Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

old&#x17Ca1 pisze:stopień dysocjacji usunęli z podstawy
Na pewno nie usunęli, jakoś w podręczniku nie jest przy tym zaznaczone, że to treści ponadprogramowe. Na pewno może być na maturze, w dodatku bez preambuły.
reedlee pisze:Macie wszystko sobie rozplanowane na każdy dzień
Nie za bardzo. Wszystko spontanicznie. Chociaż tak jak wcześniej pisałem, lepiej mi wpaść w monotonię niż skakać codziennie po kilku przedmiotach. Ale jedno jest pewne - za biologię zabiorę się dopiero na dwa ostatnie tygodnie wakacji.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

Nitrogenium32 pisze:
old&#x17Ca1 pisze:stopień dysocjacji usunęli z podstawy
Na pewno nie usunęli, jakoś w podręczniku nie jest przy tym zaznaczone, że to treści ponadprogramowe. Na pewno może być na maturze, w dodatku bez preambuły.
Nie obowiązują nas treści z podręcznika, tylko treści z podstawy programowej Czytając podstawę, można się zdziwić, ile zostało pominięte przez niektóre wydawnictwa (nie wiem jak z chemią, bo nie mam żadnego podręcznika maturalnego, ale z biologii na pewno)
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Smile_Forever »

Rozplanować radzę pracę tak mniej więcej, żeby się wyrobić z powtórkami i przerabianiem materiału. Jednak dokładne plany najczęściej nie wypalają, nie zawsze uda się danego dnia zrobić tak dużo, jak by się chciało.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

old&#x17Ca1 pisze:
Nitrogenium32 pisze:
old&#x17Ca1 pisze:stopień dysocjacji usunęli z podstawy
Na pewno nie usunęli, jakoś w podręczniku nie jest przy tym zaznaczone, że to treści ponadprogramowe. Na pewno może być na maturze, w dodatku bez preambuły.
Nie obowiązują nas treści z podręcznika, tylko treści z podstawy programowej Czytając podstawę, można się zdziwić, ile zostało pominięte przez niektóre wydawnictwa (nie wiem jak z chemią, bo nie mam żadnego podręcznika maturalnego, ale z biologii na pewno)
Trochę to bez sensu tyle usuwać. Stopień dysocjacji to banał.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: anusia1994 »

Nitrogenium32 pisze:
Tylko ja będę drugi raz w tym roku poprawiac. jestem rocznikm 94. chemie mam praktycznie przerobioną, z biologii musze robić więcej zadań no i musze przerobić całą matme rozszerzoną. A ja się boje że jak teraz zaczne się uczyć to za dwa miesiące już nie będę tego paamietac. ale z doświadczenia wiem, ze już od kwietnia jest wielki placz i to pytanie. dlaczego nie zaczelam wcześniej
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: stokrotka222 »

Jak to jest teraz z nową maturą, jak ktoś pisze rozszerzenie to musi też umieć program z podstawy. np w chemii podst są jakieś kosmetyki czy też trzeba to umieć?
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: fraux »

stokrotka222 tez jestem ciekawa bo sprzedalam te ksiazki. watpie czy taka sucha teoria by byla

stopien dysocjacji jest w podst programowej na 2015

5.6 stosuje termin stopien dysocjacji dla ilosciowego opisu zjawiska dysocj elektrolitycznej

DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

fraux pisze:stokrotka222 tez jestem ciekawa bo sprzedalam te ksiazki. watpie czy taka sucha teoria by byla

stopien dysocjacji jest w podst programowej na 2015

5.6 stosuje termin stopien dysocjacji dla ilosciowego opisu zjawiska dysocj elektrolitycznej
W każdym razie chodziło o coś z chemii roztworów wodnych P
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: reedlee »

A z jakich książek uczycie się biologii?

Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Latimeria_ »

ja korzystam z NE, do tego bukała, hoser (do człowieka), villee do tego mam jeszcze repetytorium ewy pyłki-gutowskiej, ale jeszcze tam nie zaglądałam, tylko przejrzałam.
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: reedlee »

No to patrzę, że mamy podobną szkolną wyprawkę:)

Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: stokrotka222 »

ok tylko chodziło mi o to, że w podręczniku do chemii podstawowej jest dział kosmetyki, opakowania i czy takie rzeczy z podstawy mogą też być na rozszerzeniu? tzn uczycie się z podręczników też do podstawy, jeśli zdajecie rozszerzenie?
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: taida »

ale patrzac na to - tam jest normalna chemia, ktorej uczysz sie na rozszerzeniu, tylko upakowana tak dla chómanistów czy dla tych co nie sa zainteresowani chemią rozsz a skladu kosmetykow nikt nie bedzie kazał wypisać ci na maturze czy skladniki leków, a takie rzeczy tam były
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości