Przerobiony materiał - matura 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

stokrotka222 pisze:uczycie się z podręczników też do podstawy, jeśli zdajecie rozszerzenie
Zakres podstawowy ja mam w dupie. W tamtym roku za nic w świecie nie chciało mi się uczyć tych bzdetów, bo tęskniłem za prawdziwą chemią (w gimnazjum sam się uczyłem rozszerzenia z liceum, przerobiłem stary odpowiednik I części podręcznika NE). No i w tamtym roku miałem na koniec z chemii dst. A w tym roku, przy 5 godzinach chemii (a nie 2), oraz robiąc normalną chemię mam na koniec db.
Awatar użytkownika
reedlee
Posty: 62
Rejestracja: 2 paź 2012, o 14:34

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: reedlee »

Oceny wcale nie są wyznacznikiem wiedzy, pamiętaj
Zawsze powtarzali mi to rodzice.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

reedlee, owszem - nie są, ale nulla regula sine lege", jak to mówią. W tym moim przypadku oceny odzwierciedlają wiedzę, bo w I klasie wcale się nie uczyłem, a w II klasie to już się sporo uczyłem.

Jeśli mam się odnieść do tegorocznych ocen, to w zasadzie wszystkie są bardzo sprawiedliwe i współmierne w stosunku do wiedzy. Co prawda z matematyki, niemieckiego oraz fizyki zasługuję na oceny o jedną wyżej, chociaż z biologii to zasługuję na pałę, a nie na dwóję.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, o 14:10 przez Nitrogenium32, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Patrykowo »

Mi do maturki z chemii zostały aminy i cukry, ale planuje udział w olimpiadzie chemicznej gdzie jest sporo materiału więc jest co robić. Z biologii został mi prawie cały człowiek oprócz skóry, ewolucjonizm, poniekąd ekologia, ale robiłem ją do OWE, jeszcze zadania maturalne trzeba będzie zrobić, póki co z biologii powtarzam materiał, ale na wakacjach myśle jeszcze coś do przodu zrobić .
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Lady Marion »

Po ostatnich wydarzeniach jakoś nie mogę się pozbierać i przysiąść do biologii, bo czuję się za świeżo z moją wiedzą. ^^ Z chemii przysiadłam ze standardami maturalnymi i uporządkowałam teorię z węglowodorów, alkoholi, fenoli, aldehydów i ketonów + zadania z Persony. Z matematyki R przerobione logika i zbiory, może uda mi się w niej na nowo zakochać, gdy spędzimy ze sobą więcej czasu w tym roku niż ostatnio.
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: stechiometria »

Ja już się zakochałam w matematyce od początku kontaktu z nią Wielomiany -ciąg dalszy. Oprócz tego persona- kwasy karboksylowe. Z jednofunkcyjnych zostały mi tylko estry
Awatar użytkownika
stokrotka222
Posty: 86
Rejestracja: 9 lip 2009, o 14:07

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: stokrotka222 »

ok dzięki, to olewam te kosmetyki i opakowania, a uczę się tylko z rozszerzenia
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: DonaBasia »

Nie olewajcie tego do końca. W pierwszej klasie był np. przeróbka wapieni, gipsu, paliwa, odmiany alotropowe węgla, kraking, reforming, mydła, emulsje, twardość wody, subst. powierzchniowo czynne, fermentacje, polimery. Nie jest to zbyt trudne, raczej kwestia tylko pooglądania sobie zdjęć w podręczniku. Przezorny zawsze ubezpieczony Tym bardziej, że nie ma tego zbyt dużo
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

old&#x17Ca1 pisze:przeróbka wapieni, gipsu
Nieorganiczna.
old&#x17Ca1 pisze:paliwa, odmiany alotropowe węgla, kraking, reforming, mydła, fermentacje, polimery
Organiczna.

Jeśli mam powtarzać powyższe rzeczy, to raczej nie z tego durnego podręcznika do podstawy. Jeden z moich znienawidzonych podręczników, obok EDB i informatyki (najchętniej bym spalił EDB, ale sumienie zabrania mi palenia książek, tak naziści robili.).
fraux
Posty: 186
Rejestracja: 13 lut 2014, o 08:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: fraux »

stechiometria jak robisz matme? z czego korzystasz?

Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Karola96 »

Planowałam zacząć powtórki w wakacje, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Macie jakąś rozpiskę albo chociaż plan w głowie?

Zaczęłam powtarzać matmę od I klasy (podstawa), ale mam wrażenie że to bez sensu i do maja i tak zapomnę

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Nitrogenium32 »

Karola96, jeśli robię sobie rozpiski, to się do nich nie stosuję i nic mi się nie chce robić, bo sobie z góry narzucam zadania. A jeśli nic sobie nie narzucam, to się zabieram od razu paradoksalnie za coś i to wałkuję.

Zdajesz podstawę czy rozszerzenie? Z podstawy materiału jest bardzo mało, da się wszystko powtórzyć na miesiąc przed.
Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: Przerobiony materiał - matura 2015

Post autor: Karola96 »

Z matmy podstawę, i właśnie dlatego stwierdziłam, że to trochę bez sensu.
Chyba zacznę od komórki z biologii i atomu z chemii i zobaczę jak daleko dojdę
A notatki jakieś robicie?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości