadkiem rozmowy telefonicznej pani z dziakanatu, w trakcie której powiedziała, że oni na 2 rok do Warszawy nie przenoszą, dopiero na 3.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości