Przerobiony materiał - biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Przemeqq »

Oczywiście, bez logicznego połączenia nie ma to za bardzo sensu. Ale o ile w chemii każde zadanie obliczeniowe można wziąć na rozum o tyle w biologii mogę powiedzieć, że w 60% trzeba bazować na pamięci a to 40% to inteligentne i logiczne ubranie tego wszystkiego w słowa.
Awatar użytkownika
Bibii
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:49

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Bibii »

micra, głowa do góry Nie bierz sobie do serca takich postów bo szkoda nerwów. Sama na pewno wiesz na co Cię stać

Co do nauki biologii to tutaj się zgodzę, to dzięki wiedzy możemy dopiero wykorzystać logiczne myślenie, bez wiedzy nie za dużo da się wymyślić, nawet będąc inteligentnym
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Passiflora »

Oczywiście, że wiedzę należy posiadać z tym uczeniem się na pamięć to bardziej chodziło mi o to, że niektóre osoby bezmyślnie kują, a potem na maturze nie potrafią połaczyć ze sobą kilku rzeczy. Nie mówię, że pewnych nazw, cykli itp. nie trzeba się nauczyć, bo wiadomo - na logikę się ich nie wymyśli

micra, nie bierz niektórych wypowiedzi tak do siebie każdy może dobrze napisać maturę z biologii, trzeba mieć tylko trochę samozaparcia i chęci
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: RAINB0W »

Nauka + rozumienie tego czego się uczymy = oczekiwana przyjemność z efektów tejże nauki.

Tak myślę i tego się trzymam. Z chemią trochę gorzej, bo nie wszystko rozumiem, ale posiedzę i zmierzę się z niektórym dziadostwem.

Moje przygotowania to jak narazie segregowanie notatek, testów i zadań, które posiadam z korków, bo zapodział się w nich straszny bałagan. Jak to ogarnę to rozpoczynam naukę.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: micra »

Wiem, ale te słowa trochę mnie zdenerwowały.

Wczoraj przeżyłam szok i miałam ochotę wyrzucić podręczniki z PWN-u. Muszę przyznać jest sporo mniej informacji niż w Operonie i więcej lania wody.
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: RAINB0W »

micra uważasz, że w PWN jest sporo mniej info? Kurde, a ja właśnie mam te 5 tomów, myślałam, że tam będzie więcej informacji niż w Operonie, muszę zajrzeć.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: micra »

Ja też mam 5 tomów ale dokupiłam sobie Operon i niestety mniej, niby wszystko jest bardziej przejrzyste ale jednak (porównywałam na tematach ze składu chemicznego)
60 stron PWN-u = 30 stron Operonu
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: RAINB0W »

To nieciekawie. Jednak podobno pewne działy w Operonie są dość łagodnie potraktowane, a powinno być więcej informacji. Sama nie wiem.
Awatar użytkownika
Bibii
Posty: 30
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:49

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: Bibii »

Hmm wydaję mi się że operon bardziej takie konkrety podaje i może stąd mniej stron ?
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: NYR »

Właśnie w PWNie jest moim zdaniem więcej informacji, jest tam więcej takich szczególików niż w Operonie. Niektóre te szczególiki naprawdę sie do matury nie przydadzą, ale nie zgadzam sie z opinią że Operon jest bogatszy w informacje
Co do lania wody, to jest tam po prostu to lepiej wytłumaczone i te przejścia z jednego do drugiego są takie jakby jaśniejsze niż w Operonie, w którym przeskakują z jednego tematu na drugi tak, że czasami nie wiadomo jak do jakiegoś procesu doszło
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: RAINB0W »

NYR
zgadzam się, moim zdaniem w Operonie kilka działów jest jakoś słabo potraktowanych.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: micra »

No mam nadzieję, że jednak ten PWN na coś mi się przyda
RAINB0W
Posty: 137
Rejestracja: 29 lip 2012, o 16:45

Re: Przerobiony materiał - biologia i chemia

Post autor: RAINB0W »

micra
ja go zakupiłam, bo kilku moich znajomych się z nich uczyło w większości, bardziej do nich trafiała ta seria podręczników niż Operon. Jakieś efekty są, bo teraz już studiują to co chcieli. Co kto lubi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości