PRZENIESIENIE

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

Hej wszystkim mam takie bardzo nie typowe pytanie dotyczące bardzo nie typowej sprawy

Mianowicie - w tym roku uda mi się dostać na płatną stomę w Szczecinie. Jednakże zależałoby mi na takową dostać się do Lublina ( studiuję tu już 1 kierunek, oraz mam męża z nieuleczalną chorobą - wymaga wobec czego opieki itd - ta sprawa to priorytet ).

Jak myślicie czy wobec powyższego istniałaby możliwość przeniesienia się z płatnej stomy ze Szczecina ( w momencie dostania się tam już ) na płatną do Lublina jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego? Czy w ogóle jest opcja iść z takim problemem do Dziekana i pytać czy się zgodzi?
Dr_Motte
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2011, o 16:50

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: Dr_Motte »

Nie ma szans. Dopiero po zaliczonym pierwszym roku + w miare przyzwoita srednia i argument z mężem przejdzie na 100%.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

Po roku mówisz a po semestrze ? myślę że Dziekan też człowiek i może by zrozumiał.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

W regulaminie jest zawarta taka formułka że po roku, najpóźniej na 3 roku studiów stacjonarnych lub w innym czasie w uzasadnionych życiowych przypadkach Więc może jakaś szansa jest
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: Dudek »

Pisz już teraz podania co Ci szkodzi. A i uczelnia raczej się połasi na dodatkowy hajs.
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

Właśnie chyba zrobię tak że gdy tylko dostanę potwierdzenie ze Szczecina o przyjęciu to od razu wybiorę się na wycieczkę do Lublina do Dziekana

Co do kasy to fakt faktem
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: BubuMale »

jestem w Lublinie na platnej stomie i juz w pazdzierniku 1 laska zrezygnowala, moze bedzie tak samo w tym roku, wiec mysle ze mozesz sprobowac
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: BubuMale »

a nie masz szans zeby dostac sie w rekrutacji?
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

Niestety nie brakuje mi żeby dostać się do Lublina z dwóch przedmiotów a w Szczecinie potrzebne są trzy i z tych trzech spokojnie dam radę
izabela911
Posty: 474
Rejestracja: 4 lip 2013, o 11:39

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: izabela911 »

Liczę po prostu na wyrozumiałość Dziekana ew. Rektora Niestety życiowo ułożyło mi się tak że męża nie mogę wywieźć ze sobą do Szczecina ponieważ leczy się już w Lublinie i nie chcemy tego zmieniać bo to leczenie teraz pomaga i szkoda ryzykować 2 kierunek tez ciężko odpuszczać i brać dziekankę ( zwłaszcza że mam już skończone 2 lata ) a tak to dokończyłabym na weekendach

Mam nadzieję że tak jak wspomniał jeszcze kolega wyżej kasa też do nich przemówi Głupi argument bo głupi ale ważne chyba by się udało
Awatar użytkownika
VooDoo
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:18

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: VooDoo »

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam się tu, czy znacie może przypadki ludzi, którym udało się przenieść do Lublina na 4 rok? Jest to jeszcze możliwe? Czy trzeba będzie bardzo molestować dziekana?
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: karchola »

Art z załącznika do regulaminu studiów 2013

"Student może przenieść się z innej uczelni medycznej wyłącznie na zwolnione w ramach obowiązujących limitów miejsc, z zachowaniem poniższych zasad:
a) student studiów niepłatnych/stacjonarnych może przenieść się na studia stacjonarne po zaliczeniu pierwszego roku, najpóźniej na trzeci rok jednolitych studiów magisterskich, na drugi rok studiów pierwszego stopnia lub po zaliczeniu pierwszego semestru na drugi semestr studiów drugiego stopnia -za wyjątkiem przypadków."

Wydaje mi się, że ten zapis widnieje na większości uczelni, chodzi o to by przestudiować większość na jednej uczelni czyli po 3 roku przenosiny raczej nie są już możliwe, a przynajmniej tak też było jak koleżanka chciała się przenosić 2 lata temu.
Awatar użytkownika
VooDoo
Posty: 28
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:18

Re: PRZENIESIENIE

Post autor: VooDoo »

Czytałem to rozporządzenie, i dlatego chciałem się dowiedzieć, czy znacie przypadek, żeby się komuś udało przenieść na 4 rok. Trochę by mi to pomogło. W teorii wielkiej różnicy między uczeniami jeszcze nie ma. No cóż, zawsze pozostaje opcja włączenia przypadku losowego.
W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości