Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Mihhu »

Jeżeli chodzi o CMUJ to
1% z fiz rozsz = 1% z mat podst.
Awatar użytkownika
matiPL
Posty: 41
Rejestracja: 23 paź 2010, o 14:01

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: matiPL »

Aha to myślę, że lepiej pójdzie mi matematyka. Dzięki Mihhu
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Witajcie:)
Jestem tu nowy i piszę dopiero pierwszy raz, odwiedzałem już te stronę (forum). Pisze bo mam ważne pytanie do Was.
Medycyna jakże piękny kierunek bardzo się Nią zacząłem interesować, nigdy wcześniej o Niej nie myślałem a tu proszę myślę o Niej codziennie
i dużo się nad Nią zastanawiam. Jest to teraz moje największe marzenie by się dostać. Obecnie jestem w 2kl.LO, za półtora roku Matura!
Przyznam że się jej boje bo bardzo Mi na niej zależy wybrałem Biologie i Chemie na rozszerzeniu.Najbardziej chciałbym studiować na
UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM W KRAKOWIE jakże piękne jest to miasto i kultura taka bardziej średniowieczna Kraków kojarzy Mi się ze średniowieczem ze względu na zabytki:)
I takie moje pytanie, ponieważ do rekrutacji wliczana jest teraz matematyka zamiast fizyki. Czy można pisać Biologie Chemie na rozszerzeniu fizykę i matematykę na podstawie?
Jak bym miał zliczone te 4 przedmioty zliczyli by Mi je wszystkie czy tylko Biologie Chemie i matematykę?

_

Marzenia są rzeczywistością wystarczy mocno wierzyć:)

Cel MEDYCYNA profil LEKARSKI
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Betusia »

Medyk 300, Tylko biologię, chemię i matematyke lub fizyke, z tym że fiz musi być R.
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Witaj:)
Fajnie że odpisałaś bardzo zależy Mi na informacjach głównie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie:)
Bardzo zależy Mi by się tam dostać.
W której klasie jesteś?
Chciałbym Cię zapytać także jakich książek zbiorów używasz na przygotowanie się z Chemii i Biologii bo Ja mam (Zbiór zadań M.K.Pazdro i podstawową książkę do chemii więc mam mało:( natomiast do Biologii książkę z Operonu rozszerzoną 2 dodatkowe Botanikę i Zoologie ) Chemie w Liceum mam podstawową za to Biologie rozszerzoną.
Czy mogłabyś się podzielić informacjami co warto zakupić i co warto mieć by dobrze się przygotować. Maturę mam tuż tuż w 2012 roku więc niedługo

_

CEL Medycyna profil Lekarski
CMUJ KRAKÓW!
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Haku »

w sumie zauważyłam, że najlepiej mieć conajmniej dwa zestawy podręczników. Przynajmniej ja tak mam. Operon + Bukała, ale zastanawiam się czy czegos jeszcze nie kupić. Można uzupełnić braki z jednej książki drugą. Pozatym Witowski

Cały temat o ksiązkach do matury to jest taki
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Właśnie słyszałem o tej książce Witowskiego i ma dosyć dobrą opinie, wszystko ładnie szczegółowo opisane chyba ją kupie, ale słyszałem też że Zbiór Zadań K.M.Pazdro jest nie zastąpiony i jest bardzo przydatny.


CEL Medycyna Profil LEKARSKI!
CMUJ KRAKÓW!
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Haku »

Na pazdrze pracują szkoły od wielu lat, jak dla mnie poziom jest troche trudniejszy, ale jak ktoś myśli o wysokich wynikach to i pazdro wypada mieć.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Betusia »

Medyk 300, ja korzystam z pazdro, witowski i jeszcze taka zielona"maturalnie ,że zdasz ale wiem już w tej chwili że nie zrobię tego wszystkiego. Miałam ambitne plany ale nie wyszło. Nie z lenistwa ale dzięki mojej dziwnej szkole Zrobiłam część pazdro, no ale teraz chyba wezmę się już tylko za witowskiego. Myślę, że to najlepszy zbiór jeśli chodzi o chemię
Do chemii jak i biologii mam operon i nie narzekam.
A Ty napewno się dostaniesz jeśli już teraz zaczniesz się przygotowywać. Bardzo Ci zazdroszczę tego zapału już teraz. Bo ja w 2 klasie myślałam że 3 klasa to sporo czasu na naukę do matury, i bardziej uczyłam się dla ocen na rzecz klasy 2. A teraz okazuję się inaczej, choć na oceny zwracam mniejszą uwagę.
Ale to już też zależy od szkoły.
Życzę Ci powodzenia no i miejmy nadzieję że spotkamy się tam niebawem:)
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Na Maturze z Chemii Mi bardzo zależy jest dość trudna więc liczę na pozytywny a przede wszystkim wysoki wynik może Bóg pozwoli i uchyli Mi trochę szczęścia zobaczymy, ale nie tylko na Chemii tez zależy Mi na Biologii tez mierze wysoko matematyka jest obowiązkowa więc będę się starał, a nad Fizyką akuratnie się zastanawiam bo Ona jest taka przeciętna:( Poza tym jest teraz nie wymagana tylko na niektórych uczelniach:)


_
CELMEDYCYNA!PROFIL LEKARSKI!
CM UJ KRAKÓW
Marzenia to rzeczywistość:) Wystarczy mocno wierzyć:)
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Wiesz powiem Ci że Ja tez nie mam super szkoły i nie jestem na żadnym Biologiczno- Chemicznym profilu żałuje mocno że nie myślałem wcześnie ale cóż nic teraz nie poradzę . Nauczycieli od tych przedmiotów mam kiepskich nie potrafią wyłożyć porządnie lekcji tak bym cokolwiek rozumiał, od Biologii mam nauczycielkę która ma wiedzę bo Ma bo to widać w Niej wszystko wie ale jak kwi problem taki, że My wogóle nic nie piszemy w zeszycie, siedzi na ławce i nam przez całą lekcje opowiada a Ty masz słuchać jak zaczniesz notować to mało co zanotujesz, więc Ja Ją słucham, od Chemii jest jeszcze gorzej.Moja szkoła nie ma wogóle wymagań chodzisz bo chodzisz bo musisz nic od Ciebie nie wymagają tylko jak półrocze lub koniec roku nadejdzie to się obudza i kartkówki sprawdziany z całego półrocza:( nienormalne owszem.
Ja uczę się Biologii uczę się Chemii zapał mam by pójść na studia takie jakie marzę do nauki tez mam uczę się bardzo długo czytam książki itd. Nie jestem też mianem świetnego ucznia bo Nim nie jestem jestem przeciętnym uczniem ale daje rady uczę się dla siebie nie zwaracam uwagi na nikogo i też nie zwracam uwagi na swoje oceny lata Mi to jak to mówią liczy się wiedza jaką posiadasz:)


CEL MEDYCYNAPROFILLEKARSKI
CM UJ KRAKÓW
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Betusia »

Tak, dokładnie bo przecież ocena ocenie nie równa Moja szkoła jest dziwna w sensie, że kończe późno lekcje, zadają bardzo dużo, wymagają też sporo. A pan od PO robi klasowki i pyta co lekcja Ale ja z PO się nie uczę. Na lekcje biologii czasami uczymy się ponad program (dla pani ksiązka to dodatek do zeszytu , a nie odwrotnie) lub po prostu mało potrzebnych rzeczy do matury bo dla nauczycielki wszystko jest ważne. Ale plus ma w tym że dyktuje nam świetne notatki , tylko no może czasem zbyt obszerne, ale zrozumiałe:) Od chemii mam trochę przymuloną babkę ale zawsze po lekcji można dopytać, z resztą ja chemię rozumiem, także jakoś na tym nie ucierpiałam specjalnie.
A Tobie przydałby się korki w takiej sytuacji lub samodzielna praca w domu jesli uznasz że dasz radę. Poczytaj sobie wymagania odnośnie matury i pracuj adekwatnie do nich.
3mam kciuki:)
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Jeśli chodzi o szkołe to tez wracam pózino typu 7-8 lekcja.
Ja nie ucze sie przedmiotów których nie pisze na maturze wystarczy że sie przed lekcja naucze i zapamietam więcej niż to co w domu ale tak jak mówie Ja tych przedmiotów się nie ucze .
Jeśli chodzi o samą Chemie i Biologie to z Biologii robie sobie samodzielnie notatki i czytam i na tym polega moja nauka Biologii lubie ją i ją rozumię, jeśli chodzi o samą Chemię to staram się Ją rozumiec i rozumiem tylko mój nauczyciel jest jakis inny nieziemskie teorie możliwe wazne ze Chemie kojarze natomiast korepetycje to uwazam że sa dla osób których nie chce sie uczyć tylko ida na łatwizne naucz Mnie to wytłumacz Mi tamto oczywiście nie chciałbym nikogo urazić. Lepiej samemu bardziej zrozumiesz przynajmniej Ja tak mam ale myśle że będe miał korepetycje udzielone ale póziniej narazie jestem wstanie ogarnąc:) Jeśli sa chęci to nawet bez korepetycjii dasz rade wystarcza chęci szczerze mówię:)

_
CMUJ KRAKÓW Medycyna Lekarski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości