Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Lunette »

Abeille pisze:A ja mam pytanie co rozumiecie pod pojęciem przerobienie materiału"?
Umiecie już te działy w te i we wte i umiecie teorię zastosować w zadaniach?
Dla mnie przerobienie materiału to przeczytanie kilka razy, a potem umiejętność zastosowania w zadaniach, bez podglądania do książki. Pewnie i tak za miesiąc nic nie będę pamiętała, ale przynajmniej jak będę się uczyła tydzień wcześniej (ostatnie powtórki) do matury to już będę wszystko kojarzyła i wiedziała o co chodzi.

A dzisiaj nic. Pakuję się na wakacje + ostatnie spotkania ze znajomymi przed wakacjami = brakl powtórzonego materiału.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2012, o 20:26 przez Lunette, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: biologiczka_6 »

Dobry pomysł z tym wątkiem Jako przyszła studentka pielęgniarstwa zamierzam poprawić maturę z biologii i chemii .naukę zacznę od września . Póki co ciężko mi się zmotywować do nauki .
czarna żarówka
Posty: 78
Rejestracja: 30 cze 2012, o 01:35

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: czarna żarówka »

wojti1994, Od października biologia, w planach lekarski.
Również kompletuje książki do matury, jak na razie mam zamówioną serię z Omegi + zbiór zadań. Muszę dokupić jeszcze jakieś zbiory zadań i myślę, że mogę się zabrać za naukę. Stwierdzam, że przeglądanie Villego skutecznie demotywuje człowieka do wszelkich powtórek
kalenthi
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:07

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: kalenthi »

Nighsat_ pisze: Nie jestem sama. Też lecę od początku.
z jednej strony to się cieszę. : D choć z drugiej współczuje nam obu }

wojti1994 uważam tak samo odnośnie II klasy. Najtrudniejszy jest metabolizm komórki, bo anatomia człowieka to już czysta przyjemność : )

Lenag spokojnie bierz ze sobą książkę : ) ja robię to w każdym wolnym momencie. Co prawda mało z tego pamiętam, ale później łatwiej się cokolwiek kojarzy.
swoją drogą, fantastyczny wypoczynek Ci się szykuje !

a tak ogólnie, to jestem niezadowolona. Miałam dziś przerobić trochę zadań, a zamiast tego całe popołudnie przesiedziałam gapiąc się na ołówek i zrobiłam ok 20 zadań : / Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej .
A jak tam u Was?
Awatar użytkownika
Mission
Posty: 109
Rejestracja: 14 lip 2012, o 20:09

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Mission »

Dla mnie największą motywacją są słowa: Nie dasz sobie rady, masz za mało czasu,itp"
Jestem uparta i baardzo lubię robić na przekór, więc choćbym miała przez tydzień z domu nie wychodzić, to nie - udowodnię, że się nauczę, że mogę. Może głupie, ale efekty są.
Awatar użytkownika
biologiczka_6
Posty: 192
Rejestracja: 17 maja 2010, o 16:14

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: biologiczka_6 »

A dlaczego przeglądanie Villego skutecznie demotywuje człowieka ? Ja osobiście sobie czytam i nie widzę żeby mnie to demotywowało wręcz przeciwnie ale na razie czytam dla relaksu
kalenthi
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:07

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: kalenthi »

biologiczka_6 pisze:A dlaczego przeglądanie Villego skutecznie demotywuje człowieka ? Ja osobiście sobie czytam i nie widzę żeby mnie to demotywowało wręcz przeciwnie ale na razie czytam dla relaksu
Ville dla relaksu jest okay :} ale jeśli chodzi o naukę pod maturę jest po prostu zbyt obszerny.
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Lunette »

kalenthi pisze:
a tak ogólnie, to jestem niezadowolona. Miałam dziś przerobić trochę zadań, a zamiast tego całe popołudnie przesiedziałam gapiąc się na ołówek i zrobiłam ok 20 zadań : / Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej .
I dlatego nie jestem zwolenniczką planowania nauki - to powinno wyjść samo z siebie wtedy kiedy masz ochotę, a nie kiedy masz w planie dnia". Następnym razem będzie lepiej
czarna żarówka
Posty: 78
Rejestracja: 30 cze 2012, o 01:35

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: czarna żarówka »

Mnie odstrasza, a żeby np. uczyć się z tego do matury to już wgl jest straszny, za obszerny, za dużo niepotrzebny informacji ale może na najbliższe studia się przyda . Dla relaksu, jak kto lubi. Już wolę przeglądać WSiP, ewentualnie Operona.
kalenthi
Posty: 38
Rejestracja: 17 cze 2012, o 10:07

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: kalenthi »

Lenag pisze: I dlatego nie jestem zwolenniczką planowania nauki - to powinno wyjść samo z siebie wtedy kiedy masz ochotę, a nie kiedy masz w planie dnia". Następnym razem będzie lepiej
niby masz racje. Jednak patrząc na moje życie w wakacje, gdybym choć trochę nie zaplanowała czasu na naukę, to w ogóle nie byłoby mnie w domu : )
Awatar użytkownika
Mission
Posty: 109
Rejestracja: 14 lip 2012, o 20:09

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Mission »

kalenthi pisze:
Lenag pisze: I dlatego nie jestem zwolenniczką planowania nauki - to powinno wyjść samo z siebie wtedy kiedy masz ochotę, a nie kiedy masz w planie dnia". Następnym razem będzie lepiej )
niby masz racje. Jednak patrząc na moje życie w wakacje, gdybym choć trochę nie zaplanowała czasu na naukę, to w ogóle nie byłoby mnie w domu : )
Mam podobnie. )
Z tym,że ja często wypisuję numery zadań do przerobienia i po każdym zrobionym bardzo dokładnie zamazuję tenże numer, widząc, że zostało coraz mniej, lepiej mi na duszy i szybciej mi idzie.
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: goodman »

Optymistka94 pisze:Dla mnie największą motywacją są słowa: Nie dasz sobie rady, masz za mało czasu,itp"
Jestem uparta i baardzo lubię robić na przekór, więc choćbym miała przez tydzień z domu nie wychodzić, to nie - udowodnię, że się nauczę, że mogę. Może głupie, ale efekty są.
Mam identycznie
Awatar użytkownika
Mission
Posty: 109
Rejestracja: 14 lip 2012, o 20:09

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Mission »

goodman pisze:
Optymistka94 pisze:Dla mnie największą motywacją są słowa: Nie dasz sobie rady, masz za mało czasu,itp"
Jestem uparta i baardzo lubię robić na przekór, więc choćbym miała przez tydzień z domu nie wychodzić, to nie - udowodnię, że się nauczę, że mogę. :dance: Może głupie, ale efekty są.
Mam identycznie
Hehe. Noo, jak to? JA nie mogę? Ja wszystko mogę! :dance:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 26 gości