Przeniesienie na inną uczelnię w trakcie trwania studiów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
andrzej33
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:31

Re: przeniesienie

Post autor: andrzej33 »

Mi się nie udało dzisiaj dodzwonić:/
Może ktoś ma jakieś nowe informacje? Może ktoś był osobiście w dziekanacie?
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Ja byłam osobiście (dziekana IWL) i decyzje już są. Do koleżanki z kolei dzwonili dzisiaj z decyzją (negatywną), więc pewnie do wszystkich będą dzwonić
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: przeniesienie

Post autor: buziaczek_66 »

udało się komuś z Was przenieść?
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Widzę, że nikt się przyznać nie chce, więc niech będzie - mnie się udało przenieść
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

Z rozmów pod dziekanatem wyszło że w tym roku przyjeli bardzo dużo osób (głównie na III i IV rok)
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Z racji tego, że dostaję wiele wiadomości z pytaniem o formalności przy przenosinach, opiszę raz jeszcze tutaj jak to wyglądało w moim wypadku (raz jeszcze, bo się forum kiedyś zbuntowało ).

Przenosiłam się z Białegostoku po 1 roku, studia stacjonarne.
Po pierwsze, trzeba mieć zaliczony cały rok, bo bez tego nie przyjmą nam podania. Jakie papierki i w jakich terminach trzeba złożyć razem z podaniem, podają zawsze na stronie IWL.

Ja składałam podanie o przeniesienie na IWL i IIWL. Na IWL wielokrotnie poinformowano mnie, że szanse na transfer są bliskie zeru, bo nie lubią brać nikogo nowego po zaledwie roku studiów. I w zasadzie kobieta się nie pomyliła, bo po jakiś 2 tyg dostałam odmowę. Natomiast jeszcze tego samego dnia dostałam zgodę na przeniesienie na IIWL.

Do podania dołączyłam zaświadczenie o pobieraniu renty rodzinnej, a w uzasadnieniu pisałam o zameldowaniu od urodzenia w Warszawie, kiepskiej sytuacji finansowej plus standardowe pitu-pitu o narzeczonym i rodzinie (ponoć 90% osób podaje jako powód ślub lub dziecko, więc radzę się zastanowić nad tego typu argumentami, jeśli nie mają one pokrycia w rzeczywistości).

Myślę, że udało mi się przenieść, bo w zeszłym roku zmieniały się władze dziekańskie i nowo wybrany dziekan nie za bardzo ogarniał sytuację A tak serio, wiem od pani z dziekanatu, że bardzo mało podań złożono na IIWL. Informacji o przenosinach nigdzie nie było, a panie w sekretariacie do 10 września nie były pewne, czy kogokolwiek będą brali. Miałam po prostu dużo szczęścia.

Coś o statystykach. Na IIWL na 2 rok przyjęli 4 osoby (poza mną koleżankę z UMB i chłopaków z Łodzi i Szczecina). Na pierwszym semestrze musiałam odrabiać cytofizjologię, bo nie miałam jej w Białym, a z racji tego, że obecny 1 rok idzie innym programem, utworzyli specjalną grupę dla osób, które się przenosiły - stąd wiem, że na 2 rok na IWL wzięli ok. 10-15 osób. Część z nich dostała się normalnie z rekrutacją, a pozostali mieli po prostu szczęście (albo kontakty w dziekanacie).
Poza tym, obecnie mam odrabianie cudownej socjologii i jest w grupie dziewczyna, która przenosiła się z Lwowa na 3 rok. Także wszystko jest możliwe, tylko nie wolno się poddawać, a już na pewno tracić nadziei. Szczerze, po tym wszystkim co wyczytałam tutaj na forum i nasłuchałam się od ludzi, nie wierzyłam, że uda mi się studiować od 2 roku w Warszawie. Ale jednak jest to możliwe.

* średniej nie miałam zabójczo wysokiej, w sumie to trochę mi wstyd za nią, więc to nie było żadnym kryterium, a na pewno nie na IIWL
paulie
Posty: 15
Rejestracja: 4 lip 2011, o 10:58

Re: przeniesienie

Post autor: paulie »

Witam!
Zastanawiam się właśnie nad przeniesieniem na WUM ze Szczecina. Czy ktoś mógłby mi w miarę obiektywnie napisać jak jest na uczelni? Co jest OK a co nie, itp.
Byłabym wdzięczna:)
meggi23
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 00:53

Re: przeniesienie

Post autor: meggi23 »

Czy realne jest przeniesienie się na WUM po IV-tym roku? Jak w ogóle wyglądają u Was zajęcia kliniczne? Czy asystenci się Wami zajmują, czy raczej są zabiegani i nie mają za bardzo dla Was czasu?

Byłabym wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam!
kaha0126
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:05

Re: przeniesienie

Post autor: kaha0126 »

Hej!
Przeczytalam wszystkie posty po kolei, ale nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam. Czy mozna przeniesc sie na WUM biorac udzial w normalnej rekrutacji, a potem zlozyc podanie o zaliczenie przedmiotow z 3 pierwszych lat (tak jest w moim przypadku)? Czy w jakis inny sposob to rozwiazac? Rozumiem, ze mozna tez bezposrednio zlozyc podanie, ale czy droga przez tradycyjna rekrutacje moze odniesc jakies skutki?
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: przeniesienie

Post autor: [summit] »

Troszkę z innej beczki, ale pokrewne.
Czy jakbym miała niezdany przedmiot w związku z czym rekrutowałabym na pierwszy rok oczywiście to czy u Was na uczelni jest duży problem z przepisywaniem przedmiotów? Szczerze powiedziawszy obawiam się anatomii i rozważam wzięcie udziału w rekrutacji, gdyby mi się noga podwinęła, ale nie chciałabym wtedy powtarzać np. histologii, którą mam już zdaną.
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Mnie histologię przepisali z warszawskiej weterynarii, a osoby przenoszące się na WUM z innych uczelni też nie miały problemu z przepisaniem całości lub zaliczonych partii materiału. To samo z innymi zakładami - nikt nie robił mi żadnych problemów, o ile liczba godzin się zgadzała.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: przeniesienie

Post autor: a_niap »

Pytanie wyżej jest o pierwszy rok. Wg mnie jak nie masz zaliczonego jakiegokolwiek przedmiotu na pierwszym roku (czyli w efekcie pierwszego roku) to jak sie zarekrutujesz jeszcze raz na pierwszy rok to ci i tak nic nie przepiszą
iori
Posty: 98
Rejestracja: 9 lip 2008, o 10:16

Re: przeniesienie

Post autor: iori »

Ale to zależy od kierownika zakładu, bo to tylko i wyłącznie on podejmuje decyzje. Rok studiów nie gra tutaj żadnej roli. Mam kolegę z wety, któremu histologię przepisali od razu na 1 roku.

* doczytałam teraz o zaliczeniu całego roku, ja przepisując oceny z innych kierunków nie miałam zaliczonego całego roku, o przepisaniu oceny decydował po prostu wpis do indeksu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości