Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Przewidywany próg.

Post autor: julia.....:):) »

a może być Desperados z limonką
Tulipka
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 09:51

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Tulipka »

Dżizas, jakie księżycowe liczby podajecie O Naprawdę sądzicie, że będzie taki wysoki? W końcu chemia i biologia były dość. niestandardowe, w porównaniu z zeszłym rokiem na przykład.
Ja mówię. *wyciąga kulkę z maszyny losującej* 255! Bo nie można być nadmiernym optymistą D
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Anielka »

I lista: 285
ostatnia lista:278
wolę nie być dobrym prorokiem
ach, tu to dopiero będą emocje w dniu ogłoszenia wyników
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: stan1906 »

to wszystko jest na lekarski tak? myślicie, że na stomatologie będą trochę niższe progi?
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

Wy naprawdę wierzycie, że w tym roku pierwszy (czy jakikolwiek) próg wyniesie ponad 280 punktów? O.o
Jeszcze ktoś uwierzy, że CMUJ jest najlepszą uczelnią na świecie.
No ale poczekacie, zobaczycie, że cudów nie ma.

Skoro w ubiegłym roku było coś w stylu 260/256 (poprawcie, jak się pomyliłem, bo piszę z pamięci), to w tym najprawdopodobniej pierwszy próg nie przekroczy 270, ostatni spadnie do ok. 255. Ale możecie mnie nie uwzględniać w tym.konkursie, bo rekrutację mam za sobą. Ewentualnie skuszę się na nagrodę pocieszenia (tj. tę prenumeratę).
mihuZdzihu

Re: Przewidywany próg.

Post autor: mihuZdzihu »

Kuba, ok zgadzam się próg 280 wydaje się zbyt duży, ale 255 jest raczej mało realne ze względu na zmianę warunków rekrutacji. Rok temu brali pod uwagę fizykę ( na podstawie?), srednio trzeba było mieć po 85pkt z 3 przedmiotów. W tym roku zamiast fizyki była matma podstawowa, której napisanie na 90-95% nie było wielkim problemem.
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Zegar »

mihuZdzihu pisze:Kuba, ok zgadzam się próg 280 wydaje się zbyt duży, ale 255 jest raczej mało realne ze względu na zmianę warunków rekrutacji. Rok temu brali pod uwagę fizykę ( na podstawie?), srednio trzeba było mieć po 85pkt z 3 przedmiotów. W tym roku zamiast fizyki była matma podstawowa, której napisanie na 90-95% nie było wielkim problemem.
Nie nie, rok temu na uj był klasyk 3rozsz bio chem fiz. Dlatego teraz zapewne bedzie wyzszy, bo podst mat jest znacznie prostsza niz roz fiz.
tkt4
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2010, o 14:55

Re: Przewidywany próg.

Post autor: tkt4 »

lek: 270/260

stom: 265/255

ale wiecie to tak latwo nam teraz przewidywac nawet nie znajac wlasnych wynikow (w koncu z biologii nie da sie przewidziec co zalicza a co nie) SERCE MI PEKNIE JAK SIE NIE DOSTANE DO KRAKOWA, nie zniose rozlaki z ukochanym! plakac mi sie chce jak pomysle, ze musialabym wyjechac z rodzinnego krk.
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

Do końca mnie nie przekonacie. Średnio 85% razy 3 przedmioty to 255, plus 10% za matematykę (zamiast fizyki) to 265. Podobno biologia była trudniejsza (tego nie skomentuję, bo nie pisałem ani rok temu, a tym bardziej w tym roku) - niech będzie, że się walnąłem, dlatego ostatni próg - 260.

Przy okazji: to tylko dyskusja - równie dobrze mogłem napisać, że PRZEWIDYWANY próg (patrz: topic) wyniesie 230.
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Zakładacie 85 punktów średnio mając na uwadze zeszłoroczne wyniki. Ta matura z biologii była dość trudna, a klucz rygorystyczny, wątpię, aby osiągnięty został poziom matur zeszłorocznych. Poczytajcie opinie poprawiających większość twierdzi, że nie poprawiła. A łatwa matematyka też może być mitem, nie każdy wytrawny biolog i chemik dobrze się czuje w matematyce, zawsze można stracić parę punktów. Myślę, że progi nie ruszą czyli będą na poziomie zeszłorocznych, zresztą już mocno wyśrubowanych.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: stan1906 »

tkt4 pisze:lek: 270/260

stom: 265/255

SERCE MI PEKNIE JAK SIE NIE DOSTANE DO KRAKOWA, nie zniose rozlaki z ukochanym! plakac mi sie chce jak pomysle, ze musialabym wyjechac z rodzinnego krk.
nie zachowuj się jak rozkapryszone dziecko które prócz swego mitycznie już umiłowanego krakowa nie widzi możliwości życia w innym mieście. poza tym to całe CMUJ to bardziej napompowany balon niż najlepsza uczelnia
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

filip z krakowa pisze:(.)Ta matura z biologii była dość trudna, a klucz rygorystyczny, wątpię, aby osiągnięty został poziom matur zeszłorocznych.(.)
Każda matura z biologii jest trudna ze względu na śmieszny klucz. Wiele zależy od egzaminatora, więc ocenianie jej stopnia trudności jest bez sensu.
filip z krakowa pisze:(.)Poczytajcie opinie poprawiających większość twierdzi, że nie poprawiła.(.)
To jest tylko opinia kilku osób. Nie można na niej budować ogólnego obrazu. U mnie na kierunku w tym roku część osób poprawiała maturę, żeby przenieść się na lekarski lub zmienić tryb studiowania na stacjonarny i większość była bardzo zadowolona z tegorocznej matury. Szale się równoważą?
filip z krakowa pisze:(,)A łatwa matematyka też może być mitem, nie każdy wytrawny biolog i chemik dobrze się czuje w matematyce, zawsze można stracić parę punktów.(.)
Podstawowa matematyka była na tyle prosta, że nie wymagała wiedzy, tylko logicznego myślenia, a myślę, że większość osób startujących na kierunek lekarski ma trochę oleju w głowie.
filip z krakowa pisze:(.)Myślę, że progi nie ruszą czyli będą na poziomie zeszłorocznych, zresztą już mocno wyśrubowanych.
Tu się akurat zgadzam. Może próg podskoczy o max. 5 punktów, ale nie więcej.

Uff.dobrze, że mnie już ten stres pomaturalny nie dotyczy. Trochę rozumiem Was, abiturientów, bo sam w zeszłym roku zastanawiałem się mocno nad progami i wyobrażałem sobie kosmiczne wyniki. Teraz podchodzę do tego trochę bardziej realnie, szczególnie, że mnie to w ogóle nie dotyczy.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Kirsten »

stan1906 pisze:
tkt4 pisze:poza tym to całe CMUJ to bardziej napompowany balon niż najlepsza uczelnia
heheheh coś w tym chyba jest!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości