Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

Cóż, krakowska uczelnia ma tylu sympatyków ilu antyfanów (z braku lepszego określenia), ale to chyba nie jest temat, żeby burzyć poglądy przyszłych studentów tej zacnej uczelni.

Chociaż i mnie blichtr oraz zeszłowieczny prestiż nie były w stanie przyciągnąć.
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Przewidywany próg.

Post autor: stan1906 »

jakby nie to, że mieszkam niedaleko krakowa to priorytetem byłaby calkowicie inna uczelnia. ale ze względow praktycznych najchętniej tam bym poszedł.
Awatar użytkownika
justaaa
Posty: 245
Rejestracja: 13 sty 2008, o 14:54

Re: Przewidywany próg.

Post autor: justaaa »

Mnie ta rywalizacja kompletnie nie dotyczy, ale skusiła mnie nagroda (szczególnie prenumerata Pani Domu, bo akurat tak się składa, że jestem zagorzałą fanką ), więc obstawiam, że tegoroczne progi wyniosą, odpowiednio:

lek: 268/257

stom: 264/253
.kuba.
Posty: 294
Rejestracja: 4 cze 2009, o 20:40

Re: Przewidywany próg.

Post autor: .kuba. »

stan1906 pisze:jakby nie to, że mieszkam niedaleko krakowa to priorytetem byłaby calkowicie inna uczelnia. ale ze względow praktycznych najchętniej tam bym poszedł.
To jest bardzo dobre podejście. Ja wiem, że jestem hipokrytą, bo sam (z własnej woli) studiuję ok. 550 km (tj. 9h pociągiem i jeszcze 1,5h autobusem) od domu, ale nieraz w trakcie semestru zazdrościłem kolegom faktu, że do domu mogą sobie podjechać zaraz po piątkowych zajęciach i wrócić nawet w poniedziałek rano.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Stalowy »

Csii, robimy propagandę, straszymy niewiernych i ortodoksów

Słyszeliście o tym, że połowa miejsc w Krk jest tak czy siak zajęta? 10 najlepsiejszych uczelni świata wysyła tam na pierwszy rok po 10 najlepsiejszych swoich studentów 1 roku medki, powaleni na kolana najlepsiejszości UJ-otu
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Wiem wiem na opinii kilku bądź kilkunastu osób nie można niczego budować. Podano jednak przed chwilą średnią z matur w całym kraju, która mówi już coś więcej o ogólnej skali trudności, i tu niespodzianka chemia ma średnią wyższą niż w zeszłym roku, biologia niżej o 5 punktów. Mówię oczywiście o R Czyżby jednak niewielki wzrost progów, Pall Mall możesz mieć rację.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Stalowy »

Odchylenie standardowe na to nie wskazuje - jest mniej wyników najlepsiejszych". Pomijając fakt, że Kraków to osobna bajka
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

No to prorokuj Stalowy prorokuj
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Stalowy »

Spadek, to pewne. Na uczelniach 2-przedmiotowych liczę na 5-8 punktowy. Kraków wzrost o jakieś 10 pkt, Wrocław no idea. Szcecin - spadek o dobre 10 pkt., Łódź o jakieś 5 i trochę

To tyle jeśli chodzi o subiektywne przemyślenia
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

Rany boskie wzrost o 10 punktów, to mam porobione. Ale mediana= odchylenie statystyczne daje nam
biologia 72 %
chemia 88 %
matematyka 76%
plus 10 punktów poprawki na Kraków
W tamtym roku statystyka rozminęła się z życiem właśnie o 10- 15 pkt.
Tylko, że ta matma może okazać się koniem trojańskim.
filip z krakowa
Posty: 10
Rejestracja: 28 cze 2010, o 21:07

Re: Przewidywany próg.

Post autor: filip z krakowa »

mediana + odchylenie stresssss
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Przewidywany próg.

Post autor: Stalowy »

Nie jestem dobry z majfy, więc nie komentuję

Powiem tylko, że każdy kto poważnie myślał o medycynie w Krk - ma dobrze powyżej 90%, nie było to problememgt
mihuZdzihu

Re: Przewidywany próg.

Post autor: mihuZdzihu »

Ja też raczej średnio z matmy
wyniki z biologi, chemii i matmy, które wpisałeś odnoszą się do ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości