Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: NYR »

Tak jak mówi firefly7, skup sie na tych arkuszach. Ja też nie przeczytałem w liceum żadnej lektury, sam przedmiot tak mnie nudził że miałem z niego zawsze zagrożenie a czasami nawet grożono mi nieklasyfikowaniem przez moje niechodzenie na te zajęcia (dajcie spokój, ile można słuchać o tych szajbniętych ludziach którzy sie naćpali, coś nabazgrali a potem sie domyślaj nie co autor miał na myśli, ale jeszcze lepiej, co według nauczyciela autor miał na myśli). Wszystkie streszczenia do matury ruszyłem dzień przed nią jakoś późnym wieczorem i później w dzień matury z rana. Co prawda do dnia ogłoszenia wyników bałem sie, że tego polskiego na bank nie zdałem, ale na szczęście wynik 72% więc odetchnąłem z ulgą, że już więcej z tym przedmiotem nie będę miał styczności
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Passiflora »

firefly7,NYR, miałam dokładnie tak samo jak Wy też nie przeczytałam praktycznie żadnej lektury, chyba w całym liceum w ręce miałam 3? Na dodatek w pierwszej klasie. Na lekcjach polskiego jakby mnie nie było, wolałam robić zadania z chemii i uczyć się biologii. Trochę bałam się, że nie zdam, ale okazało się, że napisałam na 73%
Zauważyliście, że mamy podobne wyniki? Może to sposób na maturę?
Medyk 300, jutro trzymam za Ciebie kciuki! I życzę żeby podpasował Ci temat wypracowania
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: młody technik »

Czy to normalne, że połowa zadań z bakterii i wirusów w zbiorze Bukały jest dla mnie kompletnie niezrozumiała? Jakieś pojęcia, których w podręczniku nie ma. Co robić?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: młody technik »

No wiesz, przejrzenie a przerobienie to dwie inne sprawy . Ja zanim zacząłem się uczyć i przeglądałem podręcznik, zadania też myślałem, ze wszystko jest takie proste a tu zonk .
risotto
Posty: 112
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 08:43

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: risotto »

NYR pisze: (dajcie spokój, ile można słuchać o tych szajbniętych ludziach którzy sie naćpali, coś nabazgrali a potem sie domyślaj nie co autor miał na myśli, ale jeszcze lepiej, co według nauczyciela autor miał na myśli).
szanowny pan ma rację święta prawda
shes_
Posty: 232
Rejestracja: 2 cze 2012, o 16:22

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: shes_ »

No więc dzisiaj oddychanie i fotosynteza, moje ukochane tematy!
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: magg-magg »

A ja roślinki dzisiaj -) wreszcie skończę ten dział. Ostatnio utknęłam tu jakiś czas -)

micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: micra »

dzisiaj błony plazmatyczne i cytoszkielet
a z chemii trochę o wiązaniach
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

ksyssiu pisze:Czy to normalne, że połowa zadań z bakterii i wirusów w zbiorze Bukały jest dla mnie kompletnie niezrozumiała? Jakieś pojęcia, których w podręczniku nie ma. Co robić?
nie, to nie jest normalne. Uczyć się
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

micra pisze:dzisiaj błony plazmatyczne i cytoszkielet
a z chemii trochę o wiązaniach
o błonach i cytoszkielecie to trzeba wiedzieć po 5 zdań, nawet teraz potrafię je z pamięci wyrecytować
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: mila1305 »

Przemeqq, te 5 zdań to podsumowanie inf, warto czasem się zagłebić,
pozatym te 5 zdan w ksiązke moze w rzeczywistosci zawierac 30 str
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

mila1305, o cytoszkielecie trzeba wiedzieć, że zbudowany jest z włókien, które dzielisz na filamenty i mikrotubule. Mikrotubule zbudowane z tubuliny, układają się charakterystycznie (schemacik). Budują wrzeciono podziałowe, wchodzą w skład centrosomu. Filamenty dzielisz na aktynowe, zbudowane z aktyny, które umożliwiają zmianę kształtu komórki i ruch całej komórki, oraz pośrednie, zbudowane z różnych białek, które usztywniają komórkę, pomagają utrzymać stały kształt, zakotwiczają organelle w danym miejscu w komórce i biorą udział w ruchach organelli.

o błonach mniej więcej podobnie.
shes_
Posty: 232
Rejestracja: 2 cze 2012, o 16:22

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: shes_ »

mila1305 pisze: pozatym te 5 zdan w ksiązke moze w rzeczywistosci zawierac 30 str
30 stron to chyba na całą komórkę
Ostatnio zmieniony 20 sie 2012, o 19:00 przez shes_, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości