Przenosiny na UJ

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
wojtanowsky
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, o 20:21

Przenosiny na UJ

Post autor: wojtanowsky »

Cześć.

Udało mi się znaleźć odpowiedź na pytanie dotyczące przenosin na UJ z innej uczelni, ale było to ponad 3 lata temu i z tego co zdołałem tam wyczytać, jakoś miały zmieniać się zasady. Chciałem zapytać jak to aktualnie wygląda. Bo jedyną informację jaką w googlach znalazłem (może źle szukam) była ta o roku 2014/2015 a mamy 2016/2017 i zastanawiam się czy coś się zmieniło. No i najważniejsze. znajduję się tam punkt następujący:
spełniają kryteria rekrutacyjne na dany kierunek na Wydziale Lekarskim UJ CM
w roku akademickim rozpoczęcia studiów lub którym do spełnienia
w/w kryteriów brakuje nie więcej niż 15 pkt. i przedstawią dokument stanowiący
podstawę przyjęcia na studia w uczelni, z której zamierzają się przenieść
Rozumiem, że ten punkt pozostał najprawdopodobniej bez zmian. Czy to oznacza, że jeśli w ogóle nie zdawałem Matematyki/fizyki rozszerzonej, to tracę całkowicie szansę na przeniesienie? Czy na skutek decyzji dziekana można ewentualnie mieć nadzieję. Dodam, że chodzi o przenosiny po drugim roku na śumie.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

Przy przenosinach nie zwracają (a przynajmniej do tej pory nie zwracali) uwagi ani na te max 15 pkt przy rekrutacji, z drugimi terminami, czy średnią też specjalnie nie grymaszą. Generalnie przenieść się nie jest tak trudno, bo mało osób próbuje. Znajoma przeniosła się z Zabrza, tylko, że akurat na stomę z poprawką z anatomii, nie wiem, ile jej brakło na UJ. Jej chłopak przeniósł się na lek z Koszyc, więc na pewno brakło mu sporo. Ogólnie, to znam osobiście 7 osób, które się przenosiły, a skoro mi udało się na tyle natknąć, to musi być ich dużo więcej.

Weź tylko pod uwagę to, że po II roku na ŚUMie przeniosą Cię z powrotem na drugi rok, więc zastanów się, czy chcesz sobie przedłużyć edukację o rok. A i nie będziesz mógł wziąć awansem praktycznie niczego z 3 roku, bo ad.1 patologia blokuje bloki, ad.2 harmonogramy 2 i 3 roku się gryzą, ad.3 nowy prodziekan blokuje takie praktyki. Jak chcesz, żebym napisała coś o tym bardziej szczegółowo, daj znać, bo nie chcę mi się pisać po próżności, jeśli tego później nawet nie przeczytasz.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: KatarzynaZSDM »

Tista a co myślisz o przeniesieniu po 3 roku?

Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

KatarzynaZSDM,
Sprecyzuj trochę pytanie, bo nie wiem, czego ma dotyczyć odpowiedź. No i przede wszystkim z jakiej uczelni?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: KatarzynaZSDM »

Jak wyglądają szansę, czy kogoś znasz kto się przeniósł i czy restrykcyjnie przestrzegają zasad przenoszenia. I jak wygląda z przepisywaniem przedmiotów, czy jeśli mam coś zliczone u siebie ale ma mniej ECTS niż na UJ to muszę jeszcze raz zdawać ten przedmiot? Jestem na woj-leku.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Hektor1995 »

Prawda jest taka żeby przenieść się na UJ to najlepiej jest dostać się normalnie w rekrutacji, w innym przypadku jest to raczej problematyczne mówię oczywiście o trybie: stacjonarnym. Kolejną sprawą jest to, że bez utraty roku można się przenieść tylko z Wrocławia. Z przepisywaniem przedmiotów raczej nie ma problemu.
Lekarski sezon VI CMUJ
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

Prawda jest taka, że 1 września br. zmieniły się władze, tegoroczne przeniesienia odbywały się jeszcze z błogosławieństwem byłego dziekana i trudno tak naprawdę powiedzieć, jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.

Hektor1995,
No tak, z rekrutacji nie mają prawa nie przyjąć, jeśli ktoś się dostał, tylko, że jednak stosunkowo mało osób studiujących na innych uczelniach zdawało matmę R na maturze, jeśli nie liczyła im się ona do rekrutacji. A żeby dostać się na UJ z matmą podstawową trzeba by mieć średnio 94% z matur (wg progów 2016), trochę dużo jak na mój gust.
Hektor1995 pisze:w innym przypadku jest to raczej problematyczne mówię oczywiście o trybie: stacjonarnym.
Jak napisałam wyżej na UJ jest sporo osób, które się przeniosły decyzją dziekana, nie może to być więc aż tak problematyczne. Zresztą, skoro są ustalone kwoty osób mogących się przenieść, to dlaczego mieliby na to nie pozwalać.
Hektor1995 pisze:Kolejną sprawą jest to, że bez utraty roku można się przenieść tylko z Wrocławia. Z przepisywaniem przedmiotów raczej nie ma problemu.
Zależy po którym roku z Wrocławia. Po pierwszym bez biochemii i fizjologii na pewno nie przeniosą na drugi. Po drugim przenosiła się w tym roku jedna dziewczyna, możliwe, że na 3 rok. Po trzecim, tak pobieżnie patrząc na plan, może i można na 4. Co do przepisywania ocen, in fact, bez problemu, o ile zgadza się forma (egzamin/zaliczenie z oceną/bez oceny).

KatarzynaZSDM
KatarzynaZSDM pisze:Jak wyglądają szansę, czy kogoś znasz kto się przeniósł i czy restrykcyjnie przestrzegają zasad przenoszenia.
Nie znam nikogo, kto się przenosił po III roku, o to najlepiej pytać wśród studentów 4 roku i wzwyż. Szanse są, a czy restrykcyjnie przestrzegają zasad przenoszenia – jak dotąd nie, ani limitu 15 pkt przy rekrutacji, ani średniej 4,0. Tylko, że tak jak pisałam, władze się zmieniły i nie podejmuję się wróżenia, jak będzie w przyszłym roku. Jak na razie, z moich własnych obserwacji wynika, że nowy dziekan egzekwuje wszystko dość restrykcyjnie, ludzie mają problemy z załatwieniem wielu rzeczy. Prof. Ż. podbijał wszystko jak leci, może przez ten rok nowy dziekan trochę ochłonie.

Z regulaminu studiów:
§ 30 1. Student innej uczelni, w tym także zagranicznej, który zaliczył pierwszy rok studiów, może, za zgodą dziekana, zostać przeniesiony na studia w Uniwersytecie bez postępowania rekrutacyjnego.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 student ma obowiązek przedłożyć dziekanowi wniosek wraz z uzasadnieniem, zaopiniowany przez kierownika jednostki organizacyjnej, z której zamierza się przenieść oraz dokumentami poświadczającymi dotychczasowy przebieg studiów.
3. Ustęp 1 i 2 stosuje się odpowiednio w przypadku zmiany kierunku lub specjalności studiów w ramach Uniwersytetu. 4. Szczegółowe warunki i zasady przeniesienia z innej uczelni oraz zmiany kierunku lub specjalności studiów w ramach Uniwersytetu określa rada wydziału. § 27 ust. 3 stosuje się odpowiednio.

§ 27 4. Podejmując rozstrzygnięcie o przeniesieniu zajęć, dziekan uwzględnia efekty kształcenia uzyskane w innej jednostce organizacyjnej Uniwersytetu albo w innej uczelni w wyniku realizacji zajęć i praktyk odpowiadających zajęciom i praktykom określonym w planie studiów i programie kształcenia na kierunku studiów, na którym student studiuje. Warunkiem przeniesienia zajęć w miejsce punktów przypisanych zajęciom i praktykom określonym w planie studiów i programie kształcenia jest stwierdzenie zbieżności uzyskanych efektów kształcenia.
Zasady przenoszenia na rok 2016/17 ze strony wydziału:
KatarzynaZSDM pisze:I jak wygląda z przepisywaniem przedmiotów, czy jeśli mam coś zliczone u siebie ale ma mniej ECTS niż na UJ to muszę jeszcze raz zdawać ten przedmiot?
Nie, no chyba, że różnica jest spora i stwierdzą brak zbieżności uzyskanych efektów kształcenia". Przepisując przedmiot wpisują liczbę ectsów odpowiadających danemu przedmiotowi na UJ.

Co do różnic programowym pomiędzy UJ’em a woj-lek’iem - przejrzałam program woj-leku i porównałam go do naszego pod kątem tego, co będziesz miała zaliczone po 3 roku. No i z tego, co widzę, to jeśli dziekan zgodzi Ci się na przeniesienie, to na pewno nie na 4 rok, myślę, że na 3, przy czym będziesz musiała jeszcze nadrabiać przedmioty z 2 roku.

I rok (UJ): powinni Ci wszystko przepisać oprócz fakultetu (2 ects), przedmioty się pokrywają i mają zbliżoną liczbę ects. Z drobnych różnic, na UJ jest Biochemia z el. chemii (13 ects), na woj-leku chemia medyczna (4 ects) i biochemia (12 ects), ale oba przedmioty zakończone są egzaminem, więc skoro profesor przepisywał u nas kilkunastu osobom chemię zaliczoną na innej uczelni (zwalniając z I kolokwium i z pytań na egzaminie dotyczących chemii), to z tym też nie powinno być problemu. Z genetyką i biol. mol. też teoretycznie mógłby być problem, bo u Was to osobne przedmioty, ale znajomu po roku w Łodzi przepisali ją. Reasumując, nie powinni Ci kazać nadrabiać nic z z I roku, ewentualnie fakultet.

II rok: tu zaczynają się schody. Patologię powinni przepisać, mimo, że na woj-leku to dwa odrębne przedmioty. Angielski medyczny, jeśli masz zdany na poziomie B2+, też będziesz miała z głowy. Biofizykę, pierwszą pomoc, etykę, historię medycyny, psychologię lekarską, higienę powinni przepisać bez problemu. Z farmakologią i diagnostyką medyczną jest podobnie – oba na UJ trwają 2 lata i łącznie mają po 1 ects’ie więcj niż na woj-leku, ale suma sumarum powinni przepisać. Socjologię też powinni, mimo różnicy ects (woj-lek 1, UJ 2). Mikrobiologia z parazytologią i immunologią (egzamin, 5 ects) – tu nie mam pojęcia, bo na woj-leku macie osobno egzamin z mikro, zaliczenie z immunologii ogólnej i egzamin z klinicznej, ale dopiero na 4 roku. I nawet jeśli Ci to przepiszą, to zostaje Wstęp do Nauk Klinicznych (WNK, 6 ects), laboratoryjne nauczanie umiejętności klinicznych 1/4 (LabNUK, 2 ects), telemedycyna z el. symulacji medycznej (2 ects), ewentualnie jeszcze fakultet (2ects). Wpis warunkowy na UJ’u jest przy max. 10 ectsach deficytu, więc mógłby być nawet problem z wpisem na III rok. Dodatkowo patologia, WNK i LabNUKi są prerekwizytami przedmiotów z 3 roku (ginekologii 1/4, pediatrii 1/4, ch. wewnętrznych 1/4, chirurgii 1/4, radiologii, dermatologii) i tu może być kolejny problem, bo dwóch z prerekwizytów nie masz zaliczonych. Jeśli dziekan pozwoli Ci chodzić równolegle na te dwa przedmioty z 2 roku i przedmioty z 3, to będziesz musiała się pilnować z sekwencjonalnością egzaminów (np. podejść na katedrę radiologii i dermy z podaniem o wpisanie ocen z egzaminów dopiero po uzyskaniu zaliczenia z prerekwizytów).

III rok: o farmakologii i diagnostyce już wspominałam. Psychologia 2/2 (1 ects) – do przepisania, jako, że u Was jest psychologia, a później psychologia kliniczna. Dermatologia i wenerologia też do przepisania (UJ – egzamin, 4 ects, woj-lek – egzamin, 3 ects). Epidemiologia i zdrowie publiczne (2 ects) – tu nie mam pojęcia, bo na wojleku macie higienę połączoną z epidemiologią (3ects). Pozostają: ginekologia i położnictwo 1/4 (4 ects), LabNUKi 2/4 (1 ects), pediatria 1/4 (7 ects), ch. wewnętrzne 1/4 (7 ects), chirurgia 1/4 (9 ects), radiologia 1/4 (4 ects), EBM z el. statystyki med. (2 ects), zajęcia dowolne z nauk klinicznych i fakultet po 2 ects. Propedeutyki interny nie podepną pod ch. wewn 1/4, bo ad. 1 różnica ects, ad. 2 zakres. Z propedeutyką chirurgii podobnie. Radiologii nie zaliczą, bo egzamin macie dopiero na 4 roku.
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Hektor1995 »

tista widzę, że się ładnie napracowałeś

Ja osobiście nie znam osoby, która się przeniosła z pominięciem rekrutacji, oprócz ludzi na niestacjo bo tam są nawet z ukrainy.
Ta dziewczyna, która się przeniosła z wrocka robi farmakologię z 2 i 3 rokiem, immuno, i jeszcze jakieś pierdołki z tego co wiem.
A orientujesz się, czy DO Wrocławia też można się przenieść bez utraty roku? Czy to zależy, z jakiej uczelni?
Z tego co się orientuję to tam nie ma takich problemów jeżeli mówimy o przeniesieniu na 2 rok studiów, później zaczynają się schody ponieważ na 2 roku wchodzi patologia. Ale żeby się przenieść to na 100% trzeba się dostać w rekrutacji, tak sobie różnicują kandydatów w tym roku było ponad 70 podań o przyjęcie.
Lekarski sezon VI CMUJ
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

Hektor1995, nom, mój post wygląda trochę groźnie, ale usprawiedliwiając się, połowa z tego to cytowania

Ta dziewczyna z Wrocławia, z tego co wiem też przenosiła się decyzją dziekana. Zresztą nie ma jej na listach na erku. Chyba, że mówimy o kimś innym (PK?).

Co do przenosin do Wrocławia, to też na pewno zależy z jakiej uczelni się emigruje, a co za tym idzie, jakie są różnice programowe. Z tego, co jest podane na stronie wrocławskiego umedu wynika, że można się przenieść bez rekrutacji, jak to wygląda w praktyce, nie wiem. Chłopak z mojej starej grupy przenosił się, ale z rekrutacji.
Przeniesienia studentów z innych uczelni

Przeniesienia studentów z innych uczelni, w tym zagranicznej- wyciąg z Regulaminu studiów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Zgodnie z załącznikiem do uchwały Nr 1522 Senatu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu z dnia 29 kwietnia 2015 r. Regulamin Studiów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu § 47

Student innej uczelni, w tym zagranicznej, może ubiegać się o przeniesienie na ten sam kierunek studiów do Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu po zaliczeniu pierwszego roku studiów, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza. Przeniesienie może nastąpić tylko od początku nowego roku akademickiego.
Student przenoszący się z innej uczelni publicznej jest obowiązany do złożenia oświadczenia o kontynuowaniu lub ukończeniu studiów na innych kierunkach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej.
Decyzję podejmuje dziekan, w oparciu o złożony przez studenta wniosek. Wniosek o przeniesienie należy złożyć w dziekanacie nie później niż do 15 sierpnia. Do wniosku należy dołączyć przebieg studiów wraz z uzyskaną liczbą punktów ECTS i średnią ocen.
Student studiów niestacjonarnych może ubiegać się o przeniesienie tylko na studia niestacjonarne.
Przy rozpatrywaniu wniosków dziekan bierze pod uwagę między innymi: limit miejsc na wydziale/kierunku, średnią ocen ze studiów, osiągnięcia naukowe studenta, sytuację losową, ilość różnic programowych.
Dziekan, wydając pozytywną decyzję o przeniesieniu, przenosi zajęcia zaliczone przez studenta, określa różnice programowe do wyrównania w ciągu roku akademickiego oraz wskazuje, na który rok studiów przenosi studenta.

UWAGA
Od roku akademickiego 2016/2017 zgodnie z Uchwałą nr 1633 Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 30.03.2016 r. § 3 pkt.1,2 ppkt.1 różnice programowe wynikające z przeniesienia studenta z innej uczelni na studia niestacjonarne są płatne. Wysokość opłaty oblicza się jako iloczyn liczby punktów ECTS (wymaganych do zaliczenia przedmiotu i osiągnięcia zamierzonego efektu kształcenia) i opłaty określonej dla 1 punktu ECTS dla tego przedmiotu.

Dokumenty, jakie student kierunku lekarskiego winien złożyć ubiegając się o przeniesienie na Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z uczelni polskich i zagranicznych:

wniosek o przeniesienie – załącznik nr 7 do Regulaminu Studiów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (zarządzenie nr 51/XV R/2015 r. Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 16 lipca 2015 r.),
przebieg toku studiów podpisany przez Dziekana Wydziału, zaliczona praktyka wakacyjna,
zaliczony indeks z wpisem na kolejny semestr studiów podpisany przez Dziekana Wydziału,
decyzja Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej o przyjęciu na I rok studiów,
zaświadczenie o średniej,
odpis świadectwa dojrzałości wydanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.
zgoda Dziekana macierzystej uczelni na przeniesienie
I jeszcze drobne sprostowanie pisząc o dziekanie miałam oczywiście na myśli prodziekana ds. studenckich na kierunku lekarskim i dietetyce, do niego należą również kwestie przenosin.
wozaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, o 11:27

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: wozaa »

tista, Jestem studentką I roku kierunku lekarskiego na wydziale lekarskim w Łodzi. Na UJ zabrakło mi bardzo niewiele, bo 0,6 pkt w skali 100. Bardzo zależy mi na tym żeby po pierwszym roku przepisać się na UJ, bo w Krakowie mam rodzinę i wszystkich przyjaciół, poza tym odległość od domu jest nieporównywalnie mniejsza (z Łodzi to ok. 400 km, a z Krakowa 130 km). Czy znasz może jakąś osobę, która przepisała się z mojego obecnego uniwersytetu do Krakowa, a jeśli tak to czy mogłabym się z nią jakoś skontaktować?
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: Hektor1995 »

tista chyba, od początku źle się wyrażałem chodziło mi o to, że punktowo trzeba mieć tyle ile potrzeba do dostania się.
Mam kilku znajomych we wrocku którzy się przenieśli i w praktyce to wygląda tak, że przenoszeni są tylko Ci którzy dostali się w rek.
wozaa pisze:tista, Jestem studentką I roku kierunku lekarskiego na wydziale lekarskim w Łodzi. Na UJ zabrakło mi bardzo niewiele, bo 0,6 pkt w skali 100. Bardzo zależy mi na tym żeby po pierwszym roku przepisać się na UJ, bo w Krakowie mam rodzinę i wszystkich przyjaciół, poza tym odległość od domu jest nieporównywalnie mniejsza (z Łodzi to ok. 400 km, a z Krakowa 130 km). Czy znasz może jakąś osobę, która przepisała się z mojego obecnego uniwersytetu do Krakowa, a jeśli tak to czy mogłabym się z nią jakoś skontaktować?
Raczej nie ma takich osób bo ludzie nie chcą tracić rok.
Osobiście znam jedną dziewczynę ale ona przeniosła się z wawy po 1 roku i jest teraz na 1 rok CMUJ, przepisali jej anatomię i histo na resztę musi chodzić.

To że Ci zabrakło 2 pkt to żaden argument przed tobą było ponad 20 osób.
Nie lepiej było pójść do Katowic ?
Lekarski sezon VI CMUJ
wozaa
Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2016, o 11:27

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: wozaa »

Chodzi mi o to, że spełniam warunek regulaminu dotyczący przenosin (różnica pkt przy rekrutacji nie może być większa niż 15 pkt ). Nie składałam dokumentów do Katowic, raczej nie dostałabym się ponieważ biologia poszła mi dość słabo, liczyły mi się wyniki z matematyki i chemii (w tym roku liczyły się 2 wybrane przedmioty z 4: biologia, chemia, matematyka, fizyka). Plan zajęć w Łodzi różni się tylko jednym przedmiotem od Krakowa (na UJ fizjologia jest na pierwszym, u nas na drugim, z biofizyką jest odwrotnie). Oczywiście nie chciałabym tracić roku dlatego szukam informacji czy jest możliwe przeniesienie po pierwszym roku i ewentualne odrabianie jednego przedmiotu z rokiem niżej (słyszałam, że takie rzeczy się zdarzają). Przedmioty konieczne do rozpoczęcia II roku na UJ wg planu to Genetyka z biologią molekularną i pierwsza pomoc. Na moim uniwersytecie genetyka jest w pierwszym semestrze, pierwsza pomoc w drugim. Nie wiem tylko czy przepisują te przedmioty (czy nie ma różnic w programie).
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Przenosiny na UJ

Post autor: tista »

wozaa, może tak od razu, na wstępie – na przeniesienie bez straty roku nie ma szans.
wozaa pisze:Plan zajęć w Łodzi różni się tylko jednym przedmiotem od Krakowa (na UJ fizjologia jest na pierwszym, u nas na drugim, z biofizyką jest odwrotnie).

Różnice programowe są trochę większe, oprócz fizjo będziesz do tyłu też z biochemią. Na pierwszym roku macie przedmiot, w którego nazwie jest biochemia (chemia z biochemią statystyczną, 7 ects), ale zwróć uwagę na to, że właściwa biochemia za 10 ects jest u was dopiero na 2 roku.
wozaa pisze:Oczywiście nie chciałabym tracić roku dlatego szukam informacji czy jest możliwe przeniesienie po pierwszym roku i ewentualne odrabianie jednego przedmiotu z rokiem niżej (słyszałam, że takie rzeczy się zdarzają).
Kilka postów wyżej wstawiłam link do zasad przenoszenia na UJ.
2) posiadają z dotychczas odbytych studiów arytmetyczną średnią ocen nie mniejszą niż
4,0 a stan różnic programowych w stosunku do roku studiów, na który wnioskują
przeniesienie, wynosi nie więcej niż 10 pkt. ECTS
O ile warunku o średniej ocen nie przestrzegają restrykcyjnie, to tych 10 ectsów nie da się obejść. A Tobie brakuje 26. Co prawda, jeszcze w tamtym roku dało się to zrobić tak, że przenosiło się na 1 rok na UJ, na tym pierwszym roku zaliczało się brakujące przedmioty z 1 roku i brało się awansem cały drugi rok. W efekcie po tym 1 roku dostawało się wpis na 3 rok. Tak robiła jedna dziewczyna, która przeniosła się z Katowic/Zabrza i chodziła ze mną na fizjo. Z tych awansów korzystała też część osób, które nie zdały jakiegoś przedmiotu z 1 roku i rekrutowały ponownie na studia. W tym roku nie przeszło to u nowego prodziekana. Rozmawiałam przed dziekanatem z dziewczyną, która przeniosła się po I roku, co prawda z IWL WUMu, ale miała podobną sytuację do Twojej, nie miała na 1 roku biochemii i fizjo, miała zdaną biofizykę (prawdopodobnie ta sama dziewczyna, o której pisał Hektor). No i dziekan nie pozwolił jej brać awansem patologii, a bez pato ani rusz. Poprawiającym docent K. też nie zgodził się na pato.
wozaa pisze:Przedmioty konieczne do rozpoczęcia II roku na UJ wg planu to Genetyka z biologią molekularną i pierwsza pomoc. Na moim uniwersytecie genetyka jest w pierwszym semestrze, pierwsza pomoc w drugim.
Nie, do rozpoczęcia 2 roku konieczna jest anata, histo, biochemia i fizjo. Genetyka i pierwsza pomoc są niezbędne do przystąpienia do egzaminu/zaliczenia z kilku przedmiotów z 2 roku.
warunki_dopuszczenia_do_egzaminu.png
wozaa pisze:Czy znasz może jakąś osobę, która przepisała się z mojego obecnego uniwersytetu do Krakowa, a jeśli tak to czy mogłabym się z nią jakoś skontaktować?
Znam jedną osobę, która studiowała w Łodzi, ale nie skończyła 1 roku, na UJ dostała się z rekrutacji i ma przepisaną genetykę. Na roku jest jeszcze jeden chłopak, który studiował w Łodzi, ale czy skończył tam pierwszy rok, czy się przenosił, czy rekrutował, nie wiem. Chodził normalnie na I rok z nami. Jeśli koniecznie chcesz porozmawiać z kimś, kto się przeniósł, na fb jest grupa Studenci Collegium Medicum UJ, spróbuj tam zapytać. Tylko nic nowego się raczej nie dowiesz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości