Przenosiny ze stomy na lekarski

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
tranek12
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:00

Przenosiny ze stomy na lekarski

Post autor: tranek12 »

Wybrałem stomę na UJ, ale jeszcze przed rozpoczęciem roku mam poważne wątpliwości czy to jest zawód który naprawdę mnie interesuje. Dodatkowo dowiedziałem się ostatnio, że mam schorzenia, które mogą spowodować, że praca jako dentysta będzie dla mnie uciążliwa.
Różnice programowe są znaczne, na 1. roku lekarskiego jest fizjologia i 1/2 biochemii. Dodatkowo podejrzewam, że są jakieś różnice w histologii i anatomii gdyż różnią się wymiarem godzin. Przeczytałem regulamin i przenosiny są opisane niejasno.
Jest możliwość transferu zaraz na początku roku lub zamiany z innym potencjalnym chętnym z lekarskiego?
Jest możliwy taki transfer po 1. roku czy różnice są zbyt duże, nie do ogarnięcia dla przeciętnego studenta?
Znacie kogoś komu się to udało?
Frey Gottesman
Posty: 33
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Przenosiny ze stomy na lekarski

Post autor: Frey Gottesman »

Nie ma takiej opcji, że po prostu Cię przeniosą, przechodziłem to. Musisz rekrutować się od nowa i dostać na lekarski, chyba że przyjęli za mało osób, napiszesz podanie i miałeś tyle pkt. żeby się dostać w danym postępowaniu rekrutacyjnym (czysto teoretyczna sytuacja, nie znam nikogo takiego). Jeśli chodzi o przepisywanie, zależy od uczelni. Ja robiłem od nowa całą histologię i anatomię poza głową, przepisali mi za to biofizykę, biologię medyczną, chemię medyczną, informatykę i historię medycyny. Natomiast znajoma, która skończyła stomę w Warszawie i tam zaczęła lekarski nie musiała robić histologii (ale tylko dlatego, że egzamin zdała najlepiej z roku ze stomatologii), a z anatomii dorabiała tylko kończyny (czyli i tak studiuje 6 lat, bo zaczynała od pierwszego roku), plus tych mniejszych rzeczy też jej nie przepisali. O biochemii to wiem że jeden semestr zaliczają, a na drugi chodzisz normalnie i zdajesz egzamin, fizjologia i farmakologia cała do zrobienia. Generalnie od nowa studiujesz, ale jeśli wiesz, że stoma to nie to, to im szybciej tym lepiej.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości