Przewóz Szynszyla przez granicę

Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: Saska280586 »

Ciekawi mnie, czy jest jakiś problem z przewozem szynszyla przez granicę. Gdybym chciała wyjechać na dłuższy czas i zabrać Szynszyla ze sobą? Co muszę zrobić? Czy Szynszyl też zalicza sie do zwierząt, którym trzeba robić badania 6 miesieczne ? Czy musi posiadać jakieś dokumenty itp?
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: Mysia »

Saska280586, nie jestem pewna, ale mi się wydaje, że potrzebuje paszport. ale nie wiem.
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: Saska280586 »

Hmm. Paszport dla Szynszyla. nieźle sie słyszy =) A jakąś książeczkę zdrowia? Mam nadzieję, że osobnego biletu na samolot nie byłoby trzeba kupować. Nie wiem, czy można by było kuferek przenośny z Szynszylem wziąść jako bagaż podręczny do samolotu? Czy wogóle Szynszyl może latać samolotem? To są zmiany ciśnieniowe, nam-ludzią zatykają się uszy podczas startowania i londowania, jak one, to znoszą?
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: Mysia »

do samolotu to moim zdaniem nie ma mowy w ogóle o czym gadać! idź do weterynarza-on ci oiwe, gdzie masz się zgłosić, co musisz załatwić, i czy może samolotem latać.
patrycja831
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:14

Re: Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: patrycja831 »

Witam!
Niedawno kupiłam szynszyla w Polsce a na stałe mieszkam w Wielkiej Brytanii. Nie miałam żadnego problemu z przekroczeniem granicy ani z samym podróżowaniem, przyjechałam własnym samochodem a szynszyla dobrze zniósł drogę. Co do paszportu i weterynarza to jest to wymagane tylko w przypadku psów, kotów i fretek (również 2 miesięczna kwarantanna).
Saska280586
Posty: 21
Rejestracja: 2 lip 2008, o 17:05

Re: Przewóz Szynszyla przez granicę

Post autor: Saska280586 »

Miło mi to słyszeć! Dziękuję za informację !
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość