Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Na Maturę rozszerzona z Chemii! by wypaść znakomicie, mającym bardzo dużo zdobytych procent (95%-100%) wystarczyło śledzić Informator Maturalny na stronie Centrala Komisji Egzaminacyjnej poczytać czego wymagają i uczyć się adekwatnie tego czego wymagają:)
Tak samo jak na rozszerzona Biologię:)

Damy Radę!:)

-

CM UJ KRAKÓW

Cel MEDYCYNAProfil LEKARSKI!
lostfan
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 21:14

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: lostfan »

Jestem tegorocznym maturzystą, staram się uczyć ale widzę, że tego jest za dużo, w dodatku przytłaczają mnie niepotrzebne przedmioty w mojej szkole. Myślicie, że jak słabo napiszę maturę w tym roku (próbna z matmy poszła na 70% ) a w przyszłym ją poprawię to to przejdzie?
Czy tam na UJ przyczepią się do tego?
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

LOSTFAN

Piszesz ze jesteś tegorocznym Maturzystą zapewne myślisz o świetnych studiach takich jak UJ KRAKÓW ,to tak samo jak Ja i inni
Ja jestem w 2 klasie LO mam półtora roku do Matury nie wiem czy zdążę czy nie , mówią Mi ze to jest sporo czasu że zdążę jeśli zacznę się już przygotowywać miło słyszeć takie słowa.
Napisałeś Maturę próbną z matematyki na 70% to nawet dużo jak na próbna staraj się teraz napisać o 10% więcej lub staraj się napisać nawet na 90% korzystny wynik.
Przytłaczają Cię przedmioty szkolne typu (geografii, historia itd) olej to nie ucz się tego bo to Ci nie będzie potrzebne ucz się tylko tych przedmiotów co masz zdawać na Maturze to jest ważne nikt nie będzie zwracał Ci uwagi jakie miałeś oceny z danych przedmiotów.
Jaki jesteś z Chemii i Biologii?
Jeśli nie wyjdzie Ci Matura z tych przedmiotów napiszesz w następnym roku myślę że na UJ nie zwracają uwagi kto kiedy pisał ważne jest, że jest napisane i że jest napisane na tyle procent by się móc dostać)

POWODZENIA:)
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Hej

Mam takie pytanie do osób którzy pisali już Maturę rozszerzona z Chemii i Biologii i co uzyskali wynik 80% do 90-100% .
Jak przygotowywaliście się do tych Matur z czego korzystaliście jakich książek? Jakie warto mieć książki by się dobrze przygotować na owy egzamin bardzo Mi zależy by mieć bardzo dobry wynik.
I nie mam recepty na te książki nie wiem które korzystać:(
Mam książki z Operon czytając o tej książę mają złą opinię za mało rzeczy itd.
Ja chciałbym wiedzieć konkretnie jakie warto mieć lub zakupić książki.
Proszę powiedzcie:)
Oczywiście książki do Chemii jak i Biologii:)
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: michaldance »

Biologia: w szkole miałem Operon, w domu uczyłem się z PWNu (rozszerzony 5 tomów bardzo fajnie napisane, choć trochę rzeczy poza program też jest, ale można to ominąć).
I jeszcze miałem przed maturą zwięzłe repetytorium nie pamiętam autorki takie zielonkawe na okładce z chromosomem bodajże

Chemia: zarówno książki Operonu jak i Nowej Ery (te dawnego Rożaka) są dobre do teorii, jednakże jeżeli chodzi o zbiory, to tylko i wyłącznie WITOWSKI - przerobić wszystkie zadania ze zrozumieniem i maturę ma się w kieszeni.

a co do niepotrzebnych przedmiotów, to potem na studiach też takie się ma ja aktualnie zamiast anatomii uczę się do egzaminu z Historii medycyny i stomatologii
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Dziękuję Michaldance:)

Chyba zakupie ten Zbiór WITOWSKIEGO mam tez zbiór Krzysztof PAZDRO do Biologii posiadam 2 książki rozszerzone Operon do klasy 1 i 2 i też mam dodatkowe 2-wie książki Botanika i Zoologia nauczycielka Mi Je podsunęła bym z nich korzystał:) I jeszcze coś zakupie:)

_

CM UJ KRAKÓW!Medycyna profilLEKARSKI
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: michaldance »

Książki do Botaniki i Zoologii na pewno są dobre i szczegółowe - ale zapewne nie pod maturę. Na maturze - rozszerzonej nie pyta się o szczegóły tylko o ogólniki
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Rozumiem ale mimo to skorzystam z nich może coś dadzą jakąś wiedzę. W tych książkach jest cały materiał z Liceum.
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Strasznie trudna była tegoroczna matura z Biologii rozszerzonej ciekawa jaka będzie w 2011 a co ważne w 2012! Jeśli walną taką trudną to Ja chyba się jednak poddam bo nic bym nie napisał/ chyba:D
Przeglądając ten arkusz to nawet zauważyłem ze nie które zadania nie były z książek Operon, a Ja mam właśnie takie książki na Biologii/
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Zielona cytryna »

Medyk 300 pisze: Przeglądając ten arkusz to nawet zauważyłem ze nie które zadania nie były z książek Operon
Straszne o.O.
Jest w tym coś dziwnego czy złego? Operon ma monopol na maturę, czy co?

*i niektóre
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Nie wiem , ale dobrej opinii to o tej książce nie mam mało rzeczy istotnych w niej nie ma . Każdy ma jakieś swoje zdanie Ja akurat mam takie:D W książce co innego na sprawdzianie co innego:D
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: lith »

Medyk 300, jeżeli w tejchwuli jesteś na etapie, że nic byś nie napisał to ja bym zaczął od opanowania tego ubogiego w informacje operonu, a dopiero potem się martwił o inne książki. bo te wiadomości i tak starczą na napisanie matury na 80-90 czy więcej %
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: michaldance »

Matura z biologii to nie jest wykucie się tego co jest w książkach, tylko zrozumienie tego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości