Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

basia

przewóz

Post autor: basia »

hej. wiem, ze teraz to raczej nie pora na takie pytanie, ale tak ostatnio się zastanawiałam jak przewozić szynszyla z przewozniku zimą? czy trzeba bedzie go jakoś czymś opatulićpozdrowionka
:oops:
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kiara »

szynszyle nie znoszą zimna tak samo jak ciepła.Źle na to reagują.Radzę optulić by podnieść lub zatrzymać uciekające ciepło.Ale musisz zostawić trochę dziur na tlen,żeby zwierzak miał czym oddychać.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Zgadzam się z tobą Kiara!
nakrecona_malpa

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

powiedzcie mi jakie wymiary powinien mieć transporter dla szynszyla (minimalne wymiary) bo nie wiem jaki mam kupić. w zoologicznym kupiłam taki o dł 25cm szer 17 i wys 22 ale słuŻy jedynie do celów kompielowych bo nie jestem pewna czy bedzie sie w takiej ciasnocie czuł komfortowo. I jeszcze jedno pytanie co sądzicie o trzymaniu szynszyla na smyczy? to mozliwe bo widziałam typke właśnie w zoologicznym jak wyprowadzała szynszyla na smyczy dla tchórzofretki i mu sie to chyba nawet podobało :twisted:
grzeniu
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2007, o 17:13

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: grzeniu »

czy można go przenieść w jakimś pudełeczku. ?
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

w jakimś solidnym to tak bo w kartonowym to nie polecam bo jak sie wkurzy to wyżre dziure i bedzie kiszka
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Miszel »

nakrecona_malpa pisze:w jakimś solidnym to tak bo w kartonowym to nie polecam bo jak sie wkurzy to wyżre dziure i bedzie kiszka
Nie zgodzę się ja wożę w kartonowym pudełku i jest ok. Szynszyl w drodze jak słyszy w zamkniętym pudełku otaczające go nie znane dzwięki się momentalnie uspokaja i nie w głowie mu robienie dziur. Siedzi bardzo spokojnie. Problem stwarza tylko przy chowaniu go do ludełka - bo mu siedzenie tam jest wybitnie nie narękę. Wtedy drapie i gryzie karton ale jaktylko wyjdzie się na dwór robi się spokój. Pudełko należy tylko wyposażyć w otwory żeby szylek się nie udusił. Ja zawsze wożę w kartonie do domu na odległość 50 km. Do godziny drogi w jak są korki i jest ok
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: nakrecona_malpa »

mi spierniczył z kartonowego pudełka i skitrał sie pod siedzeniem w aucie. ale to dlatego pewnie że jest miłośnikiem celulozy, wszystkie papiery i katony poprostu kocha. teraz już sie zgrałam z nim i na smyczy mi chodzi po aucie (jest kochany bo nie żre tapicerki )
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Kiara »

Ja mojego także wążę w kartonie.W środku siedzi spokojnie i nic nie robi.Jeśli jednak stwierdzi,że za długo jest zamkniety,wtedy dopiero zaczyna obrzerać dziury.
grzeniu
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2007, o 17:13

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: grzeniu »

wiem , że troche zboczyłem z tematy , ale czy szynszyl może przebywać w temperatuże 20 stopni?oczywiście w domu.Czy on znosi takie chodzenie na smyczy ? a czy wogule jest taka smycz


Moderator: Nie zbaczamy z głównego tematu
Ostatnio zmieniony 3 maja 2007, o 18:58 przez grzeniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Miszel »

Temperaturę 20 stopni znosi bez problemu. A o smyczach przecież wyżej było pisane wyżej. Nie ma smyczy dla szynszyla, ale z tego, co ludzie wyżej piszą można pokombinować ze smyczami dla innych gryzoni. Poczytaj trochę co piszą inni, a nie pytasz o to co było dosłownie w przeciągu 2-3 dni napisane
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: Szyszek1993 »

Wystarczy poczytac inne tematy i już wszystko wiesz! Chociaz nie raz sa tematy które jeszcze nie były na forum.
lesnikm14
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2007, o 11:56

Re: Przewóz szynszyli - transporterek,warunki podróży itp.

Post autor: lesnikm14 »

witam kupilem sobie szynszyla z dziewczyna! ale mieszkamy osobno! umowilismy sie ze tydzien mieszka u niej a tydzien u mnie! mieszkamy od siebie okolo 1500metrow! czy mozna go tak przenosic (lub) przewozic!? w czym i jak

[ Dodano: Wto Cze 12, 2007 22:43 ]
czy moge go przenosic lub przewozic w tej klatce co mieszka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość