Przeteminowane leki

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
jodzia86
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2007, o 10:35

Przeteminowane leki

Post autor: jodzia86 »

a co zrobic z przeterminowanymi lekami?
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: przeteminowane leki

Post autor: mila1301 »

ziabol pisze:a co zrobic z przeterminowanymi lekami?
na pewno nie spalać w domowym piecu Leki powinny być spalane wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego piecach.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: przeteminowane leki

Post autor: Sunflower77 »

Przeterminowane leki powinno się oddawać w aptece.
dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Re: przeteminowane leki

Post autor: dziki_chwast »

ALE jakaś ustawa prawna nakazuję aptekom odbieranie przeterminowanych leków ?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: przeteminowane leki

Post autor: badger »

A za nieprzeterminowane powinni oddawać pieniądze, chociaż część.
Nie wiem po co pakują antybiotyki po kilkadziesiąt sztuk do opakowania jak zazwyczaj zużywa się ok 7 tabletek a resztę wywala Powinny apteki skupować te nieużyte i sprzedawać taniej ludziom którym nie starcza na leki. Oczywiście nikt takiego prawa nie wprowadzi bo zaraz firmy farmaceutyczne i apteki mniej by zarabiały
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: przeteminowane leki

Post autor: ziabol »

u mnie w aptece można zawsze kupić jeden listek czegoś droższego. a czy można oddawać leki to nie mam pojęcia,.
jodzia86
Posty: 6
Rejestracja: 19 paź 2007, o 10:35

Re: przeteminowane leki

Post autor: jodzia86 »

z tego co wiem srodki farmaceutyczne zalicza sie to odpadow niebezpiecznych a nie ma co znimi zrobic a jak pojde do apteki i powiem ze przynisłam leki przeterminowane to sie popatrzą jak na jakiegos kretyna.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: przeteminowane leki

Post autor: Iwus »

jodzia86 pisze:a co zrobic z przeterminowanymi lekami
leki zaliczane sa do odadów niebezpiecznych i są utylizowane w spalarniach odpadów medycznych.
Każda apteka oddaje przeterminowane leki(których jeszce nie sprzedała) do utylizacji ponadto gmina ma obowiązek zorganizować punkty zbiórki leków od pacjentów,najczęsciej sa to również apteki,dlatego w niektórych aptekach są specjalne pojemniki.

Moja koleżanka,która pracuje w aptece i już od ponad roku próbuje zorganizować taki pojemnik w aptece,ale gmina bagatelizuje takie akcje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości